bugün

heralde Allah diyeceksin yavşak denesi yavşak beyanıdır. siktir git duaları da türkçe oku o zaman. daşşaam.
islamcı kafanın temel saçmalıklarından biridir. sanki allah diyince sevap kazanıyor yavşaklar. tanrı da , allahı zikretmektir . tanrı islamdan eski bir türkçe kelimedir.
tanrı öz türkçe bir kelimedir ve köküde tengridir. sen allah, rab yada gidip god demissin niyetin onu zikretmekse benim için hangi dilde kültürde dediğin önemli değil ama ben ne arap usagiyim ne musevi ne de hristiyan vs. ben türküm tanrı derim kimse karışamaz.
tanrının karşılığı ilahdır. müslüman olanın allah yerine ilah-tanrı kelimesini kullanması çelişkidir. en basitinden allahtan başka tanrı yokturu ifade edemezsin. bu kadar net bir duruma karşı çıkmak fazlasıyla abestir.
Tanrı sıfattır Allah isimdir. Bunu bile bilmeyen bir sürü mal var lan şu dünyada.

Mesela sen insansın bu sıfat, adın da Ahmet, bu isim. Sana Ahmet demek insan olduğun gerçeğini, insan demek Ahmet olduğun gerçeğini değiştirmiyor.
Tanrı çoğulcu ve genel bir yargıdır.Allah ise özeldir.Geçmişten bu güne tanrı kelimesi insanların ilah olarak gördükleri kişiler için kullanılmıştır.Zaten tanrı arapçada ilah anlamına gelir.Tanrı ve Allah tamamen aynı birbirini örten kelimeler değildir.
Emir kipi kullanarak, sinir bozan, hadsiz başlıktır.
Kelimelerle oynamaktan vazgeçin. Her olgunun içini, gereksiz tanımlarınız ve talimatlarınızla yeterince boşalttınız.
Tanrı ya da Allah ya da Rab, ya da yaradan, sizin koyduğunuz adla ilgilenmiyor, rahat olun.
Aslolan, adın içindeki mana, maneviyat...
istersen çokomel de... Kimin uğrunda?!?!
(bkz: babadan oğula nesil bunlar galiba)
Allah kim amk!
önemli olan gönlünden geçen değil zaten kelimeler değil mi? Ha allah demişsin ha tanrı. Sen gönülden inanıyorsan zaten tanrı ya da allah ne dediğini anlayacaktır. Bütün bilgiye sahip yaratıcı tanrı dediğinde anlamıyor diyorsan bi zahmet inanma kardeşim.
Tanrı : insanların taptıkları şeylere verilen ortak isim bu kelime öztürkçe vir kelimedir.

ilah : Bu kelime ise tanrı kelimesinin arapça karşılığıdır.

Allah : Sadece Müslümanların kullandığı bir kelimedir. Bu kelime yerine Tanrı kelimesini kullanmak adı Ahmet olan birine Mehmet demektir.
istediğimi derim, sana ne?
tanrının karşılığı ilah değildir şu beyinsizlere bir türlü öğretemedik.
tanrının karşılığı arapçada rab kelimesi ile eş anlamlıdır.
tanrı tekildir. türkler tek tanrıya inanıyorlardı bu nedenle bizim ilahlarımız yok.
ilah demek çok tanrılı dinlerde tanrı demektir.
ilk harfi büyük yazıldığında eş anlamlı kelimelerdir. Allah el-ilah kelimesinden gelir. El arapcada önüne geldiği kelimeyi özel isim yapan bir on ektir. Ingilizcede 'the' neyse arapcada 'el' odur. Türkçede böyle bir ek olmadığından dolayı kelimeler ilk harfleri büyük yazılarak özel isim turetilir.
Tanrı kelimesi '' Tengri'den '' gelir. Türkçe bir kelimedir. Kur'an-ı Kerim'in Türkçe mealinde de Tanrı kelimesi sıklıkla kullanılır.
yok böyle bir şey. askerde yemek duasında bile tanrımız diye geçiyor. yobazlığın hurafelerini bırakın artık.
Allah diyince cennet garanti diyorlarmış.
Bu ülkede:
*Allah bereket versin deyip rüşvet alabilirsin.
*Allah rızası için deyip torpil yapabilirsin.
*Allah'ın takdiri diyerek işçileri enkazlara gömebilirsin.
*Allah'ın işine karışılmaz deyip kenarda durup milleti birbirine kırdırabilirsin.
*Allah'ın dini bu deyip mezhep mezhep, cemaat cemaat ülkenin sömürülmesine susabilirsin.
*...
*..
*.
ama tanrı dersen bozuşuruz kardeşim!
allah geldi, tanrı unutuldu.
(bkz: dinci yobaz) (bkz: necip fazıl kısakürek)
(bkz: allah tanrının belasını versin)
buna ben karar veririm.

ikimizin arasına girmek ona nasıl sesleneceğimi belirlemek 3. şahıslara kalmış bir durum değil.

git ilk emri uygula! ne demişti: "oku", yaratan rabbinin adıyla oku". işte atladığın bu.
(bkz: allah bey diyeceksiniz)
tanrı yerine allah dedim ve
-işid terörü durdurdu
-türkiye modern uygarlık seviyesine yükseldi
-artık müslümanlar 90 yaşındaki nineye, 1.5 yaşındaki bebeğe tecavüz etmiyor
-kız çocuklarının evlenmesi durdu
-artık insanlar patlamıyor
-teknolojide amerikaya bile kafa tutar olduk
-israil diz çöktü tövbe etti
-ve son olarak hurileri ve cennetten akan 1800lük yıllanmış şarap ırmaklarını garantiledim.
teşekkürler islamcılar, baya bi geliştik allah deyince.:)
Aynı zaten aynı

Tanrı-tengri: türkçe
Allah: arapça
Rab: ibranice
idol-Hûda: farsça hepsi yaratıcı anlamına gelmektedir.