bugün

tanrıların olmaması ile doğru orantılı olan durum.
allahın herşeye gücünün yetmemesi değilde cezalarını vermemiş olan durum. yakında o da olur zaten.
her duan kabul olsaydı kemik denizinde yüzerdik durumu.
Ahzab 62; "Allah'ın kanununda asla değişiklik bulamazsın"
insanların ne kadar da garip düşünceler içinde olduğunu kavramamazı sağlamış entry. ulan bir tanrı var ve '' sen beni göremezsin, çünkü sen insansın ben tanrı o yüzden sadece geçerken benim arkamı görebilirsin...'' tarzı cümleler kuruyor... kafada oluşan tanrı imajına bak. *bir tanrı bu tarzda konuşuyorsa ben zaten muhattap olmam onla. . o ne öyle benim müziğimle köşede dans edebilirsin diyen ajdar gibi? gelelim sonuca: bu olayda bir acizlikten ziyade bir istemsizlik vardır. tanrı musa nın onu görmesini istemediği için musa onu görememiştir. yoksa tanrının gücü her şeye yeter. *. *
tam da burada bir sorun var. tanrı, -eğer helva vs'den yapılan heykelcikler değilse- herşeye gücü yetendir. bu müslümanlık için de diğer dinler için de böyledir. yok gücü yetmiyorsa zaten tanrı değildir. ha 'benim tanrım ya da tanrı inancım böyledir.' deniyorsa da tanrısını değişmesi tavsiye edilir. veya inanmayıp başkasının inandığına b.k atmak niyeti söz konusu ise komiktir, zavallılıktır. malum güneş balçıkla sıvanmaz.
zoraki tanım; iddia eden kişiyi, acınası duruma sokan ifade.
(bkz: valla artık olduğu kadar çocuklar idare edin)
Tanrının varlığına bir nevi ispattır. Oysa mükemmel bir tanrı dan söz edilseydi evrende olmayan mükemmeliyeti açıklayacak bir üstün ruh anlayışı olmayacaktı. Böyle bir durumda ise Tanrının her şeye gücü yetememesi evrende ki bir çok hataya cevap verebiliyor. Mükemmel olmaması aslında var olma olasılığını yükseltiyor.
belki o'nun gücü yetiyordur da senin beynin o gücü görmeye yetmiyordur cümlesiyle özetlenecek manik depresif sözlük hastalıkları.
gücünün yetmemesi değil bu aslında kişinin beyninde buharlaşma dönemidir herkes ektiğini biçecektir
allah dışındaki tapılan tanrılar için geçerli olabilecek önermedir. Çok şükür Allahın herşeye gücü yetmektedir. Gücü yetmeyen zaten tanrı olamaz.
(bkz: Olmayan şeyin gücü olur mu)
ateistlerin diğer inanışlara saygılarının olmadığının bir göstergesidir. kendilerine en ufak bir engel konulduğunda kaplan kesilirler ve onlar insanların inançlarına saçmalık dediklerinde haklı olduklarını savunurlar.
tanrı kaldıramayacağı kadar ağır bir taş yaratabilir mi?
tanrı gücünün yetmediği şeyi yaratamaz paradoksu'ndan bunu çıkartabilirler.