bugün

merhaba hoş geldiniz.

peşin tanım; tek soruyla tüm müslümanları aciz duruma düşürmektir.

sorumuz geliyor;

kuran 1 erkeğe 4 kadına kadar izin veriyor (sakın savaş zamanıydı oydu buydu kıvırmayın ve kurana hurafe karıştırmayın). sadece ne yazdığına bakın. bu da kaynak; (http://meal.ihya.org/kura...k-ile-ilgili-ayetler.html)

neyse dünya kadın ve erkek nüfusu ise; %50,5 erkek - %49,5 civarında (gayler nereye gitti bana sormayın amk. konumuz o değil)

Kaynak burada;
http://www.haberler.com/b...sunun-8-1-4728769-haberi/

neyse soruya gelelim artık.

madem 1 erkek 4 kadın alabiliyor bu nüfus dağılımına göre açıkta kalan erkekler birbirini mi silkecek? allah matematik mi bilmiyordu? yoksa bu bir yalan mıydı? yani kuran bir insan tarafından bu gerçeklik düşünülmeden mi yazıldı? dindarlar hadi!! bakmayın öyle yanıt verin.

Edit ilgili ayet;

--spoiler--

Diyanet Vakfi : Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdirde) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.
--spoiler--

kaynak: http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
aha elim kolum bağlandı, aciz duruma düştümk resmen. ateist oluyorum ulan tutmayn beni.
dünyanın düzenini göz önünde bulundurunca öyle herkes 4 karıyla evlenemez. zengin ağa babası olucan da anca... kuran da ağaları biraz kayırmış ne var canım bunda adam koskoca ağa sonuçta...
bir erkeğe dört kadınla evlenmeyi zorunlu tutan bir ayet olmadığından aciz duruma düşen kimse de yoktur.

bir erkeğin 4 kadınla evlenmesi gerçekten zor koşullara bağlanmış, yine de tek kadınla evlenseniz sizin için daha hayırlı olur diye de uyarısı eklenmiş, buna rağmen yapılacaksa yapılmasına imkan verilmiş bir olaydır.

bir erkeğin gneç yaşta, bekar, güzel 4 kızla birden evlenmesi nadiren görülebilecek bir olaydır. bunu ali ağaoğlu bile yapamaz. ali veya halis her kim olursa olsun, parası için bunlarla olan bi dolu genç kız var ama onlar bile bu kızların dördünü birden aynı anda alamaz.

o halde nasıl olur? çoğunlukla ilk evlilik normal olur. eğer çok eşle evlenmeyi mecbur kılan bir durum varsa o zaman evlenilecek kadınlar muhtemelen ortada kalmış, sahipsiz, çoğunlukla dul, ama her ne olursa olsun bekar erkeklerin kolay kolay evlenmeyi tercih etmeyeceği kadınlar olacaktır.

yine söylüyorum. ortada böyle bir durum yokken bir erkeğin 4 taze kızı aynı anda eş edinmesi çok zordur. kızlara baskı yapılmadan pek mümkün değildir. kızlara baskı yapılarak gerçekleştirilen bir evliliğin sıhhati de tartışılır.

matematiği yaratan allah bu tartışmaların olacağını da, birilerinin böyle abuk subuk sorular soracağını da biliyordu.

eee, imtihan dünyası. kazananı ve kaybedeni belirlemek için bir imtihan vesilesi olacak tabi.

emin olun, böyle bir ruhsat olmasaydı o zaman da bi istatistik bulup niye yok diye sorardınız.
ilgili ayet;

--spoiler--

diyanet vakfi : eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdirde) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.
--spoiler--

kaynak: http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
(bkz: allah yoksa bulutlar nasıl havada duruyor) ay pardon...
şuan acz deyim fakr bekliyorum. saçmalamayın bu insiyatif herkes illa 4 alacak diye bir emir yok. hem biz 1 taneyi buldukta 4 taneye çıkarması kaldı.
bir konuda hak vermek ile zorunlu kılmak arasındaki farkı bilmeyen kişinin yapmaya çalıştığı ama beceremediği eylem.

çok aciz duruma düştüm anlatamam. zaten hepimiz müslümanlar olarak 4 kadın ile evleniyoruz da sana kadın kalmadı evlenecek.
Dünyanın kaçtakaçı müslüman kaçta kaçı gay bilmeden Kur anı kerim deki bu kuralın yalnız müslümanlara ait olduğunu bilmeden bu soruyu soran ateist bende sana soruyorum zerre kadar noksanlık bulunmayan şu evren nasıl oluyorda tesadüfen oluşuyor ;bir yemek bile kendiliğinden pişmez , bir tablo onu çizecek aciz bir ressama ihtiyaç duyarken hadi bilgilendir bizi yada tesadüfen bir evrende sen yaratta görelim hadiiii.