bugün

yüzüklerin efendisi'nin ea tarafında harika bir şekilde sanal dünyaya aktarılmış oyunu. oyunu 4 defadan fazla kez bitirmeme rağmen oyunun barındırdığı eşsiz detaylardan ötürü bir türlü bırakamamaktayım. kanımca oynaması 2. versiyondan daha bir zevklidir.

not: battle for middle earth adında da bir başlık var fakat oyunun net ve doğru adı budur efendim. the ile the
(bkz: the battle for middle earth ii)
yüzüklerin efendisinin ilk oyunudur. ikincisine nazaran campaingi daha iyidir daha fazla bölüm vardır minas tirih, helms deep, ısengard vb. ama ikincisininde daha farklı özellikleri vardır onuda itin kıçına sokmamalıyız gobliniymiş elfiymiş cücüsiymiş onlarda 2. oyunda vardır yeni karakterler felen ilkini oynadıktan sonra hoş görünmektedir göze ve 2. nin en iyi özelliği kanımca skirmishte oynayınca haritada gollumu bulup yüzüğü alabilmek ve panpamız sauronu çıkarabilmektir.
şu sıralar harıl harıl aranan oyun. ***
the battle for middle earth ii versiyonu adamı bağımlı yapar. Adeks, Chatline gibi internet cafelere(istanbul için)para yağdırır, sahiplerini zengin edersiniz. Aman dikkat.
Bu aralar elvenstar modunu bir türlü bulamadığım oyun. Windows 8 ve 8.1 de 64 bit sorunu ile karşılaşıyorum olan linkler hep kırık.
Edit: sorunu çözdüm sonunda.
oyunun çıkış tarihi 2004'tür. 11 yıl önceki oyun ve ben hala zevkle oynuyorum. rohan'ın üstüne yoktur bu oyunda. helal lan atçan yurdun çocukları...

eskimeyen bir diğer oyun için (bkz: counter strike)*
elvenstar 5.8 modunda vs atmak isteyen varsa bana ulaşsın dediğim oyun.