bugün

Böylesine kaliteli bir firmanın, bir ara "hay, huy" diye bağrışan reklam filmi de vardı.
Bak onu da hatırlatmıştır.
bende bir kaç yıl önce almaya niyetlendim o zamanlar 2000 tl civarında bir fiyat söylemişlerdi ama çift çekirdekli bilmem kaç işlemcili yani özetle piyasanın çok çok iyi bir modeliymiş benim baktığım toshiba laptop. ancak o dönem için başka harcamalarım da olduğundan şu an halen kullandığım acer laptopumu tercih ettim, çokta memnunum ama toshiba'nın çok iyi olduğunu duyuyorum ileri doğru bir tane almak düşüncesindeyim.
Sağlam bilgisayar üreten marka. Yani en azından ben öyle düşünüyorum. Kendi bilgisayarımın resmini koyarak anlatmaya çalışayım durumu:

görsel

Şu an bundan yazıyorum. Evet!
merkeze garanti kapsamında tamire gidip geldikten sonra pili bitme çağrıları veren bilgisayar markası.
henüz bir yıl bile dolmadan, 7/24 kullanımda olmayan bir laptopun pilinin bitivermesi tuhaf.
Lcd - tv sinden hiç memnun kalmadığım japon üretimi makinacıklar.
laptop adı altında elektrikli soba
üreten şirket.
bir laptop markası
adobe serisini, cubase i , solidworks ü, matlab ı, corel i ve ismini söylemediğim bir çok çizim programını seri kullandıran canım bilgisayarım. öpüyorum seni, hadi kalk yerine yat yavrum.
taş gibi dizüstü bilgisayarları vardır. 2007 senesinde aldığım a100-011 modelinin garantisi bitmiştir, birçok kez tarafımdan düşürülmeye, hor kullanıma maruz kalmıştır, ayrıca bir yılda kapalı durduğu gün sayısı 50'den fazla değildir, ancak hala gık demeden en iyi performansı vermektedir.
(bkz: toshiba satellite L10 102)
taoshiba hayranlarının bazılarının "toshi baba" diye andıkları bilgisayar markası.
80'lerde mini müzik setleri ile Türkiye'de popüler olmuş, daha sonra özellikle ürettiği notebook'lar ile adından söz ettirmiş elektronik eşya üreticisi.
ayrıca, bilgisayarcılık yaptığım dönemde(90'ların sonu, ki o zaman notebook'lar daha çok yeni ve şimdikinden daha sorunlu idi) müşterilerime önerdiğim tek notebook markasıdır. Hatta 2005 yılında kendime aldığım satellite modeli sadece ram upgrade'i ile hala sorunsuz çalışmaktadır (onboard ekran kartı yeni oyunlarda kasıyor tabii ama bu toshiba'nın hatası değil, teknolojik gelişimin açgözlülüğü).
ailecek severek izliyoruz *
flash belleğini sikime takmadığım dünya markası.
bir süredir sessiz takılıp bombaları patlatmış firma. bir gün içinde 4 yeni laptop serisi, 2 yeni oyun laptopu ve 3 adet yeni tablet duyurdu adamlar. cihazlar da gayet güzel hani, öyle boş da değil.
tabletler: http://www.teknohaberim.c...-modellerini-duyurdu.html
bilgisayarlar: http://www.teknohaberim.c...bilgisayarlarn-tantt.html
toshiba'nın tarihi ilginç, özellikli, değişik ve sürprizlidir.100 yıl kadar önce pitoresk bilmecesi gibi olan japon ünü kırılıp endüstriye susamış yıllara açılırken başlamıştır.o dönemde elektirik yeni icat edilmiştir ve 1899 da japonya'da ilk olarak elektrik aydınlatma ekipmanları yapan firma tokyo electric company ismiyle ortaya çıkmıştır, yaklaşık ayni tarihlerde japonya’daki en büyük ağır elektrik ekipmanları üretimi yapan firma da shibauro electric company ismini almıştır. 1939 yılında bu iki firma birleşti ve tokyo shibauro electric company ismi şirketin bütün dünyada ev aletlerindeki ismi olarak tannmıştır. bu iki şirketin birleşmesi ile birlikte toshiba adı rumuz olarak kullanılmasına rağmen 1978 yılına kadar resmi olarak kullanılmamıştır...
aynı zamanda bu farklı tarihe sahip olan markanın laptopunu kullanıyo olmak çok keyif verici...