bugün

şunu düşünebilecek olan evladının nankör boğazından haram geçmesin diye emek veren kadındır.

yoksa temizlik yapmak falan bunlar da tabii ki bir şey yok. sanki hepimiz paralar paralar icinde yüzüyoruz da evimiz para karşılığı temizleniyor.

öyle misiniz lan yoksa ?
böyle bir başlığı açacak zekâ sorunu olan evlat kadar utandırmaz insanı.
durup durup yazasım gelen konu.
gurbetten dolayı bi süredir göremediğim,, eve geldiğimde dahi bir evde yatılı çalıştığı için hâlâ göremediğim, kilorak kokulu ellerini öptüğüm annedir.
kadın bugün iki saatliğine eve geldi abi izinde olan asker biraderim ve beni görmek için , hemen geri dönmek üzereyken " yavrum hakkınızı helal edin, durup bi ilgilenemiyom ana gibi, kusuruma bakmayın olur mu?" demez mi . kahroldum anasını satiyim anlatamam. işimizi bi elimize alalim da hayırlısıyla..
şimdi burada "namusuyla çalışıp para kazanan bik bik" olayına girmicem de, işin içinde, annenin legal yoldan para kazanması varsa, yaptığı iş yüzünden utanç duyan onun çocuğu değil onun bunun çocuğudur.
sağdan soldan çaldığı ufak tefek şeyleri hediye olarak verebilir.
Annesini o paraya muhtaç eden insandır. Hiç bir insan evladı annesinin yorucu işlerde çalışmasını istemez .
Daha çok eksilenmek için elinden gelen yazar kisisinin utanç duyduğunu söyleyerek insanları sinirlendirmeye çalıştığı başlıktır.
normal bir durumdur.

önemli olan paranın kazanılması değil nasıl kazanıldığıdır. benim annem temizlikçi olsa şu aşamada ben onu çalıştırmak istemezdim, ama kendini iyi hissedecekse çalışmaya devam edebilir de tabi.

insanları ve hatta kendi ailemizi bile bunlarla yargılayacak kadar kötüleştik mi biz ya?
Evin her zaman temiz olması anlamına gelir.
Aklıma geldi yine.
Keşke diyorum yok olsa,keşke..
Duyar kasmak gibi olmasın. Anladınız siz.

Biz insana, anne-babasına iyi davranmasını tavsiye etmişizdir. Çünkü annesi onu nice sıkıntılara katlanarak taşımıştır. Sütten ayrılması da iki yıl içinde olur. Önce bana, sonra da anne-babana şükret diye tavsiyede bulunmuşuzdur. Dönüş ancak banadır.

(Ahkaf Suresi/15)
Mühendis olmuş ama insan olmayı öğrenememiş ayrıca temizlikçi nedir yardımcıdır o sonradan görme görgüsüz insanların küçümsemesi yaptığı işin önemini azaltmaz o kadının. Bir kere o kadın o kazık kadar herif mühendis olsun diye kendini paralamış o herifin dağınıklığını topladığı yetmiyormuş gibi bir de elalemin işlerini yapmış utanacak ne varmış başının üstüne koyup benim annem evlere gündeliğe giderek büyüttü beni demesi lazım.
insanın hayattan soğumasına sebep olacak durum. insan içinde annem diye göstermekten utanıyorum inanın..
böyle bir başlık açtınız mi gerçekten? yok yani inanılır gibi değil de ciddiye alamıyorum şuan
birilerinin götü kalkınca fazla nankör oluyor.
görsel
Dost hayatı yaşayan, veyahut kocasını aldatan zaniye den daha şerefli anne olduğu kesin annedir.
Gocunacak bişey değildir fakat o işi yapmak zorunda kalmak birazcık babanın vasifsizligidir.

Bence işin o kısmını sorgulasan iyi olur zira sana da adam olmayı ogretememis.
Ya biriniz sustursun sunu o anne ekmegi icin seni doyurmak icin calisiyor bundan haberin var mi ne mutlu o anaya ki ele gune muhtac olmadan ekmegini calisarak cikariyor. Asil o sarfettigin cumlelerden utanmak lazim...
Temizliğe gittiği için değil, bu zihniyete sahip bir evlada sahip olduğu için her daim eziklik duyacak annedir.
adam ol da para kazan anneni çalıştırma amına koduğum denir ve çekilinir.
görsel
Ne güzel annedir.

Benimki bizim evi bile temizlemiyor, evlat değil kendine hizmetçi doğurmuş sanki. Çalıştığım zamanlar da bugün işten erken çık beraber camları silelim demişliği bile vardır ahsjssj.

Annedir, candır, ciğerdir.
Allah yokluğunu göstermesin. Evin içinde dolaşıyor bile olması tüm dünyaya bedeldir.
Eli öpülesi anne, kurban olunur ona.
"Gözünü yükseğe diktiği zaman, aşağılarda darlanıyor insan. Sonra da, utanacağı şeye sahip çıkıyor; sahip çıkacağı şeyden utanıyor." Neşeli Hayat filminden , gerçi anlamazsın ; anlasan öyle bir başlık açmazdın .