bugün

Doğruluğunu her zaman sorguladım, bir türlü güvenemedim. Güvenmem de.
doğrusu, burda hata tarihi o tür kitaplardan öğrenmeye çalışandır. tarihe erakı olan adam zaten gider doğru kaynaklardan öğrenir. çıkıpta devleti suçlamanın bi anlamı yok

çünkü devlette düşünmemişti ülkenin tarih bilgisi ortalamasının ancak onların kitaplarında anlatılanlar kadar olacağını.*
kadir mısıroğlu'ndan öğrenmekten çok daha iyidir.
tarihe ilgi duyan birinin şu devirde istediğini araştırıp okuma şansı mevcuttur. meb seviyesinde daha derine inmek için tarih branşı gibi bölümlerin seçilmesi ileridede tarih okumasıyla daha sağlıklık bilgilere ulaşırlar.
almanlar yenildi diye biz de yenik sayildik tan sonrasini okumayin. oncesini de okumayan.
ogretilmis ezberci tarihten baska bisey degildir.
inkılap tarihinde bir çok gereksiz saçmalıklar öğrettiler. ben m.kemal'in adını nasıl aldığını öğrenmek istemiyorum kardeşim. ya da annesinin adını.
Her güçlü devletin kökenini türk olma ihtimaline dayandıran bir hali vardır. Zaten hepimiz eskiden sarışındık.
Tarihi meb olmasa leb, o da olmasa kepten öğreneceğiz.
Ancak geriye dönüp yaşayamayacaksak mecburen kitaplardan öğreneceğiz.
Ha mebi savunduğumdan değil, ancak kitap kitaptır.
En iyi öğrenme metodu ise farklı farklı kaynaklardan öğrenmektir.
asıl sorun bu bilgilerle kendini heredot sananların olmasıdır.
eksik, yanlış, güncellik desen hak getire bir "tarih" öğrenmektir.
arkadaş madem yalan çıkar belgeyi göster. youtube tarihçiliği yapma. kadir mısıroğlu vb. denilen ne olduğu belirsiz şahıslar ne derse inanıyor bunlar. olay atatürkü, kuva-yi milliyeyi kötülemek olsunda ne olursa olsun. o bahsettiğin tarih kitabında vahdettin kaçtı demiyor, kuva-yi milliyecilere karşı durdu demiyor.

eğer tarih yalansa belge göster. kafa ütüleme.
en azından eskiden az çok öğreniyorduk şimdi ise öğrendiğimizi sanıyoruz.