bugün

ilkel toplumlarda büyük doğal afetler ardından kullanılan deyim.

daha medeni, daha bilimsel düşünen toplumlarda ise yoktur böyle bir anlayış. olur mu canım? neden olsun ki? olmaz olmaz.

-akıllı bilinçli insanlar "tanrılar kurban istiyor" demez, tanrı ya yaklaşmak için kurban keserler. öyle değil mi? sonuçta amaç fakirlere yardım mı?
-e tabi yardım da etmeliyiz.
-o zaman neden ille de kurban kesiyoruz? para yardımı yapalım, gıda yardımı yapalım.
-olmaz. kan akması şart.
-neden kan akması şart olsun ya?
-kan akmazsa allah kabul etmez o yardımı.
-ben allah ın böyle düşündüğüne inanmıyorum.
-o zaman sen kesme kardeşim.
-peki.
-tanrılar kurban istiyor.
+tanrı kurban bayramı istiyor.
-anlaşabiliriz!
- tanrılar kurban istiyor.
+ yeşillik olucak mı.?
- yok, iki de ayran.

+ bayramda albüm de çıkarsın mı ?

- ...
-tanrılar kurban istiyor.
--bide arkamı dönüp uzanıyım mı? (tövbe tövbe...keşke bu entryi girmeseyim)
(bkz: apocalypto)

kellelerin basamaklardan yuvarlanması unutulur gibi değil be abi.
(bkz: faniler kavurma seviyor)
arog filminde cem yılmaz'ın mel gibson'ın filmine atıf yaparak dalga geçtiği replik.
--spoiler--
birader bu mel gibson`un filmi gibi olmasın? tanrılar kurban istiyor falan...
--spoiler--
+ oldu olucak derimide çocuk esirgeme kurumuna bağışlayın!

o değilde bahsi geçen başlıktaki cümle olmasaymış baya mitolojik film çekemeyeceklermiş..
(bkz: kurban bayramı)
- tanrılar kurban istiyor. pikniğe gidip norveç' teki saldırıyı kutlayacaklarmış giderken de bi kasa bira alıver iyi gider.
bunu diyenlere 'sen zaten olmuşsun, hayatını kurban etmişsin yetmez mi' demek lazım gelen ilkel insan inancı.
kalbimi söktüler, yetmez mi?
"islam kurban'ı paganistlerden almadı!!!!!!!!;
islam, ibrahimle kurban'ı paganistlere verdi.en baba islam holey" diyerek güneş dil teorisi şeklinde bi kafayla açıklanmaya çalışılan olaydır kurban.islam ve tanrısıda 1000 yıl sonra mit olmaya mahkumdur.
yeni bir kan vahşetine sahne olacak, filmlere konu olan ancak insanların hala yaptığı uygarlık dışı olayın sözü.
öldürerek öldürülmemeyi garanti altına almaya çalışan ilkelin linç çığlığı.
duyulunca tırsılması gereken bir sözdür.

-domal abi , tanrılar kurban istiyor , kısa çöpü çektin zaten ...
(bkz: hadi ateistler bunu da açıklayın) *
herkes adam olsun. evet.
vikinglerde ki flokinin ünlü ata sözü hastayım sana .
Vahiy mi geldi?
şimdi hakaret yasak zeka serbest provakatif hareket serbest ya bu platformda ağzı olan yazmış !!!!
yarattığı bir varlığın yarattığı diğer varlığı kesmesini tanrımı istiyor şimdi?
hadi bakalım, manyak atalarımıza bok atıyorduk, şimdi siz söyleyin nasıl bitecek bu felaketler?
not: hadi bakalım bakirler, bakireler, vakit fedakarlık vakti, ben bildiğin erkeğin kaşarıyım yoksa kurban olsun buhran abiniz.
bence bir de bunu denemeliyiz.
eskiden her ülkenin, en sevilen, en ulu, en bilge ve lider kişisi kendini feda edermiş böyle olağanüstü durumlarda.