bugün

görsel

The Haunting: Tepedeki Ev'in yaratıcısı Mike Flanagan ve ekibi tarafından hayata geçirilen yeni korku dizisi The Midnight Club'ın tanıtımı ve posteri yayınlandı. Dizi, 7 Ekim'de Netflix Türkiye'de.

Ölümcül hastalıklardan muzdarip gençlerin kaldığı bir düşkünler yurdunda, sekiz hasta her gece yarısı bir araya gelerek birbirlerine hikâyeler anlatır ve aralarından ilk ölecek kişinin öteki dünyadan diğerlerine bir işaret vermesi konusunda anlaşmaya varırlar. Christopher Pike'ın 1994 tarihli aynı adlı romanından ve diğer eserlerinden uyarlandı.

http://www.ranini.tv/habe...midnight-club-7-ekimde-ne
Netflix’in 7 Ekim’de yayınlanan yeni dizisi The Midnight Club, ‘sahneleriyle en fazla kişiyi sandalyesinden zıplatacak kadar korkutma’ konusunda rekor kırarak Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.

görsel

Midnight Club’ın bir bölümünde tam 21 adet sizi korkudan zıplatacak sahne bulunuyor. işin asıl ironik yanı ise korku yapımlarıyla ün salmış Mike Flanagan’in jumpscare’lerden nefret etmesi. Kendisi bu sahneleri izlemekten nefret ediyormuş.

Dizi yayınlanmadan bir gün önce New York Comic Con etkinlliğinde düzenlenen özel bir panele Guinness Dünya Rekoru hakemi Andrew Glass da katıldı. Salondaki izleyiciler takip edildi ve korkulan anlar bir bir kaydedilerek rekor teyit edildi.
Korku dizisi gibi izleyemediğim dizi. Korkutmadı. Dört yıldır korku türüne dair hiçbir şey izlemedim neredeyse ve buna rağmen hiç korkmadım. Diziyi henüz bitirmedim. Hikayeler eh işte. Makyaja ve efektlere baktığımda ise kıyas yapacak olursam Türk korku filmlerinde baya iyi işler çıkardıklarını düşündüm.