bugün

bunlar hep amerikanın oyunu.
Proje olarak kalacaktı, üretilmeyecekti zaten.
Kaptan
Karadenizli cikar
Ege denizi turu diye jaradenize goturtu
Yolu sasirir kirima gider
Orda balina muslum carpar ve
Hayda gitti yada
Mangal yaparlar lan birsi orda 31 ceker fantezi olur.
(Filmdeki gibi) öyle partiymiş, baloymuş olmazdı. Yolcular cemaat halinde yatsıyı kılıp yatardı. Gemiye nur ineceğinden de titanik buz dağına çarpmazdı.

Süphanallah götlerden gelen bir karar vardır.
Güvertede işporta tezgahları kurulur seyyarlar belirirdi hemen. Geelll vatandaş geelll. Batan geminin malları bunlar, kaliteye gelll.
Olay tarihe koskoca geminin batmasıyla değil, batarken yaşanan görgüsüzlüklerle geçerdi.
(bkz: ertuğrul fırkateyni)

(bkz: dumlupınar denizaltı)
gemiyi birileri batırırdı ancak tek kuruş tazminat alamazdık. siyasi çözümlere değinmiyorum bile.
-Meydanlarda “Chp döneminde battı” nidalarını duyardık.

-filminde türkan şoray ve kadir inanırı görürdük (gemi sahibini hulusi kentmen oynardı)

-içinde fuhuş yapılıp ezcümle kumarın içkinin her türlüsü döndüğü için battığını anlatan hocalar hala konuşurdu.

-3-5 fen lisesine ismi verilirdi
Batmazdı. Biz ingilizler gibi Tanrı bunu batıramaz demezdik. Onlardan da iyi yapardık.
Bu kadar ünlü olmazdı. Bırakın filmini çekmeyi, Türk insanı bile adını bilmezdi.

Ertuğrul fırkateynini kimsenin hatırlamaması gibi.
Daha çok insan kurtulurdu.
3 kişilik asansöre 5 kişi bindiğimiz gibi... 70 kişilik tekneye 120 kişi aldırır, safları sıklaştırırdık.
Çok daha büyük facia yaşanırdı.
Ne yapıp edip her sorunu çözmeye çalışan dayilar batmaktan kurtarirdi.
Kaptanın yerine başka biri geçer o kullanırdı.

Jack ile rose un tahtasına 5 çocuklu aile kendini sigdirirdi. Tekerlek seklindeki simitle atlayanlar sayesinde bi çok kişi kurtulurdu.
titanik var titanikcik var olurdu.
(bkz: titanik filmindeki batan gemicik)
görsel
Batan geminin işe yarar parçalarıyla yeni bi gemi yaparlardı.
vergiden kaçmak için malta bayrağı takardı.
gemi sulara gömülene kadar, salondaki lazlar kemençe çalıp horon teperlerdi.
Yakıt koymayı unuttukları için sefere çıkamayacak ve bu felaket yaşanmayacakti.
kemal kilicdaroglu ne gerek vardi yav derdi.
yüzde seksenini yabancılara yapdırtır, alman motoru kullanır vs. sonra da yerli ve milli diye caka satardık.
Bahtım kara. 3. Sınıf yolcusu olacağım içün, ölüm oranı çok fazla. Hasbelkader yukarıdaysam, bir çocuğun endişeli bakışı benim allahın belası canımdan pek daha değerli, çocukları derhal kurtarmak için çırpınır olurdum.

Belki batarken titanic, bir yere tutunurdum. Ben kesin ölürdüm de.

Ne güzel anlatıyor olayları rahmetli amcam:

https://youtu.be/9v9o3UG3vqA
+la bi karartı var kaptana söyleyin,
-siktiret sistir o sis,
+dağ gibi abi kocaman,
-koz ver amk. lan sende bi sus.

gözetlemeciler batak oynarken.
Kadınların arasına karışıp filikayla aşağıya inen dayı Zekeriya Beyaz olabilirdi.*