bugün

yıllardır söylediği (röportajında) şeylerden değil de bülent ortaçgil'den, sağdan soldan faydalanan birisi için gayet doğal olandır. söylediği şeylerden sanat ortaya koyamadığı için hiçbir zaman efsaneler arasında yer alamayacaktır.

ufak bir not: türk olmaktan nefret etmesi falan değil derdim bu arada. gammazlayın başlığa aykırı entry diye.
BU Sözleri ergenlik döneminde Söylediği için kimSe tarafından umurSanmamıştır. ama yazarların çoğu ergenlik döneminde olduğu için bu Sözleri bu kadar umurSamaSını elbette garip karşılamıyorum.
edit: http://www.gazetevatan.co...ediyorum--898328-magazin/
bu linki o ekSileyen iki kişiye hediye ediyorum.
türkçe yazamayan türklerin sövdüğü şahsın bir açıklaması.
utanabilir normaldir. ama şunu düşünsün: avrupa ülkeleri ciddi manada milliyetçi ve bizim özelimizde ciddi bir anti-türk düşünce yapısına sahipler.

sen kendi milliyetinden utanırken bu adamar sana ne yapmaz ?

tabii göt bu. sahibi olan istediğini yapar.
boşuna teoman değil adam.
ekleme;

- odtü'yü protesto etmeye kalkan ezik inönü üniversiteli yobazlardan.
- pkk ile savaşıyoruz diye çocukları öldürenlerden.
- hitler almanya'sındaki üniter yapıdaki gib başkanlık isteyen van münit tayyip'ten.
- babasının dediği lafı bile anlamayan bilal OGLANın yedi gemi sahibi olmasından.
- beni de saraya al, tayyip'E vermeye razıyım diyen kadınlardan.
- kamu yönetimi hakkında bilgisi olmayan birisi tarafindan yönetilmekten.
- tc nin ışid'cilere silah yardımı yaptığını belğeledikleri için iki gazetecinin cezaevinde olmasından.
- odtü'DE ikibin kişilik cami, onbeş mescid olduğu halde namaz kılacak yer yok diye mağdur edebiyatı yapan şerfszlerden.
- kar yağınca 3. dünya değil, 5. dünya ülkesi olmamızdan.
Teoman'ı sevme nedeni volume 5528856882365 tir.

itiraf edin, okurken katıldınız, onayladınız içinizden. Karşıt görüşü savunan kişilere greencard verilse, ya da Avrupa 'da yaşam hakkı verilse, tek şart ülkene faydan olmayacak bundan sonra dense, amaaann ben mi kurtaracağım Türkiye' yi deyip, ardına bakmadan gider.
Çok da tın! istediğin yere gidebilirsin tutan mı var? Vatandaşlıktan da çık da dünya ya rezil etme bu insanları. insanlığa medeniyet nedir ecdadın öğretmiş, şimdiki mağlubiyetin sebebi ise o ecdadın değerlendiren uzaklaşan sen ve senin gibiler!
Haklı söylediklerinde, milliyetçi duyguları bırakın karşıdan bakın adam haklı dersiniz.
kendisi türk halkını ciddi manada tenkit etmiştir. ve bu tenkidinde ne derseniz diyin adam haklı beyler diyemiyorsanız siz yobazsınız demektir. pek tanımam bir düşkünlüğüm yoktur ama kendisi biraz taşlayıcı bir dil kullanmış sadece. yoksa ben türk olmakla bir sorunu olduğunu sanmıyorum.
türk olmaktan nefret edilmesinin ifade edilmesi doğru değil.
teoman kim amk?
çokta umurumuzda yani.
in the renkli rüyalar oteli...
Yalniz bu olaylar turkiyede yasanir daha cok. Yani turkiye turku falan demek lazim. Turkmenistanda yasayanlarda turk ve boyle olaylar oldugunu sanmiyorum adamlar zenginlik icindeler boyle seylere vakit ayirmazlar.
bi kişide şu haberi internete yazıp doğrumu diye bakmak yerine, herkes bilip bilmeden yazmış. koyun psikolojisi budur!
adam 14 yaşında demiş bunları henüz bitaraflarını sadece çiş yapmak için kullanırken.
Şu ülkeden şu topraklardan beni bir tek şey soğutuyor. O da şu oturduğu yerden sürekli eleştiren hiç bir sike derman olamayan anca eleştirmesini bilen işe geldimi kaçan insan müsfetteleri ile aynı hayavayı solumam. Eleştirin elbette de otu boku eleştirmeyin be , azcık millet olmayı öğrenin de taşın altına elinizi birazda siz atın.
rüzgar gülü'nün etkisidir. esmiştir bir an.
eklemeler gerektiren düşüncelerdir. türk milleti'nin
-sosyal medya maymunu olmasından, ciddi işlere gelememesinden,
-hakkını araması gereken yerde gerekli kişinin yüzüne söylemeye götü olmayıp, aptal aptal söylenmesinden,
-boş boş oturup herkese bok atmasından, kelli felli heriflerin dedikodu yapmasından, mesela tff , tbmm gibi kurumlardaki dansözlüklerinden
-aynı partiye götündeki donu, milli onurunu kaybedene kadar "inadına" deyip oy vermesinden,
-dünyada en çok trafik kazası yaşanan ülke olmaya, berbat trafiklerinden birine, en alt seviyede insan haklarına sahip olmaya ses çıkarmamasından,
-cahilliğe, duygu sömürüsüne, kıroluğa tutkun olmasından,
-bilgili, kültürlü, efendi insanları yerinden, yurdundan kaçırtana kadar aşağılamasından,
-buna karşın hiçbir siyasi sıfatı olmayan bir mafya babasına alelen miting yaptırıp, menfaatim olur belki diye bir de dinlemeye gidip meydanı doldurmasından vs. vs.
bu zatı şahsın anne babasına sormak lazım, neden evladın türk olmaktan utanıyor? kendi milli değerlerinden utanıyor? islamı hiç katmıyorum ki anlaşılan aile mütedeyyin bir yapıda değil.

onu geçtim yetiştiği dönemdeki eğitim sistemi bu adama türk'ün ne olduğunu anlatmamış mı? atatürk'ün "bir türk dünyaya bedel" sözünü duyuramamış mı? lafa gelince atatürk'ü din kültürü derslerine bile koyan eğitim sistemi türk'ün yüksek vasıflarını öğretememiş mi?

bunlar yapıldıysa geriye tek şey kalıyor ki adam türk değil.