bugün

(bkz: nurhan atasoy/#27815741)
ister sevin,ister sevmeyin Türkiye'de yeni neslin popüler tarihe ilgi duymasının başlıca sebeplerinden bir tanesi olan programdır.

Murat Bardakçı'nın kendisini beğenmiş tavrını ve Erhan Afyaoncu'nun Bardakçı'ya sürekli yancılık yapar şekildeki hal ve hareketleri programa 3. kişi olarak çıkan daimi konuklardan ikisi Pelin Batu ve Selin Barlas'ı yese de NurhanAtasoy hocamıza diş geçirememektirler.

Bardakçı-Afyoncu ikilisinin tarihi bilgi ve belge konusundaki çaplarına ise diyecek bir şey yoktur...
https://m.youtube.com/wat...outu.be&v=yfgbvauttPw
murat bardakçının hükumet propagandası yaptığı program. Artık konular rte ne yapar ne işlerse onun üzerinden gidiyor. Rte bornoz kıyafetli adam mı giydiydi olmalı diye konuşmalar, arapça öğretilmeli mi olmalı diye konuşmalar. ilber hoca geçen patladı zaten sizde hükumete yaranmak için konuşmayın diye. Zaten saray davetinde yan yan oturmuşlar. Eskiden bardakçı siyasete girmeyelim falan derdi son zamanlara çıkamıyor.
bu haftaki bölümde nurhan hoca pasta kesilerek uğurlandı. bu arada kendisi de bardakçı'ya "programlarda devamlı lafı boğazıma tıktın" diyerek gerekli ayarı vermeyi ihmal etmedi.

gönül tekin hanım ile yapılan -anka kuşu ve benzeri kuşlar konsepti ağırlıklı- bir röportajın kaydı da bu bölümde yayınlandı.
2012 yılından beri nurhan atasoy'suz ilk bölümü şu an yayınlanan programdır. kadını çıldırttılar en sonunda. nurhan atasoy yerine inci çayırlı gelmiş, murat bardakçı inci hanıma pek bir kibar davranıyor. gerçi nurhan atasoy'un katıldığı ilk bölümlerde ona da kibar davranıyordu, zamanla kadını çıldırtma noktasına geldi. eminim ki inci hanıma da aynı şeyi yapacaktır bu ukala adam.
şuan çalan şarkı uykumu getiren über programdır.
tarih değil sohbet programi gibi tarih programi. Sabaha kadar
Canlı yayında çatır çatır çay dağıtılıyor amk!bunlardaki rahatlık bizde yok.
bu haftaki bölüme ilber ortaylı konuk oldu. inci çayırlı hanfendi zerafeti ve hanfendiliğiyle programa renk katıyor, ama tabii sanırım yine de nurhan hoca'yı arayacağız, inci hanım'ın onun düzeyinde yorum ve anlatımla programa dahil olması zor.
Bu geceki konuk kelam profesörü hatice arpaguş'tur. Yayına başlarken murat bardakçı " bu gece irtica yapıp zikir müzikleri çalacağız, kemal ablalara şimdiden söyleyeyim" dedi.
ya bu murat bardakçı kendi kendine atar yapıp sonra kendi kendine sakinleşiyor ben çözemedim bu adamı..
Murat bardakçı felsefeyi zaman kaybı olarak gördüğünü açıkladı. Boş iş demeye getirdi.
Ilber hoca olunca iyi oluyor , adamdan garip enteresan ilginc ilgi cekici parlak uygun bilgiler ogrenebiliyorsunuz . Arada kufur edip gaf da veriyor , kufuru sevmem ama bu adamda iyi duruyor nedense. Yeni gelen kadin cok pasif , cok eziyorlar orda. Kadin kendi bilgisinden de emin degil.
belkide ilk defa bu gece, 27 haziran 2015, erhan afyoncu'nun murat bardakçı'yı espri ve baskınlığıyla alt ettiği programdır.
bu hafta konuk olan meydan müzik grubu'nun performansları programa renk kattı. vefai zikri özellikle dinlenesiydi.
Bu haftaki bolumunde ok atiyo cocuklar. Mehter marsi var. Yillardir izliyorum. Cok guzel konular isleniyor.
harika programdır.
bu hafta ilk açtığımda bir an dumura uğradığım, ama sonra klasik keyfimi aldığım program. ilk açtığımda bir anda yeniçeri giysili, gürbüz bir abiyle yüzyüze geldim. bu haftaki programın konuğu olan -asıl mesleği avukatlık olan- okçu abi imiş meğerse. yanında gelen talebeleri ile ara ara atraktif okçuluk gösterileri yaptılar. bazı detaylarda teklese/hata yapsa da merak edip konu ile ilgili biraz mürekkep de yalamış; türklerde okçuluk ve yeniçerilik üzerine ilginç detaylar aktardı.
murat bardakçının görevi mail atanlara zılgıt çekme galiba baya başarılı.
murat bardakci kendini begenmisin biri.

bi ben konusayim siz konusmayin ben biliyorum siz bilmiyorsunuz havasina sahip.
bu haftaki bölümde murat bardakçı 20. yüzyılın ilk yarısında kokain partilerine "beyza* hanımlarda toplanıyoruz" gibi şifreli davetler yapıldığı gibi bir anekdota yer verdi, ayrıca aynı mevzudan hareketle the knick dizisini övdü. bir ara da 1. dünya savaşı esnasında arapların tavrı konusu üzerinden erhan afyoncu ile fena polemiğe girdiler.

(* beyza : "beyaz" anlamı taşıyan bayan ismi.)
Bu haftaki konuk iskender pala'dır.
izlenesi programdır.
o mal herife rağmen izleyeceğim program.

ince güzel bilgiler vermeseler çekilmez.