bugün

yeğenimle taksim'e giderdik, çocuk görüp sorardı: "amca neden burda kilise var da cami yok?"

boğazıma yumruk oturur ,başımdan aşağı kaynar sular dökülür, eve dönelim derdim.

eve gelip düşünmeye başlardım.senelerce bulunduğu yeri işgal eden emek sineması yenilenene kadar orada ne yapıyordu? insanlar neden sapıtmıştı, dininden, vatanından uzaklaşıyordu? orada devasa bir mescit olsa fena mı olurdu? hem taksim'de yapılan piçlikler, orospuluklar, esrarkeşlikler ve hippilikler azalır hem de beyoğlu cemaati rahat bir nefes alırdı. insanlar da bu sayede alkol almaz, bizden korkardı.

allah sizi inandırsın işimiz düşüp taksim'e gidince sıkış tepiş namaz kılardık.

bu ülkede kıristofır kadar, kevin kadar hakkım yok muydu benim?

o zamandan beri taksim'e cami isterim ben. hem de 6 minareli!
çok da lazım değildi şimdi allah yukarda.
(bkz: vahdettin in taksim camii ni fransızlar a satması)
kendini en hakiki müslüman olarak gören aciz ve cahillerin yürek burkan hikayesi.

hz. muhammed ve 4 halife döneminde dikilen gösterişli camileri de listeleyebilirler mi rica etsek?

yoksa hiç yok mu?

mümkün mü böyle bir şey?

gerçi rte allah'ın bütün sıfatlarını üstünde taşıyor demiştiniz değil mi?

onların peygamber ve 4 halifeden daha dindar olmaları normal.

hiç gitmediğiniz camilere fakirin fukaranın rızkını yatırmaya devam edin.
taksim, pera'nın kalbidir.

pera ta bizans döneminden beri yabancı merkezli bir semt. doğu romalılar, suriçi'ne latinleri sokmayıp onlara siz pera(karşı demek zaten)'ya gidin demiş. osmanlı da aynı geleneği sürdürmüş.

taksim'e cami kültürel ve tarihsel manada gereksiz.

teşbihte hata olmaz; banyoya yatak atmak kadar mantıklı yani. hani uyumsuz iki öge.
maksat meydan bırakmamaksa 2.5 milyon kapasiteli yenikapı meydanının ortasınada cami gerekmektedir hemide 12 minareli. 2.5 milyon akp li kardeşimiz yenikapı miting meydanında namaz kılacak cami bulamamaktadır.