bugün

necati şaşmaz bundan daha iyi rol yapar.

(bkz: ne dedim ben)
karslıdır efenim kendisi.
ocean's eleven'da george clooney'i seslendirmiş sanatçı.
migros reklamında oynamaması gereken başarılı aktör.
plajda çorap ve botla oturan adam.. soranada; ben teksas' ta büyüdüm. çölleri severim. su şakasını bile kaldıramam diyormuş.
itici tip.
Bilkent Üniversitesi Sahne ve Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. haluk bilginer gibi şekspirin oyunlarını ingilizce oynayabilecek kapasitede dil bilgisi olduğu muhakkatır ama rol yeteneği buna el verir mi bilinmez.
süpertürk adlı yeni sinema filminde tıpkı süpermen gibi dünyayı kötülerden kurtaracak oyuncu.
Tamer Karadağlı nın ilk popüler olduğu zamanlar kendisinden çok ümitliydim, dünya çapında bir oyuncu olabilir falan diye düşünüyordum. Maalesef yıllardır oyunculuğu çocuklar duymasının ötesine geçemedi.

Son olarak da Süpertürk adlı bir filmde hem başrol hem de yönetmen olacakmış. Ne diyeyim boşa para harcıyor, bir dünyayı kurtaran adam vakası daha yaşanacak.
şahsımca muhteşem oyuncu işini hakkıyla yapan insan.
çocuklar duymasındaki rolü üzerine yapışmış girdiği diğer karakterlerde başarısız olmuş oyuncu.
kendisini amerikalı aktör sanıp tripden tiribe giren oyuncu.
şahsım adına hiç iyi oyuncu olarak görmediğim aktör. rolü oynamıyor gerçekten rol yapıyor, kusura bakmasın ama iyi bir oyuncu değil...
asla bir jön değil.şu ana kadar hiç bir başarısı da yoktur sanatsal açıdan .ama kendisinin derin bir analizini yapmak gerekirse ; sıradan roller,aile babası,taksi şoförü,gururlu genç ,iş adamı vb. rolleri asla tam anlamıyla kaldıramaz ama mesela kendisine normal olmayan bir yan karekter verilirse orda başarılı olabilir.
deli rolü , engelli rolü,güney doğulu bir köylü rolü gibi.
Ailesi ile uzun yıllar A.B.D.'de yaşamış ardından Türkiye'ye dönüşte TED Koleji ve nihayetinde Bilkent Üniversitesi'nde okumuş kişidir.Önemli seslendirmelere imza atmıştır.Ancak gerek sinema/tv gerekse tiyato sahnesinde zannımca 'işte budur' denilebilecek bir başarısı yoktur.Uuzn yıllar Ferhunde Hanımlar'da ardından da bir o kadar uzun yıllar da Çocuklar Duymasın adlı dizilerde seyretmişliğimiz vardır.Elbette bu iki dizi arasında rol aldığı projeler vardır,ancak sesin George Clooney ile özdeşlemşmesi kendisinde de bir Clooney edasına mahal vermiştir.Acayip havalı Hollywood yıldızı edası ile gezerken komik olmaktan öteye gidemez.Geroge Clooney film sahnelerinden fırlamış gibi boy gösteren ve sırtını Çocuklar Duymasın'a dayarken 'nedir,yurtdışında da çoook uzun seneler devam eden diziler vardır' demiştir.Son zamanlard ilk yönetmenlik deneyimi olan sinema filmi ile gündemdedir.
Tuhaf olan ise eşidir zannımca(eski).Oyunculuğu kesinlikle Tamer Karadağlı'dan daha iyi olan dublaj da ise en az o kadar başarılı olduğunu düşündüğüm bir tiyatro sanatçısının tuhaf bir ego arkasında bu kadar silik yaşamayı nasıl kabul edebildiğini alamakta güçlük çekmekteyim.
Özel hayatı ve kişisel münasebetleri tamamen kendini ilgilendirmektedir,lakin oyucu olarak göz doldurmamaktadır Tamer Karadağlı.Dizi filminde her hafta kendini tekrar etmekten,aynı replikleri farklı sahnelerde kullanmaktan öteye gidemeyen bir oyuncudur.Zannımca en önemli 'altın bileziği' sesidir,ancak sesini de her karakter için aynı tonda kullanmaya devam ettikçe dublajd da sönük kalacaktır
en son acayip hikayeler isimli, her hafta farklı hikayelerin anlatıldığı bir tv dizisinde, yüzü façalı, tek gözlü bir psikopatı canlandırırken görülmüştür. gece gece korkutmuştur. parayla rastgele yoldan geçen insanları öldürtüp, kiralık katilin kamerasıyla görüntülenen cinayetleri canlı canlı izleyerek, yüzüne orgazm olmuş gibi mimikler takınan ve cinayetten zevk alan psikopatı başarıyla oynamıştır.
itici bir adam gibi görünüyor.
gun gectıkce "gıdısı" bıraz daha sarkan adam..
acayip hikayeler'de gözlük bölümünde iyi oyunculuk sergilemiştir.
nihayet tamer abi be.
an itibariyle tvem kanalında magazin meydanı programında gözüken oyuncu. kibirli bir tip gibidir senelerdir. severiz ama kendisini*
morrissey'e benzettigim adam.
çocuklar duymasın dışında içinde yer aldığı hiç bir proje tutmamıştır. çocuklar duymasını severdik. ilk başlarda tabi, sonradan bozdu.
Süpertürk fliminde eski esi ve çocuğunu oynatan oyuncu.
şahan için recep ivedik neyse tamer karadağlı için haluk o olmuştur.
çocuklar duymasın dizisinden sonra hiçbir projede dikiş tutturamamış, her zaman haluk olarak hatırlanacak vasat oyuncu.
güncel Önemli Başlıklar