bugün

o kadın anne falan değildir. gündeliğe gidip üç kuruş para için elin evlerinde hizmetçilik, kölelik yapmaktadır. hem de ne için? evine, çocuklarına bakmak için. okutma o çocukları. zaten senin yüzünden utanç duyuyorlar. arkadaşları onlarla dalga geçiyor. kendisn ezik ve sinik bir insan olmuşsun bari onları bırak açlıktan ölüp bu dünyadan kurtulsunlar. kaç kez söylemek istedim bunları, ama olmadı, diyemedim. mecbur yaşadık bu büyük utançla.
cennet onun ayakları altındadır ama sen giresin diye değil, bilmiş ol.
iğrençtir. anne değil kadın olarak hitap edilir bunlara. basma eteği ve kakılımış tavırlarıyla evde dolanırken mide bulandırır, gereksiz ötesidir. bir de amele kocası olur bunların kazandığı rakı parasına bile yetmeyen. hatta iğrenç bile değil resmen yivranç.
insanı yerin dibine sokan keşke ölse dahil dedirten elinde sarı bezi ile helal lokma zırvalığı yapan üç kuruş için başkasının pisliğinde yüzen bir insana ''anne'' demenin verdiği utangançlıktır.

bu bir dramdır. sen bahçeşehir gibi bir üniversitede oku aldığı o kıç bile silinmeyecek üç kuruşu ile sana harçlık vermeye çalışsın. hırpala, söv, hakaretler et tek diyebildiği 'alın terim' kusura bakma ama o para ile ter bile silinmez.

şimdi 3 tane insancık çıkar annedir yapılmaz diye. kusura bakmayın ama bir anne başörtülü olup üstüne temizlikçi oluyorsa herşey yapılır. neden bir doktor annem yok neden gurur duyulacak bir annem yok.
lanet olsun buraya yazıyorum sözlük gün gelecek deve yükü ile param olacak o zaman başka temizlikçi anneler alıp onları neler çektiricem. ahtım olsun.
bir yazarın dikkat çekmeye çalışarak temizlikçi olmayan annesini o sıfata sokmasından daha şereflidir.
Kalk fiktir git lan buradan. Kadıncağız sana harçlık verebilmek için okutmak için çalışıyor anladığım kadarıyla. Daha neyiyle gurur duymayacaksın puşt?
her anne zaten anne olduğu andan itibaren temizlikçidir. senin bokunu kim temizledi diye sormak gerek.
Alin terine kurban olunur.
Helal dairesi genistir,keyfe kafidir harama girmeye luzum yoktur...
Eğer para senin için o kadar kıymetliyse - ki muhtemelen çıtır bir hatunsun - o zaman gel de ben seni bir sikeyim. En azından karşılığında cebinde bir miktar paran olur. Ruhsuz...

Veya erkeksindir. O halde git köprü altına da götünü siktir. Elbet bir taliplisini bulursun. Sakso falan çek veyahut.

Hiçbiri olmazsa öl amına koyim.

nankör bir evlat olmaktan yeğdir.

Kaldı ki bu konuda bu şekilde ironi yapıldığını düşünen varsa onlar da ölebilirler.

(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)
Utanılmaması gereken bir durumdur. Annesi olmayanları bir düşünün arkadaşlar. Annenizden utanmayın, lütfen.
Malesef bu tip kişilerle aynu ülkde yaşıyoruz. Sırf farklı görünme çabasıyla sözlükte yalandan bir hikayenin kurgusunu yapmak evet sana bi farklılık kazandırır ama bı farklılık seni yerin dibine sokacak bir farklılıktır. Hani olmazda diyelimki bu hikaye gerçekse öyle bir annen olduğu için allaha şükret.
(bkz: sözlükte dikkat çekmenin yolları)

başardın.
elleri öpülesi anne temizlik yapan ellerinden öpüyorum onun.
Kategori bile edilmemesi gerekir.bir memur anne nasıl konu olmuyorsa temizlikçi anne de olmamalıdır.ikiside ekmek parası kazanıyor. Adamın utandığı olaya bak. Ne midesiz insanlar var dedirtiyorsunuz bana. O anneye de allah Sabırlar versin,gönlüne göre versin.
muhteşem bir anneye sahip olmaktır.

ankara'ya ilk geldiğimizde annemin maaşı evin borcuna yetmiyordu. borcunu bitirene kadar 2-3 yıl temizliğe gitti. borcunu bitirince bıraktı.ajitasyon olsun diye yazmıyorum gerçek bu . çoluğu çocuğu için bunu yapan binlerce kadın var. hepsi saygıyı fazlasıyla hakediyor.
düzenli geliri olan annedir. elleri öpülür o annenin.
Temizlikçilik de gayet normal bir meslektir. Yerin dibine girdiğini hissediyorsan çıkmaman tavsiye edilir. Hiç değilse toprağa karışıp gübre olursun. dünyaya bi faydan dokunur.
insanın başına gelebilecek en kötü durum.

başında olan bilir..
Gayet doğal bir şeydir.

insan ister ki dişçi olsun, avukat olsun falan ama senin annen seni yetiştirmek için yapabileceği tek şey temizlik. Çünkü cahil bırakılmış ya da şartlar öyle gelişmiş.

Sonra sevip gözünden sakındığın çocuğun ise okuyup adam olup annesine bakacağına "çok kötü bir şeydir" falan diye saçmalasın.

O kadın çok şey yaptı, sen onun için ne yaptın?
bir anneye sahip olmaktır. şanslı olmaktır.
Doktor, Mühendis, öğretmen anneye sahip olmaktan farklı değildir. Emeğiyle para kazanmak değil mi?
onuruyla ekmek parası kazanan diğerlerinden farksız annedir.
Pamuk elleri öpülesi annedir.
anamın ekmeğine kuru, ayranına duru demem. en sevdiğim ata sözlerimiz dendir.

meşhur vezir hikayesi vardır bilir bazı arkadaşlar, Vezir Olamazsın Demedim Adam Olamazsın Dedim sözünün Anlamı ve Hikayesi;

Bu deyim, “okumanın, makamın, mevkinin, şöhretin, ya da, paranın insanı insan yapmaya yetmeyeceğini” anlatmak için kullanılır.

Hikayesi; Babası oğlunun, iş bilmez ve gamsız hâline bakıp; “Sen adam olmazsın,” dermiş. Çocuk okumuş, devlet kapısına yamanmış, vezir olmuş. Uşaklarını göndertip babasını konağına çağırtmış: “Bak sen bana Adam olamazsın! Adam olamazsın.’ derdin ama ben vezir oldum” demiş.

Babası, oğlunun kıyafetlerini, belindeki kılıcı, şöyle bir süzdükten sonra; “Oğlum ben sana ‘adam olamazsın’ dedim, ‘vezir olamazsın’ demedim ki,” demiş. “Sen adam olsaydın, babanı ayağına getirtmez, kalkar kendin gelirdin.”
gurur duyulacak ya da yerinilecek bi durum değildir. abartmaya ya da küçümsemeye de gerek yoktur bu durumu. ha nedir; annem temizlikte.babam.konfeksiyonda çalışarak bir kız evlendirmiş abimi türkçe öğretmeni olana kadar namuhtaç okutmuş ve evlendirmiş, bendenizi polis yapmak üzereler, birader hafız olmuş... tüm dunyevi nimetlerden de hiç geri kalmayacak şekilde ceplerimize harcliklarımızı koymuş biri olarak gurur duyulabilir, minnet beslenebilir.
başlığı açan trole hitaben demiyorum ama lüks çarşı pazarlarda annesini koluna takmaya utanan zavallı zerzevatlara da allah vizyon , irfan, anlayış nasip etsin diyorum.
ha eğer illaki bir çocuk ana-babasından utanacaksa , holdinglere işletmelere sahip olup köpek gibi harcayacağı kadar kendisine harçlık veren ama birgün dahi oturup derdini tasasını sormayan anababalardan utanılmalı.