bugün

sakatlıktan yeni kurtulan futbolcu eylemi.
çaktırmadan antreman sahasını terk edecek futbolcu eylemi de olabilir.

(bkz: kemal sunal kaçışı)
en kısa zamanda takımla birlikte çalışmalara katılabilecek olan futbolcu aktivitesidir.
(bkz: sergen yalçın)

adamın arada sırada yaptığı tek antreman buydu.
(bkz: fizyoterapist eşliğinde çalışmak)
kondisyon eksiği ya da hafif sakatlığı bulunan futbolcunun yaptığı aktivite.
yengeç takımlarında yapılması mümkünsüz eylem.
lincoln için çok kullanılacağını düşündüğüm düşük zeka seviyesine sahip türk medyasının kalıplaşmış yüzlerce söz öbeğinden bir tanesi.
(bkz: sürüden ayrılanı kurt kapar)
(bkz: takimdan ayri duz kosu)
bölücü futbolcu eylemi.
lincoln'ün sürekli yaptığı şey...
ayrıca:
(bkz: takımdan ayrı salonda çalışmak)
bir tür ceza olabilir belki.

-hakan * cezalısın, git takımdan ayrı düz koşu yap. arkadaşlarından ayrıl da gör gününü. biz de mis gibi takımcana maçımızı yapalım. oohhh canıma da deysin.
-bana ne, bana ne top benim.

(bkz: bence futbol insanın kendine yakışanı giymesidir)
belli bir arkadaş kitlesinden bir süreliğine kendini soyutlamanın, onlardan ayrı durmanın futbol hastası erkek lügatındaki karşılığı.
sürünün arkasında kalmasın diye ağıla koyulan koyunun yaptığı eylem.
herhangi bir sorundan ötürü antremana katılmayan sporcunun, antremandan kopmaması için yaptığı eylem.
bazı zamanlarda da, dalağı şişen, yorulan sporcuların rahatlamak için koşmasıdır.
ormanda tecavüze uğramak riskini taşıdığından cesaret gerektiren eylemdir.

iyileşmek için gittiğiniz antrenmandan sonra bir daha futbola dönemeyebilirsiniz.
gönlü takım arkadaşlarıyladır aslında. uzaktan pır pır eden yüreğiyle onları izler.
nedense "salonda" yapılır bu.
haber spikerleri tarafından sözleşme imzalansa bu kadar kelimeyi aynı sırayla söyleme ihtimallerinin sıfır olduğu öbek.
salon ya da çim sahada çizgi dışı koşulur. fark etmez. koşu esnasında, takım arkadaşları çift kale maç yaparken onları sadece izlemekle yetinilir ve iç çekilir* sakatlıktan yeni çıkılmıştır büyük ihtimalle. yaşadığım acı olaylar arasındadır.
böyle bir yazar da varmış.

hoşgelmiş.
nickine bayım bayım bayıldığım yazar.

sefa gelmiş.
(bkz: abdullatif şener)
(bkz: tobias linderoth)