bugün

tecavüzde birinci hangi ülke?
işimiz istatistik zaten, çözüm bulmak veya tecavüze engel olmak değil.
Ha iyi tamam o zaman tecavüze devam 4000 i geçmeyin haa.
Hem bilim var hem tecavüz var. Türkiyede de bilim olasa bir şey demeyiz.
karisina tecavüz eden adaminlarin ve cocuk istismarlarinin korkusuzca istatistiklere yansimasindan dolayi ikinci sirayi ve hatta birinci sirayi alan ülkenin durumunu gösteren gercektir. ülkemizde "nikahli karimdir...", "rizasi vardi..." diyerek bu isten yirtan ve ölüm korkusuyla sikayet etmeyen kadinlarin ve cocuklarin istatistiklere yansimamasi da ülkemizin diger gercegidir. bunlarla da yüzlesmemiz gerekir.
ayrica; baskalarinin üzerinden kendimizi aklamaya kalkismamizda ayri bir ahlaksizliktir. keske dünya üzerinde tecavüz olaylari hic gerceklesmese ve hic istatistigi tutulmak zorunda kalinmasa.
isveçte kadın bir laf duysa taciz ettiler beni diye şikayet edebiliyor, öte yerde çocuk yaşta evlendirilip anne olan dayak yiyen, töreyle öldürülen kadın çok normal görülüyor. içinde yaşanılan hayatın nasıl manyak ötesi olduğunu anlamıyor.
isveç'im yapmaz.
Kendi ülkesinde tecavüzü, bir kereden birşey olmaz erkek çocuk pedofilisini, aile içi ensest saldırılarını mesele etmeyip, isveçin tecavüz oranını gündem yapmak.
Değişiksiniz.
Ama bu da bir başlangıç. Birgün, isveçten bu tarafa Geze geze gelir ve kendi tecavüzcülerinizin istatistiklerini de yazarsınız.
isveç yakın yıllarda abzürt ülkelerden büyük göçler almak zorunda kalmıştır. Balkanlardan, Irak dan , Somali den... Tecavüzlerin sebepleri bellidir. Elin ortalama iki üniversite bitirmiş, okumuş vatandaşına bok atmadan önce araştırın. Olaylara karışanların etnik kökenlerine bakın.
Tecavüz olaylarını ortaya çıkarmada 2. Olmuştur. Ortadoğu kayıt dışında liderliği kimseye vermez.
sorun nerde biliyor musun sayın ak çomar?

o ülkelerde yaşanan tecavüzlerde halk çıkıp da tecavüzü dini gerekçelerin ardına sığınaraktan meşrulaştırmaya çalışmaz. kimse çıkıp da, o saatte dışarıda ne işi varmış, o kıyafetle tabiki tecavüze uğrar gibi insanlıktan yoksun argümanlarla tecavüzcüyü savunmaya çalışmaz. senin ülkende mahkemede kıravat taktı diye tecavüz sanığının cezasında indirime gidiliyor lan çomar.

ayrıca isveç ortadoğudan en çok göç alan ülkelerin başında. tecavüz vakalarının çoğunda göçmenler başı çekiyor. ucu yine senin kadim ırkına dokundu sayın çomar. buna ne diyeceksin.
ben o ulkede iki seneye yakin kaldim. bu tarz bir istatistik ile olayi carptiramazsiniz. neden mi?

isvecte ve o medeniyet seviyesindeki ulkelerde tecavuze kimse müsamaha gostermez. kadina da erkege de. (sasirmayin, erkege tecavuz diye bir sey var oralarda) müsamaha gostermeye calisanin da canina okunur. isvecte birini bir sekilde taciz etseniz aninda hakkini arar.

turkiyede ne oluyor peki? tecavuze ugrayan kadinlar toplum tarafindan surekli acima duygusuna maruz birakiliyor. ayrica toplum her turlu sapikligin altında kadinin da bir sucu oldugunu dayatmaya yonelik. tacizi birak, sevgilisine laf atilince bile laf atana kizdigi kadar sevgilisine kizan manyak dolu etraf. boyle bir ortamda sence tacize/tecavuze ugramis ama bunu sansurleyip herkesten gizlemis kac kadin vardir?

turkiyedeki toplumsal hukuk da, yargi da sacma isledigi icin gun yuzune cikan tecavuzler buzdaginin sadece gorunen kismi. birlikte oldugu insanin tecavuzune ugrayan ve ses cikar(a)mayan kadinlarin sayisi bile isvecin nufusundan fazladir.

sahsen ben tevuzcumle evlendirilmemin dogru olani oldugu bir dusunce temelindeki bir ulkede tecavuze ugrarsam bundan kimsenin haberi olur mu suphedeyim. ama isvecte basima boyle bir sey gelse o hakki sonuna kadar arar ve o istatistiklerde yer alirim.

en kotusu de bakin o medeni dediginiz yerlerde daha fazla yaaa diyerek buna sevinen acinasi varliklar. sen islam temelli toplumunu daha guzel gosterebilmek icin dunyanin herhangi bir yerindeki tecavuze sevinebiliyorsan yasamamalisin. tecavuz lan bu tecavuz. bir kadinin basina gelebilecek en kotu sey...
1- oradaki kadinlar kendilerini bir birey olarak gördükleri için, toplum icinde "sikilmis, patlamis, kesin kendi domalmistir" gibi ithamlara maruz kalmayacaklari ve toplum tarafindan dislanmayip aileleri tarafindan gozden cikarilmayacaklari icin her tecavüz vakası yetkililere bildiriliyor, muhtemelen de sonucu alınıyordur. soyle düşünün mesela bir kavşak var burada fazla kural ihlali yok ama yapilan her kural ihlali cezalandiriliyor, ama öteki kavşakta denetim yok her an ihlal oluyor ama hiç ceza yok, şimdi sen istatistiklere bakip ilk kavşakta daha fazla hukuka aykırılık mi var diyeceksin ? bu da öyle işte, yani somalide bir günde olan tecavüz isvecte bir ayda oluyordur ama somalide denetleyen yok istatistik yok haci anlatabildim mi ?

2- orada yine kadinlar bir birey olarak yetistirildigi icin eşiyle de olsa kendisi istemeden cinsel ilişkiye girmek zorunda kaldiysa bunu sikayet eder. bizde kocam dün gece beni zorla sikti desen savci "e kocandir hakli sen de naz yapma kocana" der yollar. bunu da ekle istatistige.

özetle boş rakamlar verip manipülasyon yapmayın, a haber gibi ahahah Avrupa kötü biz iyiyiz demeyin, kimin ne mal olduğunu biz de onlar da biliyor luzumsuzluga gerek yok.
isveç 30 yıl sonra yaşanmaz bir yer haline gelecektir zaten. Isteyen bana ırkçı desin faşist desin gerçekleri söylüyorum. Klasik iskandinav saflığından mıdır? Bilinmez bu adamlar ülkelerini arap, afgan, kürt vs ile doldurdular hem de öyle böyle değil. Avrupanın bir çok ülkesinde göçmen mülteci vs var ama isveç kantarın topuzunu kaçırmış vaziyette. Bunun bir faturası olacak elbet bunlar daha iyi zamanları.
yav he he tecavüzde 2.sıradalar he ulan bizim ülkede her ay 4000 tecavüz olayı oluyordur ama hangi kadın ya da eş 'bana tecavüz ettiler' diyerek polise başvuruyor sizce? adamlara göre sokakta laf atmak bile tecavüze girdiğinden normal olan bir sayıdır. arap seviciler hemen bir şey bulduk diye üstüne zıplamasın. hee ayrıca zaten o tecavüzlerin birçoğunun sebebi yine orta doğu kaynaklı tiplerdir muhtemelen. isveç, norveç gibi ülkelerin bile içine etti pis sülükler.ama merak etmeyin hepinizi memleketlerinize yollamalarına az kaldı.
Refah seviyesi yüksek ya ondandır adamlar heyecan arıyor sanırım. Afrika açlıktan kırılıyor orada olacak hali yok ya.
batının ahlaksızlığı.