bugün

Telefonun alınışının birinci haftasıysa evlat acısı tadında, alınışından bir ay sonra olsun bir şey olmaz kıvamında daha da sonrasında siktiret amınakoim dercesine süregelen olaylar silsilesi.
düşen telefon samsung galaxy ise insanı korkudan terletir abi.
bu kadar mı uyduruk cam olur bir cihazda ya!
her düştüğünde derin 'hiiiıı!' çektikten sonra ürkek adımlarla telefonun ön yüzünü çevirirsiniz. sonuç ya hüsrandır ya da telefonunuz o eski sağlıklı günlerindeki gibidir. o düştüğü yere ve düşüş açısına göre değişir.
siz düşürmezsiniz o düşer.

elden kayıp havada üç takla atmalar falan noluyo lan? Düşeceksen adam gibi pat diye düş ne şekil yapıyon.
Telefonunuz iphone 5s ve yeni telefonsa, yüreciğiniz de onunla beraber taklalar atarak düşer, mideniz bir hoş olur, o üç saniyelik süre içerisinde tıkır tıkır saydığınız milyonlar ve yeni telefon için sayacağınız milyonlar aklınıza gelir, dünya parlaklaşır, renkler kokular daha keskinleşir, küçük kıyamet bu dersiniz.

Onun için asla pahalı telefon almamak gerekir.*
''hayyy si.im ya'' dediğim durum.
eski modelse sorun değildir..
note 2 yeni çıktığında uzun araştırmalar sonucu garantili deyip 1200 1300 arası satılan telefonu 1950 ye aldım birde böyle açılıp kapanan cüzdan gibi kılıfını falan aldım bir kaç gün geçti elimden o cüzdan gibi şey kaydı batarya tarafı yere çarptı bir şey olmamıştır diye bakarken birde baktım ki tam tersi camı kırılmış dokunmatikte problem yok ama öndeki koruma gitmiş,iyi dedim o kadar pahalı değildir nasılsa garantisi de var aradım zelpayı (siz anlarsınız hangi firma olduğunu)olayı anlattım dediler ki evet bir saniye fiyat veriyorum 650 tl dedim ki ön camı koruması sadece hasar gören başka bir şey yok, telefondaki bayandan cevap biz ikisini de değiştiriyoruz ayrıca garantisi bitmiş oluyor bu olay garantiyi kapsamıyor o an dedim ki keşke kaçak telefon alsaydım senin garantin neye yarar ki zaten bunun haricinde telefonun çökse formatlarsın eski haline gelir tamamen programlar silinse yine yüklersin bundan sonra kaçak telefon almama sebep bu insanlar neymiş sigorta yapacakmışız 100 tl daha verip ben garantili telefonu sen sigorta şirketinden biraz daha para kazan diye alıyordum ayrıca sigorta da yalan şikayet var sitesine bakın 100 lerce insan mağdur onunda kolayını bulmuşlar şimdi açıklamayacağım ama yazık günah.

Daha sonra internetten bir adam buldum telefon düşünce beylikdüzünde bana baya uzak kargo gönder dedi ilk başta güvenemedim sonra dedim gel buraya hem çay içeriz derken adam geldi telefonu yanımda aldı söktü parçalarını ertesi gün gelirim sen benim telefonun bu ekranıyla idare et dedi 150 tl ye halletti işimi bunu bu adam yapabiliyorsa kusura bakma ama zelpa sende biraz tel maşalık var demek ki aynı şey diğer firmalar içinde geçerli sonra araştırdım ebay de 20 dolar parça ama işçilik ,yol parası ve koskoca firmanın verdiği fiyata göre çoktan hak etti parasını diyeceğim şu araştırın garantiye önem vermeyin telefonunuza silikon kılıf taktırın cam kırılmasını önleyici jelatin çektirin nazarlı gözlerden ve kötülüklerden inandığınız korusun.
telefonun gerçek kalitesini belirleyen olaydır. cidden her telefon illa ki bir gün düşer, sağlamlığını öğrenmeden almayın derim. (bkz: drop test)
eğer telefona verdiğin paraya acıyorsan biraz can sıkıcı durum.
Bu dalda rekor kıranlar bile vardır. Belli bir süre sonra alışmaya başladığınız eylemdir.

Örneğin ben: Bu kaçıncı lan diyerek en son telefonu kendim fırlattım.
Ekran pert.*
Telefon önemli değilde, numaralar vardı. Derler genelde.
için cız etmesine neden olur. ıphone düşüren gördü bu gözler.
askari ücretle çalışıp, bir maaşını bir telefona yatıranlar için itibarının ayaklar altına alınması gibi bir şeydir. o telefon yanlışlıkla bir yere düştüyse içi gider sahibinin, evladına bir şey olmuş gibi üzülür. Allah tan ucuz telefon kullananlar için öyle bir dert yoktur, yanlışlıkla yere mi düştü bide ben çakarım, duvardan geri seker, alır cebime koyarım.***
"lan lan laannn.." nidalariyla gerceklesen olaydir.
kalabalık bir yerdeyseniz cool tavırlarla alıp cebe koyarsınız, ama az köşeye gidip hay amuğa ulan bir şey oldu mu acaba diye düşünmenize neden olur.
kaskonuz varsa iplemeyeceğiniz olay.
o 5 saniyelik acı ölümdür ölüm. düşüş anı yakalama çabası ve düştükten sonra ki alış anı. kısaca ölümdür.
Yere çarpana kadar yavaşlamış bir şekilde çaresizce izlediğim an'dır.
Bir tuvalete düşürmek kadar boktan değildir.
telefonun telefonluktan çıkıp bir mutant telefona benzemesine neden olan durumdur.
(bkz: paramparça)
dokunmatik ekranın kırılmasına, sizi arayanları görüpte cevap verememeye sebep olur.

telefon çalıyor, arayanı görüyorum ama tuş kilidini kaydırıp cevap veremiyorum.***
Kısa süreli kalp krizi.
2 sene önce 1600 lira sayıp yeni aldığım htc desire hd marka telefonu aldığımın 3.günü yere düşürmüştüm ve kendime bela okumuştum. Yere düştüğü anda bir anda yerimden fırladım ve telefonda çizik ve ekranında çatlak olup olmadığını kontrol ettim sonuç olarak bir şeyi yoktu. Derin bir nefes aldıktan sonra telefonu alıp düzgün bir yere kaldırdım.