bugün

pek bir güzel insanlar oynardı bu dizide. hatta dede ve babaanne bile baya bir güzeldi yani.
isminin söylenişi bruk olan * bir hatun , önce ailenin babasıyla , sonra onun oğluyla , sonra da diğer oğluyla evlendi. ve ailenin diğer fertleri bu duruma sadece seyirci kaldı tepki falanda vermediler. bu da böyle bir diziydi işte ..
dallas vari dizilerden biri.igrenc dizi. ancak guzel aktorlerin oynayinca izlememize sebep olmustur.baya da surmustur yamulmuyorsam 10 seneden fazla surmustur dizi bokunu cikarmisti.
dünyada yirmi yıldır devam eden köpük opera. bakıyorum dünyada herkes yaşlanmış. ama brook ve ridge hariç.
yalan rüzgarı ve bu dizi yüzünden 80 kuşağı hala kimlik bunalımında.*
hatırladıkça hüzünleniyor kaderime isyan ediyorum.
izlenmese dahi salondan gelen sesler bile bunalım sebebiydi.
walkman de yoktuki nasını satiyim.
hala '' kel ve güzel'' olarak çevirdiğim dizidir.ya ben ingilizce bilmiyorum ya da bunlar bizimle dalga geçiyor.
8-9 yaşlarındayken deli gibi izlediğim pembe dizidir. yalan rüzgarına asla ısınamayan bünyem cesur ve güzeli çok sevmiştir nedense. forrester modaevi bugün bile gözlerimin önündedir. ölen kişilerin ikiz hesabına diziye geri döndürülebileceği düşüncesi ileriki yıllarda birçok türk dizisinin senaryosunu önceden kolaylıkla tahmin etmemi sağlamıştır.
uzun süre büyük bir ilgiyle izlediğim bir dizi. fakat sonra saatinin değişmesiyle ve kanaldan kanala atlamasıyla sürekli kaçırmaya başladığım dizi. dizinin brazilya ve meksika dizilerinden en göze çarpan farkı* bütün oyuncularının başrol oynamasıdır. hepsi önemli, bir mariya'sı ve bir fernando'su yok yani. ayrıca taylor karakterini canlandıran oyuncunun güzelliğine de hayran kalmamak mümkün değildir.*
karakterlerinin hepsinin birbirleriyle eş değiştirip durdukları dizi. yani yapımcıların cimriliğinden midir nedir *, millet aynı cevrede eş değiştirip duruyordu. hele brooke logan vardı ki, akıllara zarar. zannedersem soyadı forrester olup da beraber olmadıgı tek erkek kendi oğluydu. o garibimin de; babası dedesi miydi yoksa amcası babası mıydı bi türlü anlayamadım. zaten çok geçmeden rtük'ün bizim ev şubesi annem "ahlakınız bozulacak" diyerekten izlenmesini yasakladıydı bu dizinin.*
entrika entrika entrika ile dopdolu "cesur ve güzel" adlı dizi. cesur ve güzelin brook olma ihtimali yüksektir, çünkü bütün ailenin erkeklerini ayartma potansiyeline sahip cesurluğa ve güzelliğe sahiptir. lakin o da çaptan düştü. eski anaanne yeni anne olmuş yeni bölümlerde. ancak dizinin yeni bölümleri tutmadı mı yoksa sezon sonu olduğu için mi kaldırıldı yayından bilinemiyor. hele bi sezon açılsın da seyredip göreceğiz artık sebep ne imiş.
Zamanında Türk ev hanımlarını adeta hipnotize etmiş olan deli dehşet bağımlılık yapmış dizi. Tek bölümünü bile oturup izlememiş olmama rağmen 15 senedir ayrıntılar hariç konuyu ve karakterleri unutmamışımdır, nasıl oldu anlamadım ama kurtulmak istiyorum.
(bkz: forrester ailesi)
(bkz: cesur ve güzel algoritması)
giriş müziği şöyle olan dizi:**** http://www.youtube.com/watch?v=GZl0ZtIf-Ns
25 sezonuyla hâlâ devam etmekte olan dizi. bitmek gibi bir niyeti yok sanırım. yaprak dökümü halt etmiş.
90'lı yıllarda özel tv'lerin yayına başlaması ile birlikte türkiye'de de geniş hayran kitlesi kazanmış olan amerikan dizisi.
bilmem kaç yıldır devam etmektedir artık oyuncular akraba oldu neredeyse.
bizdeki örneği için (bkz: unutma beni).
show tv de yayınlanan otantik bir diziydi..
Star 1 kanalıyla hayatımıza girmişti.*
http://www.youtube.com/watch?v=m4gGwn7kfDo