bugün

tayyip erdoğan'ın üç çocuk istemesinin ardında yatan nedenleri irdeleyen başlangıç cümleasi.

cünkü 2023 te lozan anlaşmasında yer almış yeraltı kaynakları ile petrol sınırlamalarının kalkması yüzünden büyük bir maden ve petrol yatırımı yapılacak. işte buraların tetiklediği ekonomik büyüme ile nitelikli işgücü talebi artacak. dışarıdan işgücü ithal etmemiz refah seviyemizi düşüreceği için o çocuğu biz yapalım, türk olysun istiyor.

görün bak, 2023 te bu başlığı hunharca canlandıracağım.
2023'ten yazıyorum sevgili yazar,
sizin ben amınıza koyayım hani lan öyle bir madde yokmuş,
o kadar çok niteliksiz insan var ki değil asgari ücrete beleşe çalıştırmıyorlar bizi.
Çünkü ileride genç nüfus azalıp yaşlı nüfus artacak ve bu ülkenin potansiyel iş ve savunma gücünü düşürecek.Şu anda avrupa ülkelerinin en korktuğu ve karşı karşıya kaldıkları durum bu.Bunun Türkiyede de görülmemesi için üç cocuk istediğini tahmin ediyorum.
çünkü zekanın genetik olduğunu ve ona oy veren zihniyetin 3 ten fazla çocuk yapacaklarını biliyor. oy için işte. fazla kurcalamayın efem.
Çünkü;
Ne kadar çok çocuk, o kadar zor bakım.
Zor geçinmek, zor eğitim.
Ne kadar zor eğitim, o kadar bilgisiz, kültürsüz ve cahil toplum.
Ne kadar çok cahil toplum,
O kadar çok akp seçmeni.
Haydi koyunlar sevişin.*
çünkü dördüncü çocuğunuz bilal gibi olabilir.
benden istemedigi halde umurumda olmayan durumdur.
O bir tatlişko. Çocuk seviyor. Herkes sevişsin istiyor. Ne kafar seks o kadar mutluluk. Tabi.
kadınları eve bağlamak içindir. sürekli parali hamilelik izni, parali hamilelik sonrası izni filan veriyorlar. kadını eve mahkum etmek istiyorlar. yoksa lozan anlaşması ile ilgisi yoktur. çok mu umurlarında her düğünde 3 çocuk lafını dillerine dolamaya değecek kadar. bu 10 sene sonra 10 yaşında olacak çocuklar mı iş gücü yaratacak. bu ülkede insanların her zaman işe ihtiyacı vardır.
işsizlik 3 kat artsın da patronlar 3 te biri maaşa çalıştırsınlar.
çünkü ebenizi bikecek, ebenizi...
; akp'nin 1000 yıl iktidarda kalmasını düşlüyor.

(bkz: the third reich)*
sadece o istemiyor aslında pek çok Avrupa ülkesinin böyle bir politikası var. ama onlar iyi bir şekilde uyguluyor halkını zor durumda bırakmayacak şekilde politikaları var. bizim ülkemizdeyse her çocuk büyük bir masrafla doğuyor. böyle politikalar belki ülkenin geleceği için iyi olabilir ama dünyanın ve doğanın geleceği için hiç iyi değil o yüzden hiç savunulur bir yanı yok.
çünkü; kalabalık ülkenin aç insanları bol olsun, bereket versin, kaos olsun yesinler birbirlerini.
zaten çürük bir temel üzerine kurulmuş eğitim sistemini iyice batırıp o sistemin sıçacağı, bir halt bilmeyen devasa bir niteliksiz işçi potansiyeli ortaya çıkaracak, böylece yabancı şirketler buraya diledikleri gibi fabrika açıp, bu harika iş gücünü kullanabilecekler. ekonomimiz aşırı büyüyecek falan. türkiye nüfustan patlayacak, sokakta biri öldüğünde kimse bakmayacak. ama ekonomimiz büyüyecek. çok büyüyecek. dünyada ilk üçe filan gireceğiz. ailelere sadece bir çocuk yapma hakkı verilecek sonra. tayyip zaten o zamana kadar ölmüş olacak, mezarına paralarıyla gömecekler onu.

bir de burada avrupa ülkeleriyle kıyaslama yapanlar olmuş. lan gerzo, çocuğu iyi bir eğitim alsın diye ikinci çocuk yapmayanlar var, hollanda'daki gibi çocuk teşviki yok burada, anaokullarını bile ikili öğretim yaptılar senin şu üç çocukçun yüzünden, insanlar çocuklarını devlet okuluna göndermeye korkuyor.
Ülkemizin gelişebilmesi için, daha iyi işler yapabilmek için, genç nüfusumuzun yüksek olmasına ihtiyacımız var.

Bok beyinliler boş boş konuşmasın.
(bkz: allah ın hakkı üçtür)
Çünkü gelişmemiş ülklerde, ülkenin güvenilirliği faşist diktaya biat eden çoğunluğa bağlıdır. Yani nüfusun( tek parti, tek din kafasını yaşayanların) fazla olması, daha çok asker, daha çok oy, daha çok koyun demek oluyor. Örneğin suriyedeki mevcut durumun kökünde mezhepsel sorunlar yatıyor. Esadlar 60 yıla yakın zamandır suriyedeler. eğer 60 yıl önce tayyibin dediği gibi insanlarına 3 çocuk yapın deselerdi şu an bu durumu yaşamazlardı. Çünkü sunnilere göre çok daha kalabalık olmuş olacaklardı.
millet iş bulamıyo insan dolu türkiye hala çocuk yapın diyo.
çünkü 50 yıla kürt nüfusu türkleri geçecek. tabi nufusun genç olması gibi özelliklerde var. olumsuz yönleri olsa da rte'nin boş yere söylemediğini biliyoruz her yönden kötülemeye gerek yok.
Çünkü allah'ın hakkı 3'tür. Adam sübliminal mesaj veriyor anlamıyorsunuz swh.
kürtler yapabildiği kadar çocukları yapıyor bizim millet de ancak 1-2 tane çocuk yapıyor. bu etken olabilir. ileride kürt nüfusu baskın çıkabilir yani. adam belki de bundan dolayı 3 çocuk ısrarında.
türkiye 2023 e çıkabilecek mi ?! bunu ciddi ciddi düşünenler var malesef. bundan 10 yıl önce hergün birkaç şehit haberi ile uyanıyorduk. şimdi şehit vermiyor olmamız onlara göz yumuyor olduğumuz içindir ve şu var ki şerefsizler yerleşiyor güzel vatan toprağımıza. çok yakında bir suriye, bir ıraktan farkımız kalmayacak. o zaman siz o götünüzden uydurduğunuz senaryoları anca rüyanızda görürsünüz. tabi eğer gebertilmeden rahat uyuyabileceğiniz düşüncesinde iseniz.
Kimilerinin paranoyaya bağladığıdir.
üç çocuk istiyorda askari üçretle aileler kendilerini nasıl doyursun ki bir de üç çocuk yapsın.
bunun adı bilinsizce üremektir, önce ekonomini sağlama al sonra üre ne kadar üreyeceksen.