bugün

insanı kardiyovasküler egzersizlerden men edip, 1 sene içinde file çevirebilecek sıkıntı.
parmak ucunda yürümeye neden olan pis ağrıdır.
nasıl geçer ki bu, iğne falan soksak faydasi olur mu?
topuga koyulan ortasi delik destekler oluyor. ayakkabi icerisine. biraz rahatlama saglanabilir dedigim bir agri turudur.
Topuk dikeni ve Aşil tendonunun kısalması gibi nedenlerden oluşabilir. Doğru ayakkabı kullanmak ve doktorun önerdiği egzersizleri yapmak ağrıyı azaltır.
aşil tendinitine dikkat etmenizi öneririm. çünkü ayağınızı yerden sürüklüyor, bükemiyor, topuğun arka kısmında ağrı hissediyorsanız biran önce anti inflamatuar bir ilaca başlamanız gerekmektedir. geri kalan neden topuk dikeni ve nasırdır.
stres kırığı sebebiyle de olabilir. genellikle koşu bandında çıplak ayak veya çorapla koşma gafletinde bulunanlarda görülür. bir süre üzerine basamazsın. iyileşmesi 1,5-2 ayı bulur.
Ağrıyor ya.
Bunu kim icad ettiyse anasını s.kim. Bir aydır sabahları ayağımı yere basamıyorum.

Topuk dikeni falan diyollağ.
Askerlik yaparken intikalde 2 metre mesafeden bir kayanın üstüne atlamıştım ve tabanımın çöktüğünü hissetmiştim, o dönem askeri tabip çok ciddiye almamıştı. Askerlik biteli 7 yıl oldu geçen sene ayakkabı alırken çökme olduğunun farkına vardım. Vatan sağolsun.
hele bir de söz verdiğiniz halı saha maçı varsa daha şiddetli ağrımaya başlayan acayip hastalık.
Fizik tedavi doktoruna gözükmelisiniz. Topuk dikeni rahatsızlığı genellikle sık ayakta durmaktan, ayakkabının tabanından dolayı olabilecek bir rahatızlıktır. iltihabi bir olay sonucu oluşur. (bkz: aşil tendonu) (bkz: gastronemius kası) ezgersizleriyle ve biraz acılı bir yöntem olan (bkz: eswt) cihazıyla kırılarak kalıcı tedavi edilen bir rahatsızlıktır. Geçmiş olsun. Şifalar dilerim.
Son birkaç gündür muzdarip olduğum ağrıdır. Topuk dikeni diye bir şeyler duydum da bacağıma da vurması çok değişik.
3 4 gündür beni mahveden ağrı. Sol bacağım iptal.
Son bir iki aydır çektiğim ağrı özellikle sabahları ve istirahat halindeyken kendini belli ediyor. Neyse ki çalışırken sorun olmuyor. Doktora gitmek lazım ama sallayıp duruyoruz bakalım.