Ağlasa da gülse de mevcut düzeni değiştiremeyeceğini düşünen, kabullenen insan psikolojisine sahip olan kişilerdir.
Bırakın gülümsesinler. bu kadar somurtanın olduğu dünyaya renk katsınlar.
etrafına pozitif enerji yayan insanlardır. bazen size gülümsediklerinde bütün moraliniz düzelebilir. koruyun, sevin böyle insanları.
Tebessüm sadakadir. (Hadisi şerif)

Bu şiar için tebessüm ediyorsa helal olsun.
(bkz: williams sendromu)
bu insanlar genelde hayata olumlu bakarlar ve diyalog halindeyken sürekli size dokunmaya çalışırlar. * yani benim tanıdığım öyleydi.
Benimdir efenim ve durum öyle bir hal aldıki yüz kaslarıma hakim olamamaya başladım, mimiklerimle herhengi bir şey anlatamaz oldum.
Öylesine sırıtıyorum her şeye.
Can sıkan insandır. Gerekli gereksiz güler. Arkadaş illa mutlu olduğunu belli etmek için pişmiş kelle gibi sırıtmakmı lazım. Adama bir şey söylüyorsun gülüp duruyor. Ulan soru soruyoruz güleceğine cevap ver geç. Veya soru sorup gülenler. Soru soruyorsan gülme de iki dakika cevap verelim. Bir de uydurdukları bir söz vardır.
Hayatı bu kadar ciddiye almayın yeaa. Hayatı ciddiye almıyoruz. Ama sizi de ciddiye alamıyoruz.
iç dünyalarında mutsuz insanlardır. Gülümsemeyi dışa karşı bir kalkan olarak kullandıklarını düşünüyorum. Ben öyle yaparım en azından.
Tebessum etmeden duramayan insanlar candir, tereyagi yanindaki baldir.
Benim. Bu entryi girerken bile gülümsüyorum. Aslında ruh halim baya depresiftir ama hep bir tebessüm var suratımda.
başkasını bilmem ama ben zorunda olduğum için hep tebessüm ederim. doğrularım acılarım çok ağırdır çünkü, tebessümü bırakıp gerçek ifademi takınırsam canı yanar sevdiklerimin. bazen yalnız olunca bile tebessüm ediyorum, insan bi zaman sonra alışıyor söylediği yalana..
çoğu zaman yanlış anlaşılan insanlardır. muhatap olduğun insana sinirlendiğin halde gülümseyerek tepki verince yaptığı şeyin hoşuna gittiğini zannedip devam edebiliyor ve seni daha da sinirlendirebiliyor.. tam tersi yaptığı veya söylediği şey hoşuna gidiyor gülümsüyorsun bu sefer kendisi ile dalga geçtiğini zannedebiliyor.

kendim dahil bu sırıtış ile gezen tiplere tavsiyem her mevzuda aynı şekilde gülümseyerek tepki vermeyin her şeye. duruma göre tebessüm vermeyi öğrenin mutlaka yoksa mevzu linç edilmeye kadar gider demedi demeyin *