bugün

sinemalarda gösterime girmeden dvdsi çıkan amerikan filmi.
for english press http://www.imdb.com/title/tt0449077/
(bkz: türkiye yi arap ülkesi gibi göstermek)
çok yapmacık bir film.

bizim türkler karının arkasından '' hey hey durdurun şunu'' diye bağırır mı allasen?
olması gereken şuydu : '' lan durdurun şu orospuyu. gel lan buraya! ''
--spoiler--
-see you osman.
--spoiler--
film başlar başlamaz görüntünün donup "adım bilmemne, ailemin şu kızıyım, bla bla" gibi bilgi vererek başlayan saçma gereksiz klasik amerikan filmlerinden. olay istanbul da başladı kim bilir nerde bitecek. izlenmeye değecek bir film olduğunu sanmıyorum.
ilk sahnesinde iki türk polisi bir birine takılıp düştü. gerisini izlemeye pek de gerek yok.

edit: kıza dolmuş çarptı.
istanbul görüntüleri dışında, tamamiyle boktan, ikinci hatta üçüncü sınıf bir amerikan filmi. ha istanbul'u görmek için, bu filme katlanılır mı, orası muamma.
türkiye de çekilmiş hollywood filmi. çok başarıl. ezel akay yönetiminde bir istanbul reklamı havası var. bence müthiş olmuş. şiddetle tavsiye ederim.
kadrosunda şebnem dönmez, demet akbağ, güven kıraç, ezel akay gibi türk oyuncularıda barındıran film.
olayının tamamının istanbulda geçtiği filmdir. şebnem dönmez, demet akbağ, güven kıraç, ezel akay gibi türk oyuncularla kadro zenginliği kazanmış fakat yine de olmamıştır.
Tavsiye etmediğim bir film. 1. Film bundan daha iyiydi. Sırf 1'i izledim, ikincisi nasıldır diye izledim. Kısaca berbat! Zamanımı çaldı.
Türkiye için ne düşünüyorlar görmek için izlediğim film ama Zaman kaybıdır evet.
dinleyin ulan develer!
şu anda star'da oynayan film.