bugün

taş atan çocukların belli bir kesim tarafından kullanıldığının farkına varamayan bünyelerdir. terör örgütüne ve destekçilerine hepimiz karşıyız. tepkimizi de onlara her zaman gösteriyoruz. ancak burada söz konusu "çocuklar" bir şekilde kandırılmış, oyunlara alet edilmiş olan ufaklıklardır. bu çocuklara kin gütmek dünyanın en saçma şeyidir. çocukluktur bu davranışta bulunmak. hele hele bu çocuklara küfür ve hakaret dolu yazılar yazmak, onları toplumdan dışlamak, yasa tasarısını eleştirmek sadece tek bir amaca hizmet eder. terör örgütüne! bu çocuklar biraz daha büyüdüklerinde kendilerini bu ülkeye ait hissetmeyecekler, dağa çıkacaklar. neden? senin gibi insanların dışlamasından dolayı. bu çocukları kazanacağımız, kazanmamız gereken yerde biz doğu insanını böyle davranarak kaybettik. pkk nın dağ kadrosu sürekli kendini yeniledi. birileri bu insanları ötekileştirmeseydi eğer, şuanda ülkesinde evinde, işinde olan gençlerdi bunlar. kendini bu topraklara ait hissedemeyen, dışlanan bu çocuklar ülkeye hiç bir şey katamazlar. ama bu onların suçu mudur? hayır. bugün taş atan çocuklar yasasına karşı çıkanların, onları ve ailelerini aşağılayanların, hakaret edenlerin, dışlayanların suçudur. işte terör örgütü yine amacına ulaşmış ve kendine yandaş, dağına militan bulmuştur. peki sorarım size. ülkesini seven kimdir?

taş atan çocuklar yasası nı doğru bulup, bu çocukları ülkeye kazandırmak isteyenler mi?
taş atan çocuklar yasası nı ve mağdur çocukları aşağılayıp, dışlayanlar mı?

el-insaf!

ırkçı söylemin ve düşüncenin yer aldığını düşündüğüm başlıklar
(bkz: polis çocuk oluşturup taş atan çocukları dövdürmek)
(bkz: taş atan piçleri kollama kanunu) *
(bkz: taş atan çocukların asıl amacı)

bir de iyi şeyler oluyor doğuda, nedir? son zamanlarda düzenlenen yardım kampanyaları ve bağışlar meyvesini verdi. son lys sınavlarında bitlis, siirt, batman en başarılı 10 il arasına girmeyi başardı. Bitlis birinci, Siirt ikinci, Batman beşinci oldu.

diyarbakır bismil'de okul yapan üniversite öğrencilerinden haberiniz vardır umuyorum ki. bu öğrenciler diyarbakır bismil'de bu yaz tatil değil okul yapıyorlar. proje de bu arkadaşlara ait işçilikte. oturdukları yerden sövmek yerine oraya medeniyet götürmeyi ders bilmiş gençler bunlar. hiç birimizin yapmadığını yapan arkadaşlar. tebrik ediyorum. bu projelerini okan'ın programında da dile getirdiler ve büyük alkış aldılar.
http://www.bismilhaber.com/Egitim/619-Universiteli-gencler-tatillerini-Dogu-ve-guneydogu%60daki-okullarda-calisarak-geciriyor.html
http://www.haberler.com/universiteli-gencler-tatillerini-dogu-ve-guneydogu-2136577-haberi/

ben derim ki, burada klavyeden bu çocuklara söveceğinize, kalkın oraya yardım yapalım. bir kütüphane kuralım doğuda herhangi bir okula. yada yapımı devam eden bu proje için okulun kütüphanesini biz üstlenelim. organizasyonunu yapalım. koskoca uludağ sözlük bunun altından kalkabilir.
çocuk kadar beyni olmayan yazarlardır.
çocuklar bu olayda maşadır ama merak ettiğim birşey var benım bu önerilere kulak asmayıp bunun yanlış olduğunun bilincinde olan çocuklar var mıdır? zira o ortamı tahmın etmek güç ama anneniz babanız sürekli bunun iyi birşey olduğunu söylüyorsa siz onların çocuğu olarak bunu ne kadr savunabilirsiniz ki onlara. suç çocukta değil ki.
taş atanlar çocuk görünümlü terörizm öğrencileridir.taş atmaları eğitimlerinin bir parçasıdır. büyüyünce ellerine bomba ve keleş alırlar.

yılanın başını küçükken ezeceksin, büyüyünce kontrol edemezsin.

bu nedenle bu çakal sürüsüne hayatlarının asla unutamayacakları ceza ve eğitim vereceksinki, bir molotof kokteyli resmini gösterince korkudan çığlık atmaya başlasınlar.
saçma sapan bir yaklaşım. taş atan çocuklara karşı görüşleriniz varsa ırkçı mı oluyorsunuz direk? evet, birileri cahil mantığı ve kültürsüz bir şekilde yola çıkarsa, ırkçı oluyorsunuz. insanlar milli değerlerine, kültürlerine ve devletine zarar verilmesini istemiyorlar. ve çocuk lafı çoğu için sevimli gelen, 7-8 yaşındaki çocukları hatırlatıyor sanırım. ama bu gerizekalılar geçenlerde 17 yaşında içerde olan bir velet için onca isyanı çıkarmışlardı. 17 yaşında olan biri devletine karşı gelip gelemeyeceği adına düşünemiyor mu? bu ırkçı diye öten baykuşların, samimiyetsiz akp yalakalarının çoğu bu sürüsüyle çocuğu gerizekalı ilan ediyor o zaman, bu da ilginç tabi.

tespit yaparken sıçmamak gerek, ya da her bakış altından değerlendirmek gerekir, her yönüyle sorgulamak gerekir. direk kazma kürek dalarsanız cahilce öter durursunuz. terör kazanıyor bu davranışlarınız yüzünden gibi samimiyetsiz ve taraflı muhabbetleri bırakıp, terör sorununa odaklanmak daha mantıklıdır. bu terör sorununu "taş atan çocuklara hakaret eden ırkçılar" diyen insanların çoğu yarattı.

hepimiz teröre karşıyız, hepimiz terör destekçiliğine karşıyız, hepimiz düşünce adamıyız demekle olmuyor bazı şeyler. birincisi milli değerlerine düşman olan her şeyi sevmeyenleri ırkçı diye etikletlemek zekice bir davranış değildir. bir sorun varsa da, o sorunun kollarını ana neden olarak tartışmayıp sorunun merkezinin nasıl kalkacağını düşünün. bunlar zincirleme tepkimelerdir, ama bu zincirleme olaya çoğu akpli demokrasi kelebeğinin zekası yetmeyecektir.

(bkz: samimiyetsiz bakış açısı)
(bkz: etiket yapıştırmak için konu aramak)