bugün

garip tiplerdir.

# ring ring ring#

+ efendim

- iyi günler, biz sözlük anket firmasi adina anket yapiyoruz.anketimize katilir miydiniz?

+ memnuniyetle, buyurun efendim.

- suan buzdolabinizda kac yumurta var?

+ bir saniye bi kosu gidip bakayim.

- tamam efendim ben hattayim.

+ (huf huf ih ih ,nefes sesi) 12 yumurta var.

- hepsi götünüze girsin.

dit dit dit dit.

5 dakika sonra yine ayni numara aranir.

- sey efendim size az önce saka yaptik kizdiniz mi?

+ tabiki cok kizdim.

- o halde yumurtalari cikarabilirsiniz, simdi pismis haldedir, afiyet olsun.

dit dit dit.
hani her zaman bu topraklardaki farklılıktan dem vururuz ya; her rengin, her sesin, her kokunun bulunduğundan bahsederiz. aslında bu tablo o denli güzel, o denli polyanna tadında iyimser değildir. bu kadar iyiyi seçebilmemiz, farkedebilmemiz için onları ön plana iten kötüler de vardır tabii ki. işte onlardan birisi; telefon sapıkları...

onların da binbir türlü farklı çeşidinin bulunduğundan şüphem yok. şimdi bana dadanan sapıktan bahsedeceğim ve incelemeye alacağız bu sapığı. ben ona "geğirik sapık" adını verdim ve bu başlığı ona adadım. yani ben bu yazıyı sana yazdım.

"geğirik sapık"

kendisi günün belli zamanlarında arayıp telefondan geğirir. ilkin rahatsız etse de, şimdi alıştım onun ritmik olmayan, detone geğirtilerine. yokluğu beni rahatsız ediyor artık, varlığı değil.

tespit 1 : aradığı saatler, genelde bir öğrenci için tahmini okul sonrası saatler. dolayısıyla kendisinin bir öğrenci olduğunu tahmin ediyorum. üstelik vize ve final dönemlerinde aramalara ara veriyor.

tespit 2 : erkek. ses tonu öyle gösteriyor.

tespit 3 : sınıftan bir kız arkadaşa da dadandığını öğrendim. bu demektir ki ikimizi de tanıyan birisi ve bu kız arkadaşla tek ortak noktamız okul olduğu için bizim sınıftan birisi. yakında bulup söveceğim.

tespit 4 : kullandığı hat avea. bazen dakikalarca geğiriyor veya art arda defalarca arıyor. hem bir öğrenci için en ideali avea değil midir?

tespit 5 : küfür yemekten haz alan birisi kesinlikle ve böylece kutsalına edilen küfürlere aldırışsız kalabiliyor. *
tespit 6 : korkak.
bazen kibarlarına rastlamak mümkündür.

hiç unutamadığım bir anım. yaş 9-10 civarı telefon çalar:

ben: - alo!!

sapık: - sizi s.kebilir miyim?

anne: - patlak fermuar kim arıyor?

ben: - bi adam s.kicekmiş bizi.

akabinde patlak fermuar ömrünün dayağını yer.
arayıp ses dinleyen tipler genelde platonik hayranlarınızdır.
arayıp herşeyini bilip geyik yapan yakın arkadaşlarınızdır.
arayıp mala bağlayan sallayıp tutturanlardandır.
bir de sırf susarak orgazm olan telefon sapığı vardır.

+alo?
-...
+kimsin?
-.....
+alo kime diyorum?
-.........
+bi daha ararsan ağzına sıçarım.
-....................
çeşitli türleri mevcuttur bu bendeki türü

tel:lülülülülülü

ben:alo?

sapık:hıhhhhh hıhhhhh hıhhhhhh

ben:alo kimsin a.... k..duğum?

sapık:hıhhh hıhhhh

ben:hıhhhh hıhhhhh

sapık(susar)

ben:hıhhhhh hıhhhhh

sapık:(telefonu kapatır)

ogün bugündür bidaha karşılaşmadım çok şükür...
tür: susangiller
inceleme: ne olursa olsun konuşmuyor, ses vermiyor, aramaya başladı mı durmak bilmiyor, engellenenler listesine alınması nafile, amacı sarj bitirmek olabilir, küfür duymak hoşuna gidiyor olabilir, bir gün olsun bugün de aramadı dedirtmiyor...*
çözüm: online gördügnüz bütün arkadaşlarınıza üye oldugnuz muhtemel sitelerde telefon numarasını yayınlayarak aklınıza takılan herşeyi telefon sapığıma danışabilirsiniz türü şeyler yazmak, potansiyel adult partner sitelerine telefon numarasını yazmak, gördüğünüz bütün ilanlara o numarayı yazarak cevap vermek, size asılanlara o numarayı vermek, sokaklara çaktırmadan bel fıtığı yazıp altına numarayı eklemek...*
sonuç: 40 saate yakındır aramıyor. ve aldığım bilgilere göre telefonu sürekli meşgul onun dışında da kapalı.
(bkz: sapıklık öyle değil böyle yapılır)