bugün

yalnız kalındığında bi bar taburesi çekip, barmenle yapıldığında pek hoş bi durum oluyor.
Kisiyi psikolojik acidan gayet rahatlatan hede.kafam bozuldugunda gider bi sahafla,barmenle ne bileyim birileriyle sohbet ederim.ama tabi herkese guven olmaz o ayri mesele.
(bkz: yasla başını omzuma yavrucum)
(bkz: anlat bakalım)
(bkz: kıyamam gel gözyaşını sileyim)
(bkz: devamını biliyorsunuz)
forrest gumpın gerçekleştirdiği hadisedir. birden aklıma geldi nedense.
ilk başlarda sözlükte yazma sebebim.
sözlükte pek çok yazarın benim için yaptığı yardımdır. teşekkür ederim hepsine.
internet ortamında gerçekleşen olaydır. ismini cismini bilmezsin, iki üç adam gibi kelamdan sonra, otobüs yolculuğundaki 8 numrada oturan kadından başlar, poşetlerinden çıkarsın. karşındakinin kafasını skersin kısacası budur. (ben o 8 numaradaki kadının a.na koyim ya başka da bişey demiyorum) dinleyen için sıkıcı olsa da anlatan için rahatlatıcı olan eylemdir.
daha önce hiç görmediğin, bir daha da görmeyeceğin yüksek ihtimal olan biriyle konuşmak, dert dinleyip dert anlatmak olarak tanımlanır. insan hiç bir şey düşünmeden içini dökebilir, gerçekten samimi olunan ender anlardandır.
şuan yaptığım durumdur sonu pek hayırlı yerlere gitmeyeceğine emin olur gibiyim tüüüü ya.
biriktirilmiş anlatılacaklar varsa iyi giden sohbettir. ama gözün tutacak. kahvesi sigarası olacak. sonra kalkılıp gidilir. rahatlamış bir şekilde.
Dunyadaki en rahat seylerden biridir.belki de kimsenin bilmedigi seyleri amaaan nasilsa tanimiyor diye anlattiginiz kisidir.
içini rahatlıkla dökebilirsin. karşındaki kişiyi birdaha görmeyeceğin düşünülürse tanıdığın birine anlatamıyacaklarını bir sigara eşliğinde dökebilirsin.
ağrı kesici etkisi yapar bazen efendim. Var olsun. iyiliği ile yüreğinize 'çağlar'.
tehlikeli olmakla birlikte rahatlatıcıdır. boşaltırsınız içinizdeki kini, nefreti, hüznü, kederi.
Yalnızlığın dibe vurumu, depresyonun ön safhalarıdır. Eğer devam ederse ileri derece ruhsal problemleri beraberinde getirir. (bkz: omegle)
kafan güzelse, yani rakılanmışsan bir köşede tadından doyum olmaz. deneyin, pişman olmayacaksınız ulu yazarlar.
Aslında en rahatı en güzelidir. Tanımazsın hakkında ne düşünücegi konusunda bir kaygın olmaz ki zaten seni yargılamaz da... o yüzden insana kesinlikle çok iyi gelir...
tanıdığın kişiyle dertleşmekten daha kolay olan dertleşme biçimidir. bazen çıkacaksın yoldan birini çevirip anlatacaksın aslında. bir daha seni görmez nasılsa.
en güzelidir. çünkü dedikodu ihtimali, çıkar yoktur. rahat rahat analtırsınız. sizi yargılayamaz.
tanımadığınız kişiye karşı daha çıplak olabilirsiniz..
bu nedenle daha bi çok şey anlatabilirsiniz ona.. kimseye söylemediğimiz şeyleri yüzbinlerce itiraf entry'si olarak sözlüğe girmemizin sebebi de budur zaten..
o yüzden,
sözlük yazarlarının itirafları yazarların en çıplak halleridir..
sözlüğe ilk yazma amacımdır. fakat nedense çaylak cezası yedim. ama yardımcı olan arkadaşa teşekkürler.
bir bakıma güzeldir. nasılsa o kişiyi tanımıyorsun ve bazı dertlerini anlatmak iyi geliyor. bir de böyle çenesi düşük biriysen, seni dinleyen insan da muhabbeti seven biriyse daha bir güzel oluyor. mesela benim geçmişle ilgili bir derdim vardı. bunu en yakın arkadaşlarım bile bilmezken, ben tam anlamıyla tanımadığım birine bundan bahsetmiştim. zaten bu kişiyle zamanla tanışıyorsunuz ve aranızda bir samimilik oluyor. güven duygusu çok önemli aslında.