bugün

yanlışa yanlış ne zaman doğru oldu?

taraftar gerçekten orospu evlatlığı yapmıştır, bu konuda hemfikir olmak gerekli.
ama futbolcu dediğimiz şey, özellikle türkiye'de ünlülük demektir. o takımda oynayan herkes, türk toplumuna mâl olmuş, toplumun gözü önündeki kişilerdir. bazen güruhlar orospu evlatlığı yapar ve eleştiri yada tepkinin boyutunu şerefsizliğe ulaştırabilir.

ama bir futbolcunun kalkıp, tüm türkiye'nin izlediği bir maçta kameralar önünde taraftara orospunun evlatları diyorsa bu işte sıkıntı 2 kat artmıştır.
belki emre'nin dediği grupbunu hak ediyor olabilir, ama bunu milyonların izlediği bir yerde hemde yabancı rakiplerin karşısında demek ayrı bir orospu evlatlığıdır.

serdar ortaç, pink floyd katliamı yaptığında ağıza alınmayacak şeyler de söyledik bizler, serdar ortaç çıkıp orospunun evlatları diye bağırsaydı normal olurdu yani öyle mi?

bakın, bu olayda haklı hiçbir taraf yoktur. herkes haksızdır.
ne emre'nin orospunun evlatları demesi taraftarı haklı çıkarır, ne de taraftarın yaptığı şerefsizlik emrenin bu sözünü haklı çıkarır.

emre dediğimiz şahsın ne kadar karaktersiz olduğunu hepimiz biliyoruz, kendimizi kandırmayalım. ama türk taraftarının da çok şerefsiz olduğunu kendimizeitiraf edelim.

bu olaydan ise futbol dışında tek kazanan yine rakibmizdir. şimdi ülkelerinde kötü örnek olarak gösterecekleri, alay edecekleri bir takım ve taraftar var.

ama çok kötü olmadı bu olaylar,
zaten can çekişmekte olan türk futbolunun kafasına bir mermi sıkmış olduk, en azından artık acı çekmeyiz.

başımız sağolsun...
kendisi nedir diye sordurtan cümledir.
(bkz: kör yer içer kendinden pay biçer) dedirten cümledir.
bu tarz küfürleri sadece kendinin kullandığını düşünerek bilinçsizce hareket etmek.
not : unutma sıra sanada gelir.
bundan hoşlanan orospu çocuklarının varlığını göstermiştir bize.
kutsala sövmektir.
günahtır.
taraftarın empati kurmasını gerektiren olaydır.

gerçi bu heriflere taraftar demekde ne kadar doğruysa.

ister fenerli ister galatasaraylı ister beşiktaşlı. milli takımın maçında bile o tutumu gösteren orospu evladıdır arkadaş bu kadar basit ve net. bunu emre de söylese gocunmazdım sabride. ayrıca sabri iyi tuttu kendini ben olsam o dışarı çıkan şuttan sonra sırıtan o taraftarın anasına avradına halay çektirirdim.

neyse anlatmak istediğim ibneliğin lüzumu yok arkadaş her maç siz söverken iyi de bi maç küfür yiyince mi zorunuza gitti? volkanın anası yok mu? emre aşık'ı kanser ettiniz ulan orospu aysun orospu aysun diye pezevenkler şimdi kim bana emre belözoğlu'nun taraftara ettiği küfürün haksız olduğunu savunacak. adam olun götverenliğin lüzumu yok.
kendine küfredene küfretmektir. ama savunulmaması gerekendir. taraftarın da savunulmaması gerektiği gibi.
türk halkına kendi milletine soyuna küfür etmektir binevi kendi annesini bile dahil etmektir işin içine .