bugün

Margaret Sullavan ve James Stewart'ın başrolleri paylaştığı 1940 yapımı film. ben çok eski filmleri herkese tavsiye etmiyorum malum sıkılıyor insanlar lakin bu filmi herkesin izlemesini tavsiye ederim. sıkılmadan izleyeceğiniz, sadece iyi insanların olduğu sımsıcak bir romantik komedi.

http://www.imdb.com/title/tt0033045/
james stewart'ın henüz gencecik, tığ gibi bir delüğanlı olduğu dönemlere ait bir romantik komedi. film noel arifesinde geçer, bir hediyelik eşya dükkanında mağaza müdürüdür james stewart abimiz. mektuplaştığı bir kız vardır fakat ikisi de birbirlerinin kimliklerini bilmezler. çağımızda internette yaşananın posta yoluyla olanı.* neyse, sonra esas kız da mağazada işe girer ve olaylar gelişir.

eğlencelidir, karakterler diyaloglar falan. şahsen ben romantik komedi sevmememe rağmen, hatta çağımızın romantik komedilerinden kusarcasına nefret etmeme rağmen bu eski klasiklerden apayrı bir tat alıyorum. çok güzel lan.
terfi alması muhtemel, yarı yönetici pozisyonundaki "james stewart" ile, işe tezgahtar olarak başlayacak genç bir kızın arasında "farkında olmaksızın" başlayan bir aşkı tema ediniyor film.

ortam, çalışma koşulları, yardımseverlik ayyuka varmıştır. patronunun hastalığı sonrası, kontrolü tamamen ele alan stewart, gizlice buluştuğu bu genç kız ile, yakınlık kurma konusunda tutarsızdır. keza, hem başarılı, hem iyi kalpli bu delikanlıyı seven kızımız ise, çok şüpheci ve sakardır. aşk bir zaman start alamaz..