bugün

(bkz: şebeke meşgul)
(bkz: bugün git yarın gel)
milyarlarca insan içinde zor olsa da imkansız değildir.
(bkz: impossible is nothing)
(bkz: #5191712)
gereksiz bir eylemdir. kanımca tanrının dikkati hepimize yeter.

edit: Adamın biri puzun bir kumsal boyunca meleklerle yürüyormus. O meleklerle yürürken tam karsilarindaki gökyüzünden de bir film şeridi gibi adamin hayatindan sahneler geçiyormus. Kumsal adamin hayat yolu imis sanki. Adam kumda iki cift ayak izi kaldiginda dikkat etmis. Bir cifti kendisinin bir ciftinin kimin oldugu belirsiz. Bunlar tanrının ayak izleri demis melekler, tanrı mutlu zamanlarinda hep yanindaydi.

Hayatinin son sahnesi de gokyuzunden gectikten sonra adam kumdaki ayak izlerine boydan boya bir daha bakmis ve birden bir sey dikkatini cekmis:
Hayat yolunun pek cok bolumunde kumda sadece bir cift ayak izi ve adam dehset icinde farketmis ki ayak izlerinin teklestigi zamanlar hayatinin en kotu en aci anlarina rastliyor.
Bu kesfi onu fena halde rahatsiz etmis ve meleklere sormaya karar vermis.
"Tanri, eger ona inanirsam onun yolundan gidersem her zaman yanimda olacagini her zaman yanibasimda yuruyecegini soylemisti. Oysa hayat yoluma bakiyorum. En zorlu en kotu en acili anlarimda sadece bir cift ayak izi goruyorum kumda. Anlamiyorum Tanrim anlamiyorum. Hayatin kolay gunlerinde yanimda yuruyorsun da sana en muhtac oldugum anlarda beni niye terk ediyorsun?"
Melekler gulumseyerek cevap vermis:
"Ey ademoğlu
Allah seni cok sevdi ve hic terketmedi. Hayat yolundaki en zorlu sinav gunlerinde yani en acili
en kotu anlarinda kumda hep bir cift ayak izi gordun. Dikkat et! Ayak izleri teke indiginde derinlesiyor.
Cunku o siralar Tanrı seni kucaginda tasiyordu."

(not: tabiki de alıntı)
(bkz: peygamber lazım mı abi)
(bkz: possimpable)
ben size şah damarınızdan daha yakınım-kaf suresi