bugün

sözlükteki hiçbir kürt'ün utanmadığı olay.
ulan biriniz çıkıp da özür dileyin bari..."toplumsal barış" istemekle elde edilmez. önce insan olmak gerek...
hiç bir kürdün utanmasına gerek olmayan olay.
bir suçu, bir kesime maletmek isteyen ırkçıların aciz yaftalama çabası.

bir türk izmir'de 8 kişiyi öldürdüğünde, sözlükteki türkler özür diliyorlar mı?
bir laz bir gazeteciyi vurduğunda, sözlükteki lazlar özür diliyorlar mı?
bir roman hırsızlık yaptığında, sözlükteki romanlar özür diliyorlar mı?
hadi etnik kökeni geçtik.

bir hıristiyan bir okulda katliam yaptığında sözlükteki hıristiyanlar özür diliyorlar mı?
bir müslüman 9 yaşında oğlanın ırzına geçtiğinde sözlükteki müslümanlar özür diliyorlar mı?
bir ateist ensest yaptığında, sözlükteki ateistler özür diliyorlar mı?
hadi dini inanışı geçtik.

bir erkek pezevenklik yaptığında, sözlükteki erkekler özür diliyorlar mı?
bir kadın orospuluk yaptığında, sözlükteki kadınlar özür diliyorlar mı?
hadi cinsiyeti geçtik.

bir genç cinsel suç işlediğinde, sözlükteki gençler özür diliyorlar mı?
bir orta yaşlı dolandırıcılık yaptığında, sözlükteki orta yaşlılar özür diliyorlar mı?
hadi yaşı geçtik.

bir insan şerefsizlik yaptığında, sözlükteki insanlar özür diliyorlar mı?

ne meraklısınız suçları birilerine maletmeye!
ne kadar nefret dolu, kan içici yarasalar misali köpüre köpüre saldırmaktasınız sizden farklı olana?!
...
bu entryyi eksileyen sözlük yazarlarına açık çağrı:
siz kendi etnik grubunuzun, dindaşlarınızın, cinsiyetinizin, yaş grubunuzun işlediği suçlar için özür dileyin; söz veriyorum ben de tüm insanlığın işlediği suçlar için özür dileyeceğim.
...
ek: ben tacizi ya da onu yapan sapıkları savunmuyorum. bu yazı, yalnızca "sözlükteki kürtler utanmalıdır ve özür dilemelidir" anlayışına karşı yazılmıştır.
(bkz: eğitim şart)
adamlar napsınlar eskiden yaptıkları gibi araba egzozlarına mı abansınlar. ya da hükümetin gönderdiği çamaşır makinalarını izleyip sıvaza mı yatsınlar.

adamlar medeni şekilde gidip dayıyorlar.
yanlış bir ifadedir. haberde yüzde 74'ü kürt, yüzde 26'sı türk deniyor.

http://www.haberingundemi...cinin-kac-tanesi-kurt/219

ben bu rakamın bile abartılı olduğunu sanıyorum. taksim tacizcilerinin çoğu kürt olabilir ama, tramvay ve otobüs tacizcilerinin "ezici çoğunluğu" türk'tür.

bu durum, türk veya kürt olmaktan değil, toplumumuzun çok çirkin bir yozlaşma içinde olduğundan ileri gelir.

sapkınlıkların bütün istatistiklerini dökün ortaya: türklerle kürtler arasında hiçbir ciddi fark olmadığını göreceksiniz.
taksimdeki tacizcilerin yedikleri bokla eşdeğerde bir bok yiyerek genelleme yapmaktır. her yiğidin bok yiyişi farklı olsa da bok noktasında birleşmektedirler. o yiğit gider taksimde elle tacize başvurur, bir başka yiğit de gelir burada sözle tacize başvurur ve her ikisi de sebep götürmez hayvanlıklardır. bu kadar ağır yalnışlara yeltenmenin eğitimleriyle filan alakası yoktur, çünkü bu noktada normal zekaya sahip bir insanın kendi kendini eğitmesi bile yeterli olmalıdır. bunlar içgüdülerini, iradelerini terbiye edecek insani vasıflardan yoksun ve görüldüğü gibi insani eğitime cevap verebilecek zekaya sahip olmayan hayvanlardır. bunları topluma kazandırmak istiyorsak aynen hayvan eğitir gibi cezası ne ise kesmeli ve korku yoluyla sosyal yaşama alıştırmaya yani evcilleştirmeye çalıştırmalıyız.
türkiyedeki kürt artışının yan etkisidir.
(bkz: #10372132)*, (bkz: point finale)
şaşılmadık birşeydir.
(bkz: genellemenin dayanılmaz hafifliği)
(bkz: ırkçılığın dayanılmaz hafifliği)
her türlü melaneti kürtlerin üzerine yıkmayı hedefleyen türden bir önyargı ifadesidir.
(bkz: cem garipoğlu da kürtmüş)
(bkz: şu adamı da gözüm tutmadı kürt olmasın)
önemli olan bir insanın nerde doğduğu,nasıl yaşadığı değil;önemli olan bir insanın kendisini nasıl yetiştirebildiğidir!!!etnik kimlik bunları ne kamçılıyor ne de dizginliyor!!! bu olay tamamen insanın şeref katsayısı ile alakalı bir durum.!!!
tacize uğrayanlar da kürt olduğu için sorun teşkil etmiyor. alan memnun veren memnun. public sex icraa ediyorlar.
tacizci imamlar da mesleklerinden anlaşılacağı üzre müslümanlardı.ne yani şimdi, tüm müslümanlar tacizci genellemesine mi varmamız gerekiyor.aristo mantığı çökeli binlerce yıl oldu yahu.hayat biber değildir.biraz geliştirin kendinizi.faşistler de ilerleme kaydedebilir.baştan kabullenmeyin başarısızlığı.
genelleme değil gerçeğin ta kendisi olan ulusal sorunumuzdur.
ondan sonra da devlet büze bakmıyir.
malesef ki öyle...
bütün kürtlere genellemek yanlış olur ama;
tacizcilere gelince alayı kürt kardeşim.
kötü bir ön yargı , hatalı bir genellemedir.
(bkz: arap sen tümevarma sapıtıyorsun)
kendi karılarından meydana getirdikleri, 100-150 çocuk adamlara yetmiyor.
hep bana hep banacılık olmazki, biraz da bize bırakın kardeşim!

--spoiler--

polise taş atarlar, karıya kıza taciz ederler, kapkaççılık, kaçakçılık, bölücülük, iftiracılık, ne ararsan var adamlarda..

--spoiler--
yanlış teşhistir efenim...bi de şöyle düşünün ya sadece kürt olanlar yakalanıyorlarsa.
ezik bir faşist söylemidir.
kürtlerin içmelerini veya ahlaksızlık yapmalarını bile olağanüstü görürler.
çünkü onların insan olduklarından kendi insanlıklarından olduğu gibi bihaberdardırlar.
genelleme yapacaksan böyle yapacaksın arkadaş dedirten tespit cümlesi.

(bkz: adam haklı beyler) olabilir. tespiti kendi tespiti. Ancak taksimde taciz suçu nedeni ile tutuklanan 100 kişi varsa en az 60 ı doğu bölgelerden istanbul a göç etmiş gelmiş yerleşmiş ailelerin çocukları ya da direk çocuklardır.

illegal işlerde kaç tane kürt var? istanbul hal mafyası olarak onlar, nakliye işinde onlar, inşaat sektöründe karadenizliler olduğundan fazla girememişler, kumar olayında onlar onlar onlar onlar..

Çoğunlukla kürtler. bir ailenin en az 8 çocuğu olursa, bunlar tabiki olur.

bence eğitimden önce aile planlaması gerekmekte.

eğitim de şart ama kime eğitimle aile planlaması yaptıracaksınız efendim.
haberleri izleyen her türk insanının ortak çıkarımıdır. hayır, ne bekliyorduk ki?
asil bir türk'ün oraya gidip kendi halinde gezen insanları taciz etmesini falan mı?
türkiye adına utanç verici görüntülerdi. yine başkaları yaptı ama bizim adımız kirlendi. ne diyelim, başa gelen çekilir.
yanlış bir genellemedir. ben asker kökenli bir insan olarak, burada aydın olarak değerlendirilen kişilerin bu şekilde saçmalamasını kabul etmiyorum. Karşı çıkıyorum, protesto ediyorum.
komik bir önermedir.
ispatı tam olarak olmayan gerçektir.kimseyi ırkından dolayı yargılamamak gerekir.