bugün

insanları söylemeleri icin cok güzel ve basarılı bir sekilde gazladıgım, motive ettigim ama asla kurmadıgım soru cümlesi
ucuz cay bahcelerinde pusu kurmus kart heriflerin yanlız gördükleri hatuna,ceylan görmüş çita gibi atlamalarına yol açan,olayın giriş cümlesidir.
güney sahillerimizde bunun bir öte aşamasına direkt geçilir ve turist bayanlara

r u sex? denir.
(bkz: bağyan)
Bunun bir değişik versiyonu da normal kız-erkek arkadaşlıkları arasında geçer,şöyledir: (bkz: arkadaş olabilir miyiz)

(bkz: biz zaten arkadaşız)

(bkz: benimle çıkar mısın)
(bkz: kibar olmaya kasan abazan)
+bayaaann bonjour niiirdeee?
(kız şaşkınlıktan donakalır ve güç bela yeri tarif eder)
+allah razı olsun bacım
yazın sahilde çok oluyor bunlardan.yani plaj kütükleri. aptal şortları ve acayip gömleği ile birlikte gelip bu tarz laflar ederler.
- tanışabilirmiyiz bayan
+ hayır vermiyorum
- ben vermeniz için söylememi...
+ uza
efendim, bir de rus turistlerle, el işaretli tanışma istekleri vardır. örneğin; sol eli yumruk yapıp, sağ elin avuç içi ile vurmak; '' bagyan çok güzelsin, bu akşam sana kebap yedirebilir miyim ? '' anlamına gelir.
(bkz: sevişebilir miyiz bagyan)
suratına bakmadan "hayır" deme nezaketi gösterdiğinde;
"neden? yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanmuyur musunuz?" tepkisiyle kaşılaşılan, olaya giriş cümlesidir.

hayır! bir insan nasıl anlamaz koştur koştur bir yere yetişmeye çalışırken, hayatının erkeği karşına çıksa bile cevabın hiçbir zaman "evet" olamayacağını.

(bkz: bugün git yarın gel) *
arkadaş olabilir miyiz safhasını atlatmış kimse sözü. lakin çok da ilerleme kaydedemediği görülmektedir..
-pardon bayağn tanışabilirmiyiz?
-sebep?
-eööhmm
-eee?
-güzelsiniz desem?
-bu benim sorunum desem??
-öhm pardon...
(bkz: yürü git lan)
bu soruyu soran şüphesizki bir istanbul beyefendisidir. kendisine hürmette kusur etmemek lazımdır.yoksa kızarsa bizde seni düzgün bir karı sandıydık deyiverir.mahçup olursunuz.
cevabı bilinen sorular sorma hastalığının en önemli örneğini oluşturan soru cümlesi. cevabı daha ilk harfinden belli.

(bkz: hayır) *
(bkz: benimle çığar mısın)
saçma soru. tanışınca nolacak olum. direkt sevişebilir miyiz demen lazım.
Gider misin salak şey in yanında neden olmasın gibi cevapların da verilebildiği bir soru cümlesidir.