bugün

Sayıyı az mı buldu yoksa vicdan sahibi olduğunu mu hatırladı sarı rüzgar.
(bkz: işim vardı zaten) deyimi gibi açıklama
ah be karşim.. ağlattın resmen..
iran şakaya gelmez,savaşçı millet ordusu kuvvetli,dişli rakip belki yenilir ama abd ye çok hasar verir buda karizmasını altüst eder.çok pahalıya mal olur ha birde yahudi güvenliği varki dillere destan onlarda savaş boyunca yeraltı deliklerde yaşarlar.yani abd için götürüsü çok bir konu.
ziyaaa.

(bkz: aniden gelen göt korkusu)
3. dünya savaşının çıkması için güçlü bir ülkenin gücünün azalması yeterlidir bu 1. ve 2. dünya savaşlarında da böyle oldu almanyanın güçlenmeye başladığını gören ingiltere işlerine burunlarını sokmaya başladılar şuan abdnin tam anlamıyla yaptığı bu diğer devletlerin işlerine burunlarını sokmak. iran çok güçlü bir devlet değil ama abdnin son zamanlarda çin olsun türkiye olsun yaptığı yaptırımlar rusyanın dikkatini çekmeye başladı soğuk savaş döneminden beri hala sidik yarıştırıyorlar. yani abd eğer irana karşı hamlede bulunmaya başlarsa yumuşak olmak zorunda çünkü tüm asya devletleri abdden rahatsız.
At yalanı sikeyim inananı durumu.
Bay Trump'ın açıklaması.
görsel

--spoiler--

--spoiler--

ABD Başkanı Donald Trump, iran'a hava saldırısına onay verdiği, ama sonra aniden vazgeçtiğine dair haberleri teyit etti.

iran'ın, Hürmüz Boğazı'nda ABD'nin insansız hava aracını (iHA) düşürmesine atıfla "Pazartesi uluslararası sularda iHA vurdular" diye tweetleyen Trump, şöyle devam etti:

'10 DAKiKA KALA DURDURDUM'

"3 ayrı noktada misillemede bulunmak için harekete geçtik ve silahları yükledik ki ben 'kaç kişi ölecek' diye sordum. Bir general '150 kişi efendim' diye yanıt verdi. Saldırıyı gerçekleşmesinden 10 dakika önce durdurdum."

--spoiler--

--spoiler--

Haberin tamamı linkte:

https://tr.sputniknews.co...__twitter_impression=true
Allah razı olsun sarı kafa.
"az kişi öleceğini öğrendiğimde hemen durdum onlar daha fazla ölümü hak ediyor" şeklinde konuşmanın devamında gelişiyor.
bu herife söylenen sözler az. bu amk çocuğunu sabahtan akşama döverek öldüreceksin. sonra da aynısını iranın dinci yöneticilerini yapacaksın. olan zavallı halka oluyor. dinci pezevenkleri başlarına getirmeleri başlarına çok büyük belalar açacak.
Hee la aynen. Tam basacaktın tokadı dedin bunun çoluğu çocuğu var.
Kaç kişi ölür, umurlarında değil. Bu o*ospu çocuğunun g*tü yemedi saldırmaya, yoksa osurta osurta s*keceklerdi ABD kuvvetlerini.

Eğer ölü sayısı umurlarında olsaydı Afganistan'da, ırak'ta, Suriye'de savaş hortlatmazlardı.
görsel
(bkz: çakıyla aslan avına çıkmak).
muhtemel ölü sayısını yetersiz bulan amçamın açıklaması.

abd'nin aslında direk olarak trump'ın yumuşak karnı sevgilisi israil. iran'ın belki abd'yi değil ama bir tükürükte israil'i yok edecek insani ve teknolojik gücü var. iran'a herhangi fiziksel bir temasta bedelini israil'in ödeyeceğini çok iyi biliyor trump. kaldı ki iran'ın arkasında her zaman koca bir rusya olmuştur. oda zaten açıklamasını yaptı. "bu olası düşüncesiz hareketini düşünmeye davet ediyorum dedi" o sebepten bunu kesinlikle göze alamaz uncle trump.
bu söylediklerimin hepsinin üzerinde de seçim muhabbeti var. abd halkının en sevmediği şeylerden biriside savaştır. abd yönetimi çok sever lakin halkı nefret eder. koltuğu için yine göze alamayacaktır.