bugün

sofia coppola'nın yazıp yönettiği şuan türkiyede de vizyonda olan yeni filmi,yorumum ise:

ilginç konusu olmasına rağmen çokta iyi işlenememiş bir film The Bling Ring.Filmin konusu dışarıdan bakıldığı zaman gerçekten ilginç duruyor fakat nedense gerektiği kadar etkileyici işlenememiş örneğin Spring Breakers filmi her ne kadar zaman zaman sıksada tarz sahibi ve etkileyici bir film bu film ise Spring Breakers filmine göre daha sürükleyici ve konusu daha ilginç fakat bence Spring Breakers kadar iz bırakıcı değil.Film baştan sona sürükleyici ve keyifli diyebilirim ben izlerken bir an bile sıkılıcağınızı sanmıyorum ayrıca izlerken de keyif veriyor zaten bir gençlik filmi ne kadar sıkıcı olabilir ki? Film genel olarak bir grup gencin ünlülerin evini soymasını anlatıyor tabi daha derinlere inildiğinde bu gruptaki özellikle kızların ünlülerin yaşam tarzına olan hayranlığı da anlatılıyor.Filmi izledikten sonra acaba gerçekten soygunlar bu kadar kolay mı işlenmiş diye düşündüm yani filmde bu gençler gerçekten çok kolay bir şekilde ünlülerin evlerine girip soygun yapıyorlar burda mantık hataları sırıtıyor ama tabi belki gerçekte de böyle kolay yapılmış olabileceği olasılığı var ama izlerken insana saçma gelmiyor değil.Filmdeki soygun sahneleri daha etkileyici ve eğlenceli yapılabilirdi örneğin daha değişik çekim tarzları,sahnelerin fonlarına eğlenceli müzikler ve bu gençlerin soygun yaparken daha dejenere halleri gösterilebilirdi yani demek istediğim soygun sahneleri biraz sade olmuş.Filmdeki oyunculuklar başarılı yani gerçekçi performanslar var öyle sırıtan bir oyuncu yok.Sonuç olarak eğlenceli,keyifli ve sürükleyici bir gençlik filmi fakat bence sinemada izlenecek kadar iyi bir film değil ama evde izlenildiği takdirde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

6/10
sofia coppola'nın emma watson'ın filmdeki en ünlü oyuncu olduğu ama çok ön planda olmadığı 2008-2009 yılları arası yaşanan hollywood soygunlarını ve bunları gerçekleştiren gençleri konu alan film.

filmdeki claire julien kızların açık ara en güzeliydi.

lost in translation gibi bir şahsesere sahip sofia coppola bu filmde de kötü bir iş çıkartmamış ama lost in translation gibi bir eser daha verecek mi onu bekliyoruz.

marka takıntısının, ergenlerdeki ünlü hayranlığının ne denli ahlaki çöküntüye yol açabileceği gözler önüne sermiş film.

--spoiler--

live fast die young şarkısını sarhoş bir şekilde araba kullanarak söylerken yaşanan kaza filmin zirvesiydi sanki benim için.

--spoiler--