bugün

Ben stanford doktoralıyım bi kere taam mı .s.s diyen i.p.li.
aaa, iyi parti pr ında var olan ülkeyi kurtarmak için dönen kariyerli insan profili büyükşehir belediye meclisinde ve bundan yeni mi haberimiz oluyor? dedirten kişiliktir.

yani ekrem imamoğlu nu lanse etmeye kalkarken bokunun çıkartılmış olduğunun kanıtıdır, önce iğneyi kendimize batıralım. tevfik göksu ile birebir başa çıkacağına başkan neden böyle kıymetli üyeleri lanse edip onlara arka çıkmıyor da, kendisini taylan bey le özdeşleştiren kesim yüzünü buraya dönsün. lanet ettik kardeşim, bıktık biz.

neden mi, nedeni basit. çünkü imkan eşitliği diye tevfik kalibresindeki kalitesizlerin köşeleri tutmasına kimse ses çıkarmıyor, ama taylan niteliğinde insanlar ne de olsa kaliteli adam yerini bulur diye itin bir tarafına sokuluyor.

ama eksik kalmış taylan. internetçiliği hafife alan zata sorar mısın acaba hangi konuda halkın derdini çözmüş de interneti hafife alıyor? farkındayım "ne derdimizi çözdün de interneti hafife alıyon lan yarraaam?" diyemezsin o kürsüden, ama bunu öyle deşmelisin ki bu lafı suratına yemişten beter olsun. hoş, kösele suratlı herifler bunlar ama hepsinin kaderi birbirine kenetli. hepsinin bağlantısı birbirine ve en tepedekine, dolayısıyla tevfik i göçertirsen, ipliğini pazara çıkartırsan bütün ak parti organizasyonu bundan etkilenir. hele hele kendini fahri belediye başkanı gibi konumlamış tevfik iyi ses getirir.

ama sadece taylan değil işte, taylan gibi niteliği olduğu ortamdan yükseklerin artık bu cüreti bulması lazım çünkü şark kurnazı, dinci soslu komisyoncu ve ahlaksız tüccarlar ülkeyi çökertti, batırdılar. battık oğlum battık, neden bu kadar soğukkanlısınız hala bu tiplere karşı?!?! her halt elinizde ya paylaşın yetkiyi ya da bırakın gidin diye her gün bağırmanız lazım, her birinizin!! hepsi birbirine bağlı çünkü çeksen ucunu komple dökülür. kağıttan saraylarına değil dokunmak, hakkında konuşmayı yasadışı hale getiriyorlar, ellerindeki güç bu. muazzam, hafife almıyorum, ama yapılarının birbirine bağlı olduğu ve pisliği pislikle bağladıklarının, dolayısıyla bir noktadan sistematik ve birbirini takip eden müdahalelerle çok basit konuların bile yüksek kırılganlığa yol açacağını düşünüyorum.

kendisi kadar kalifiye değilim ama 1-2 tık altıyım. çalıştığım alanlar için yüksek kaldığımı düşündüm, geçtiğim sektörlerde bununla ön plana çıkacağımı ve insanların bana saygı duyacağını da. ama olmuyor, kitleler eyleme bakıyor, eylemde zayıfsan, gündemi yakalama çaban yoksa siyaset ekseninde kaybediyorsun.
ama kalifiye insana böyle davranan sektörlerin akıbetini biliyorum.
örnekliyorum, perakende sektörüne bakın yeter. kalifiye insanları kovalayan, makama çöküp kalan vasat ve yetersizlerin piyasa hareketliliğini kendisine mal ederek yol aldığı sektörün geleceği yok işte. mesleksiz insanlarla personel maliyetinden kısalım diye hizmet verme geleneğimizi yeni nesile aktarmayın, iş modelinizi self-servise bırakın. şimdi işinizi kaybedip kaybetmemeyi konuşursunuz işte, ama siz internet alışverişi yapan müşteriye bok atın olur mu? tüh salgın olmayaydı deyin.

(bkz: efendilik ve aile terbiyesinin olumsuz yanları)

yazımda ismiyle hitap ettiğim, bunun kendisini çok yakın görmem ve sempatik bulmam sebepli yaptığım, istanbul belediyesi meclis üyesidir. başarılarını devamı dileğiyle.
Tevfik Göksuyu savunmak gibi olmasın üslubu hiç hoş değildi ama Taylan yıldız da masum değil, özgüveni çok zayıf bir kere Stanford doktoralı binlerce insan var ve bunu belirtmesi çok gülünç olmuş.
görsel
Adam ibb metrosuna internet getiriyor bizim millet midi sislemedi diye sövüyor.
Gelecekte adından daha fazla söz ettirecek eski google çalışanı.

Çok donanımlı. Yani tek başına 10 akp'liye bedeldir emin olun.
iyip ibb meclis üyesi yakışıklı bi abimiz.