1. 1.
  kimi zaman çarşı gibi bağımsızdır kimi zaman da bazı taraftarlarınki gibi ortada kalmıştır.

  gezi eylemlerinin ilk 1-2 günüydü. yakın bir arkadaşla sürekli bunun muhabbetini yapıyorduk. arkadaşın fazla bir siyasi bilinci olmasa da, kendisi klasik bir akp karşıtı idi. o yüzden geziden yana tavır alıyordu o da haliyle. gel zaman git zaman biz bununla eylemlere falan çıktık, yürüyüşlere falan gittik. kitleselleşen eylemlerde hep yanımızda bulundu, destek verdi bizlere. lakin arkadaş koyu bir galatasaray taraftarıydı, hastalık derecesinde fanatikti. ilk günler ultraslanın da gezide olduğunu falan görünce iyice coşmuştu bizimkisi. atkısını takıp, eylemlere geliyordu falan. sonraları bu ultraslan bir açıklama falan yayınladı heralde, siyaset tribüne bulaşmasın geyikleri falan çevirdi yanlış hatırlamıyorsam. o noktadan sonra bizim arkadaş da eylemlere falan gelmez oldu. eylemler sönmüş müydü? hayır. ölümler bile o vakitten sonra oldu, yani sıcaklık devam ediyordu.

  bizim fanatik, bir anda gezicilere sövmeye başladı sonradan. daha sonra, hükümeti falan destekleyici şeyler de söyledi bir kaç kere kendi çapında. ölümlere bile, onlar da taş atıyor gibisinden açıklamalar getirmeye başladı.

  şimdiler de ise koyu bir r4biacı olup çıktı.

  bir insanın, siyasi görüşünü, hayat görüşünü siktiriboktan bir takımın taraftarlığı uğruna günden güne değiştirmesi ne kadar acı verici. gezi olaylarındaki taraftar katılımları da genellikle böyleydi, bilhassa çarşı'nın ilk günden beri orda olduğunu gören diğer gruplar eksik kalmak istemedi. kimileri devam etti. kimileri de aldıkları uyarılar neticesinde çark etti.
  ... alum cantabile