bugün

kardeş bu nasıl bir rezilliktir. sağıma dönüyorum ihtiyarın ağzı at gibi kokuyor öbür tarafıma dönüyorum diğeri ahır gibi kokuyor. Bugün hava güzel istanbul'da hepsi çıkmış dışarı allah kahretsin bunları ya..
Lan o birşeymi dede can sıkıntısından karaduvar-tece arası mekik dokuyor. Mersine selamlar.
bizlerin de yaşlanacağını unutarak başlık açmak...
hele ulusa ekmek almaya giden versiyonları daha berbat.
Azraile kafa atan yaşlıların terörüdür.
Sadece otobüslerin kullandıgı yolda o dar aralıkta boylamasına bir tek bu amcalar yürüyor. Otobüsün biri totosundan vurup ucursa farketmeden suçlu soför olacak. Otobüs geldiginde tekerin altına dogru hüseyin bolt gibi milleti yararak koşmaları hayret edilesi. Illaki bir tanesi bir gençle kavga eder, bagırır.
Yaşlı olmayı üstünlük olarak görüyorlar, valla ülkenin en nezih döneminde yaşamıslar sayelerinde çöp gibi bir ülke bırakmıslar genclere. Herkes stres topu bunlar hala işinde gücünde genclere ayar verme derdindeler.saygı deyince tek kendilerine gösterilmesi gereken bir davranıs. Iyi gene sabırlı cocuklara denk geliyorlar, tek yumrukta ecellerine kavusacak birinin gencligine sebep olacaklar yahu.
Sende yaşlanacaksın duyarı kasıp boş yapmayın valla. Hic birimizin o yaşa o dirilikle gelme garantisi yok.
Altmış yaşlarında bir tanesinin otuzluk bir adamı tek yumrukta indirdiğini bu gözlerimle gördüm.