bugün

ne kadar onun en yüce varlık olduğu ve her şeye sahip olduğu düşünülüyor olsa da, insanla arasındaki uçurumun derinliğini belirleyen zevklerdir bunlar. aşık olmak örneğin, bir kadına sırılsıklam aşık olmak? hiç tadabilir mi acaba bunu? tekmeyi yemek, ucuz bir intikam peşinde koşmak, sevmek, yılmak, nefret etmek. hiç bilebilir mi acaba bunları, hiç tahayyül edebilir mi? emin değilim.
tadı, insanı, zevki yaratanın eksikliğini hissetmediği insansı duygular.
(bkz: tanrının sopasını yememiş insan)
duyduğu zevkleri zaten bize taddırmıyor mu?ya da tadamadığı, yarattığı için bize mi taddırıyor tepkimizi,ne hissettiğimizi görmek için?
bu başlığı açmak için ilk önce tanrının tattığı bütün zevkleri bilip tatmadıklarını öğrenmek gerek diye düşünüyorum. insanoğlu neden imkansız olana neden bu kadar düşkün olur acaba.
gece kıçı açık kalmış insan düşüncesi.
(bkz: acizlik)
(bkz: muhtaçlık)
(bkz: sefillik)
(bkz: günahkarlık)
kendinden akıllı bir büyükle dertleşmek, danışmak, işe yarar öğütler almak.
senin inandığın tanrını bilmem ben belki de sözlük yazarı olmak istiyodur. ama benim Allah'ım senin duyacağın zevkleri zaten kendi yaratmıştır.
(bkz: canın zebani çekmesi!!)
o zevk denilen şeyler insana verilmiş zaaf yani eksikliklerdir. insan o zaafları yüzünden güçsüzdür ancak o zaafları sayesinde insandır. tanrı'yı tanrı yapansa zaten bütün eksikliklerden münezzeh olmasıdır.
(bkz: aşk)

(bkz: kıskançlık)
(bkz: sex)
(bkz: rakı içmek)

(bkz: halay çekmek).
ibreti alem için ortalıkta dolaşıp bir de böyle g*t g*t konuşmasını izin verilen kişi söylemi. *
(bkz: toyota nın abi deme lazım olur u geri çağırması)
(bkz: insanın tadamadığı tanrısal zevkler)
allah ın sıfatları hakkında bilgi sahibi olmayan kişi söylemidir. herşeyin sahibi o olduğuna göre, herhangi birşeyden eksik olması mümkün değildir.
(bkz: allah ın sıfatları).
Tanrı'yı inkar etmek.

vardır böyleleri. Yaradan'ını tanımayan.