bugün

mardinlilerin ege ve akdeniz kıyılarımızda midyeci olmasına denktir..
çok saçma bir önerme olan başlık türüdür.
sivaslı versiyonu da görülmüştür.
kapıcılıkta sivaslılar tokatlılardan daha kalabalıktır. ama hamamda tellaklık söz konusu olduğunda türkiyenin %90 ı tokatlıdır.
niğdelilerin genellikle hurdacı olması gerçeğini değiştirmez.
(bkz: götüyle istatistik oluşturma örneği)
tokatlı değilim izmirliyim ama bu şekilde tokatlıları sözüm ona şağılamaya çalışan birinin adam olamaması.
genelde tokatlıları hamam sektöründe gördüğüm için katılmayacağım sav.

(bkz: baba ben tellak olmayacağım diyen tokatlı çocuk)
böyle bir genelleme yapabilmek için mutlak tecavüze uğramış olmak lazım. (bkz: adam tecavüze uğramış)
evet bir tokatlı olarak malesef yada gariptirki bu böyledir.ve erkeklerinin kafası basık ve yumurta gibidir.
tokatlı çok sevdiğim bir arkadaşımın; "istanbul da kapıcı olarak çalışma ihalesini bizim tokatlılar aldı" dediğini hatırlıyorum. bu arada istatistiki bir bilgi olarak benim eski apartmanın kapıcısı tokatlı (kiraya verdiği 2 eve sahip, arabası, arsaları olan) ve şuan oturduğum apartmanın kapıcısı kütahyalıdır (kiraya verdiği 3 evi var).
eve ilk taşındığımda halı yıkama şirketine sahip bir arkadaşının olduğunu ve indirim yapabileceğini söyleyip arkadaşını aradığında beni aynen şu sözlerle tanıttı.

- ya bizim apartmana 2 öğretmen taşındı, gariban genç öğretmenler, yazıktır, sen şu işi 90 yerine 70 e bağla. hadi benim için yap. yazıktır, öğretmen bunlar.