bugün

"ben ampulü dünyayı aydınlatsın diye icat ettim. siz türkler hayatınızı karartmak için kullanıyorsunuz" -thomas edison
"tarihten ünlü sözler" bu nasıl bir anlatım bozukluğudur, anlatmaya anlatım bilgim yetmez.
"siz bizim inebahtı savaşı'nda sadece sakalımızı kestiniz, biz ise sizin kıbrıs'ı almakla kolunuzu kestik. sakal daha gür bir şekilde tekrar büyür, fakat kesilen kol tekrar gelmez." -sokullu mehmet paşa
"bugün kayda değer bir şey yok." 16. Louis
(bkz: geldikleri gibi giderler)
Yavuz Sultan selime bir paket gelir ve icinde dışkı vardır Selim de Gül lokumu yollar ve
-herkes yediğinden gönderir -.
"ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum"

mustafa kemal atatürk
''gereksiz yazarları uçurunuz. hatta ellerini kesiniz ki bir daha yazamasınlar o ahmak düşüncelerini''

''Seçim yolu ile büyük bir adam bulup çıkarmak, bir iğnenin gözünden deveyi geçirmek kadar zordur''

''Diktatör bisiklete binen adama benzer, durursa devrilir''

''Aklın bittiği ve sustuğu yerde son karar şiddete aittir''

''Dünyanın altını üstüne getiren büyük olayların tamamı yazı ile değil sözle meydana getirilmiştir''

''Mustafa Kemal; bir milletin, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır''

''Gün gelecek, öldürmediğim her Yahudi için bana küfredeceksiniz''

''Ya bir sonuca varmalı ya da yok olmalıyım''

''Tarih, ibret ve ders almak için okunur ve araştırılır. Bu tür bir araştırmayı yapamayan kimsenin, kendisini siyasi lider olarak görmesi mümkün değildir. Tarihini bilmeyen bir kimse, kendisinin lider olduğunu bırakın söylemeyi, aklından bile geçirmesin''

''Asla yalan söylemedim, asla başkaları gibi gerçekleşmeyecek şeyler vaat etmedim. işte bu yüzden insanlar benden nefret ettiler''

''Hayatım boyunca tek bir şeye asla tahammül edemedim: Teslim olmak!''

imza: Adolf Hitler *