bugün

dinin tek kaynağını kuran olarak görenlere yönelik manifestodur.

okuyalım, bilinçlenelim..

--spoiler--
Yepyeni bir çağın arefesinde kritik bir dönemi yaşıyoruz. Uydurma hadislerle, hikaye ve hurafelerle dejenere edilen islam dini, yüzyılların birikimi pisliklerden temizlenmekte, tüm insanlığa Kıyamet(saat) vaktine kadar sürecek bir kurtuluş şansı vermektedir.

Bu aydınlanma hareketi, hadis ve sünneti Kur’an'a eş koşarak islam dinini Arap kültürüne indirgeyip, sonuçta yapıp ettiklerini bayağı putperest bir dine dönüştüren tüm profesyonel din tüccarlarının yaldızlı yalanlarını ifşa etmeyi hedeflemektedir.

Türkiye'deki Kur’an'a bağlı din adamlarını ve tüm aydınları; şu anda tüm dünyada yükselen bu dönüştürücü sese kulak vererek Emevi, Abbasi ve Osmanlı kalıntısı yobaz anlayışa Hak adına bir dur demeye davet ediyoruz.

Maalesef mevcut anlayışın kaleleri olan ilahiyat Fakültelerinde bile Kur’an tam olarak okutulmamakta, neredeyse her cephede bilinçli-bilinçsiz bir şekilde Kuran’ın okunmaması ve anlaşılmaması için engeller yükseltilmektedir.

Tüm Müslümanların – barış severlerin –, hatta hak dinin yanlış yorumundan ötürü dine mesafeli duran kitlelerin de gerçek islam’ı tanımasını umuyoruz.

Bu harekete müşriklerin – hali hazırda Kur’an’a sırtını dönmüş bireylerin - iftira edeceğini tahmin ediyoruz. Tek amacımız, yüzyıllardır temel öğretisi tahrif edilerek manipüle edilen islam’ın özüne dönülmesine ve hakikatin ortaya çıkmasına vesile olmak ve yeteneklerimiz ölçüşünde katkıda bulunmaktır.

islam’ın aydınlatıcı mesajının yalın ve saf haliyle tüm topluma yayılması bireysel bilinçlenme ve dönüşümün etkisiyle sosyal reformlara ön ayak olacağını ön görüyoruz. Zira islam öğretisi evrensel bir ışıktır tüm insanlığı kuşatır 24:35.

Karanlıkta kalmış kitleleri, vicdanlarını dinleyerek; barış, kardeşlik, ahlak, bilim, güzellik ve sanatın ışığı olan Kur’an’ı okumaya davet ediyoruz.

Kur’an’ı okudukça aydınlanacak insanların, doğal olarak hakikatin tarafında yer alacaklarını biliyoruz ve tanığınız.

islam’ın özüne uygun şekilde yorumlanacağı bu ‘islami anlayışta reform ve rönesans’ hareketine açık davet sunuyoruz.
--spoiler--
Okudum, su an bakara 191 deyim, cok fena aydinlandim, bir pala bulup ilk kafirin kellesini ucurmaya gidiyorum....
Tek kaynak Kuran diyenlerin bir sürü dini kitap yazması...