bugün

son zamanlarda iyice ayan olan durumdur.

çünkü tayyip erdoğan da gün geçtikçe tek adam olma yolunda ilerlemektedir.
çünkü tayyip erdoğan'ın da gün geçtikçe muhaliflere karşı tahammülsüzlüğü artmaktadır.
çünkü tayyip erdoğan da gün geçtikçe insanlara nasıl yaşamaları gerektiğini buyur eder hale gelmektedir.

örnekler çoğaltılabilir.

edit: çoğaltalım o zaman örnekleri:
çünkü tayyip erdoğan da gün geçtikçe diktatör olma yolundadır.
aklınca atatürkü taklit ediyor ama bir yandan da atatürk sevgisini yok etmeyi amaçlıyor.
görsel

görsel

görsel

görsel

ben bir benzerlik bulamadım.
(bkz: ybsg)
benzerlik söz konusu bile değildir. lakin atatürk'ün tribünlere oynayan hayranı vardır ama tayyip erdoğan'ın yoktur.

(#16083967) (#16154310)
tanım yaptım oldu hedesi. safsatadan ve saçmalıktan öteye gitmeyen bir benzetme.
eğer Atatürk'ün muhalefete , muhaliflere tahammülü olmasaydı karşısına bir muhalefet partisi kurmazdı , bu nedenle kesinlikle mavi kar yağsa , bokumuzu ağzımızdan yapsak bile gerçekleşmeyecek durumdur.
öldüğünde bedeni çürüdüğünde, azot mazot her bir parçasına ayrıştığında bile olmayacak durumdur. çünkü atatürk emperyalizme vatan kurtarmış ve kurmuştur, tayyip vatanı emperyalizme satmak için uğraşmaktadır.
bir devri kapatıp yeni bir devri başlatmaksa bu benzerlik; evet benziyorlar gerçekten. ama sadece benzeyebilir. niteliği asla bir olmayacaktır mustafa kemal atatürk gibi bir liderle.
Gerçekleşmesi mümkün olmayan manidar başlığımızdır.
biri milli kahramandır,diğeri amerikan uşağıdır, bu başlığı açmak bile atatürk'e hakarettir.
cumhurıyetcılerı kara kara düşündüren, düşündürdükçe altlarına kaçırmalarına neden olan en gerçekçi senaryodur. (bkz: şimdi işte siki tuttular)
Hayır hiç benzememektedir. Başlığı açan başbakanımızdan sanki askerlik arkadasiymis gibi "Tayyip" diye bahsedebilirken, benzediğini iddia ettigi, cumhuriyetimizin kurucusundan soyadı ile "ataturk" diye bahsetmistir. Bu bilincaltidir iste. Mustafa diyemezsin ona, kemal diye de bahsedemezsin ondan, üstüne çullanir anında bir sürü kisi. Ama Başbakan'dan istediğin gibi bahsedersin, hiç bisey olmaz. Olmuyor. Görüyoruz... Demekki aynı değilmiş...
durduk yere güldüren benzetmedir.
Atatürk'ün diktatör olduğunu savunan gerizekalıların savunduğu düşüncedir. milli egemenlik ilkesinin atatürk ün en çok üzerinde durduğu ve kesinlikle taviz vermeyeceği yegane nokta olduğunu bilmiyorlardır. Egemenlik nedir? Tanımını öğrenip gelinirse tüm ilke ve inkilapların halkın rahatı ve geleceği için yapıldığını kavrarsa olayı daha iyi ayırt edebilir. Tayyip bize mi soruyor 4+4+4 getirirken bize mi soruyor? Kıdem tazminatını düşürürken veya kaldırırken bize mi soruyor? Şu kanunu getiriyorum veeeee bahçelievler katliamından içeride olanları hop salıyorum diyerek. Bizim için mi herşey bizim için mi? Teröristleri geri dön ceza vermeyeceğiz eve dönüş yasasını bizim için mi çıkarıyor? Komik olma be aslan, sizlere ancak yetecek beyinlerle buraya gelip tespit yaptım edasıyla dolaşmayın milletin sinirlerini hoplatmayın.
halüsinasyondur.**
ikisi de insanları tep tip yapma niyetindedir.

biri gençler dindar olsun der, birisi gençler laik olsun der.
hayallerde yaşayan bazı kişilerin umutsuz dileğidir.*
ayrıca, yukarıdaki (#16154310) nolu harika entryye ek olarak;
görsel
zorlama ile benzeme olmaz. sadece terimlerle giderse dünyadaki bir çok lider birbirine benzer. siyasetler tamamen farklıyken nasıl bir benzerlikten söz edebiliyorsun ki? çoklu partili demokrasiye geçmek istediğini hepimiz biliyoruz. bu yüzden kız kardeşini muhalif parti soktu ve orayı kurmasını istedi. daha nice örnek verilebilir.. dostum senin tanın biraz karın ağrısı. çekememezlik.
Yok öyle bir dünya. O şerefsiz Atatürk'ûn tırnağı bile olamaz.
yazarımsının götünden element uydurma çabasıdır. rte denen adamın ulu öndere mustafa kemal atatürk'e benzeyebilme olasılığı, papanın müslüman olma olasılığından daha azdır.