bugün

fenerde olupta galatasarayda olmayan bir kupa yok üstelik hepsinide lig türkiye süper vs.. en fazla kazanan galatasaray, galatasarayda olupta fenerde hiç olmayan kupaları saymıyorum bile en önemlisi avrupa kupaları, üstelik son iki sezondaki başarısızlığına kadar galatasarayı avrupa galibiyetleri fener ve bjk nın toplamından fazlaydı. bu fark kolay kapanmaz. milli takımlarda en fazla başarılı olan ve destan yazan milli takımların temelide galatasaray bu hiç inkar edilemez, fener sadece babıali gazetelerinde propaganda yapar, icraatta galatasarayın yanına yaklaşamaz bile.
6 0 bide 17 sene tm mi .s.s.s
büyüklük başarıyla alakalı değildir. galatasaray başarılı olabilir, fakat bu galatasaray'ın itici bir takım olduğu gerçeğini değiştirmez.
Vay arkadaş hala mı aynı muhabbetler? Türkiye'nin en başarılı takımı kuşkusuz Galatasaraydır. Büyük takım olmanın kupaların dışında birçok kriteri vardır. Taraftar sayısı, tribün showları, duyarlılıkları, tarihi... Muhtemelen de en büyük takım herkes için kendi tuttuğu takımdır. Benim için de Göztepedir mesela.
tartışırsak galatasaray olmadığını görebiliriz.
Fenerbahçe büyüklüğü kupa büyüklüğü değildir demiş rahmetli islam abimiz, bu bizim bakış açımız, referans Noktamız,Babıali falan kastırmadan dünden buyana medya sanki beraberliği kurtaran fb gibi gaz kesiyor.
Şimdi göster amcana kupanı.
Balkan kupamız yok galiba. Kupa sayısı ile büyük olunur mu bilmem ama bu dönem dönem değişir. Bir kriter olarak Milan hala dünyanın en iyisi dersin. Şampiyonlar Ligi Kupası sayısına göre.

2000 lerde ki bu 3 yıl sürdü 2003 ten itibaren galatasaray avrupa da sıçmıştır diyebilirim. 2007 de Fenerbahçe iyi temsil etmiştir. Falan filan yani. Genele yayarak bakarsak kazanılmayan kupa bırakmayan Şampiyonlar Ligi dışında tabii galatasaray diyebiliriz.

NOT: tarafsız olarak baktım bu konuya.
Tartışan ya şizofrendir, ya da gri hücreleri gelişmemiş kişilerdir.
Ulan açık ara en fazla kupayı kazanan takım. En fazla taraftara sahip takım. Şampiyonlar ligine en çok katılan takımlardan birisi. Say say bitmez.