bugün

erkek olsun, kadın olsun, iticilikte sınır tanımayan insandır. toplum içinde sevgili olduklarını göstermek için ağzını yaya yaya "aşkım" diyen bu insanların ağzının üstüne tokat atmak gerekir.

(bkz: olan var olmayan var)
insanı sevgili olmaktan tiksindiren tiplerdir.hele bir de aşkıııım diye uzatırlarsa oraya suratına iki tokat atasın gelir ey ahali.
sevgilisi olmayan bazı insanımsılara batan insandır.. insanımsı diyorum çünkü bencillikte son noktadadır kendileri. nasıl isterse öyle seslenir, isterse aşkım der, isterse danam der, isterse öküzüm der, isterse bebeğim de der.. sana mı soracağıdı yiğen??? *

ayrıca sana ne lan!?? milletin aşkının faturasını sen mi kesiyorsun arkadaşım??? denir bu insanları kıskananlara.

ha ağzını yaya yaya abidik gubidik telaffuzlarla derse ağzına çakılması farzdır ama sevgilisini çok seven ve istediğini düzgün bi şekilde dile getiren insana laf atılması da denyoluktur.. bu insanlara uyuz olan insanımsı yarın öbür güm sevgilisi olduğunda ağzını yaya yaya aşkitoooom der ve bizde ağzına okkalı bi tane çakarız..
yavşak bir üslup kullanarak ve özellikle herkese duyurmaya çalşarak her 5 saniyada bir tekrar edilen "eaşşkııımmm" türü hitaplar genelde küçük ve mutaassıp bir kasabadaki lise hayatı boyunca karşı cinsle tek sosyal ilişkisi "bakışmak" olan gençlerin, büyük şehirde üniversite okumaya başladıktan sonra edindiği sevgiliye seslenme şeklidir.
bazı yörelerde insanın sevgilisinin olması, ferrarisinin olması ihtimalinden daha düşüktür. eh, sevgili yapınca da bunu herkese göstermek ister bünye.
özellikle toplumumuzda nadir bulunan insan türüdür.
toplum içinde aşkım diyen kişinin göğüs derisi yüzülmeli ve yaklaşık her 40 dk bir bir göğüs kafesi kemiği çekilmeli ve kişi acı çektirilmeli. Daha sonra kişinin göğüs kafesinin bir çoğunun çıkarılıp,akciğerlerin ve kalbin açık hava ya dayanamayıp iflas ettirilmesi gerekir.
(bkz: ni yaptın hacı)
işte o anda uçan hamamböceği tekniğiyle atılacak tekmeyi haketmiş kişi ya da kuruluş.
(bkz: çekememezlik)

gerçekten seven, sevdiğine Sevgilim, aşkım, herşeyim! demekten çekinmeyen insandır. Kendini topluma karşı sorumlu hissetmediği için diğerlerinin düşünceleri de zerre umrunda olmaz.
ne oldum delisidir. ama olmayabilir de. esas yazmak istediğime geçeyim. öncelikle ben de toplum içinde bunu diyemem. demem yani.

bugün şakir abi anlattı. kendi kardeşi bin avro verecek, şakir abi karısına evde, bir kaç akraba yanında "aşkım" derse. şakir abi diyor ki bin değil onbin de versen bu lafı demem. adam ciddi ciddi parayı verecek ama abimiz( hürmetler abi) yemiyor. helal olsun şakir abi, delikanlı adamsın. şakir abiye çay ısmarladım bu anekdottan sonra.