bugün

böylece "melekler kadar" masum oldukları iyice ortaya çıkmış köylülerdir.

pkk kim kardeşim. doğuya giden adamlar demiyor mu gündüz, aynı senin benim gibi dükkanda çalışıp geceleyin dağa çıkıp karakol basıyolar, diye.

bu, yeni taktiktir. gündüz vurduğun zaman "türkiye sivil öldürüyo" diyeceklerdir. batıya da aynı ermeniler gibi "türkler katliam yapıyo" diyeceklerdir. sonuçta kimsenin kimliğinde "masum köylü" "terörist" yazmıyo, öyle değil mi?...

pkk beziyle gömülen her şahıs, o şahsı o bez parçasına dolayan her zihniyet terörist zihniyettir. onların masum olduklarını kürtler benim külahıma anlatsınlar.

sivil iseler, ve onlar öldü diye, türkiye´ye "terörist devlet " diyorlarsa da otomatikman, kendi öldürdükleri 20bin sivilin hesabını "terörist" kimliğiyle verirler. öldürdükleri bebekler asker miydi?... biz gerekirse o emri veren subayı yargılarız. buna karşılık derhal o pkk´yı, ona yardım ve yataklık edenleri bize versinler. madem o adamları öldürmek terördür, o yatağında uyuyan bebeleri öldürmek, otobüsten öğretmenleri indirip kurşuna dizmek bin kat terördür. madem delikanlılar devlete "bu adamları öldürdünüz siz teröristsiniz" diyorlar, güzeldir, o çok kolaydır, o emri veren adamlar bellidir, yargılanırlar. o zaman o bebek katilleri insinler dağdan, ve devlete teslim olsunlar. otomatikman kendilerinin terörist olduğunu kabul etmiş bulunuyolarsa madem... gereğinin yapılmasına da izin versinler.
hala silahlı kişiyle silahsız kişiyi ayıramayan insanların varlığını görmemizi sağlayan köylülerdir. ölen insanlar değil ama geride kalanlar asıyor bu bayrağı, çünkü kimden ne adına bomba yedikleri belli. bu insanların neden o bayrağı asdıklarını anlamadığın için başka bayrağı şehit kanları ile sulanmış diye putlaştırmak senin için normal. savunduğun bayrak nedeniyle acı çeken insanlar olabileceğini de ara sıra hatırlamanda fayda var. bu tablo bir işe yaramıştır belki.
asker görevini yapmışken sivil otoritenin gene bu itlere şirinlik yapmak için kıvırdığını gördüğümüz cenaze törenindeki manzara...

o cenazeye katılıp o paçavraları sağa sola örtenler neden tutuklanmıyor?

(bkz: kürtçü cemaat)

(bkz: imamın ordusu vs türk ordusu)
vurulmalarını haklı çıkaracak iş.
ama yapanların dangalaklığı tabi.
bir de böyle bir şey var.

http://video.milliyet.com...iliyor--FVZ5MXlq5MTd.html

çık işin içinden.
ırkçı, faşist bdp'nin olayı provoke etmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkan görüntülerdir. zaten düşününce o köyde cezaneye katılanlar kadar nüfusun olamayacağı anlaşılacaktır. köylüler acılılar, hemen herkesin bir yakını ölmüş, bu acı ve kızgınlık ile ipleri iyice bdp'lilerin ellerine bıraktıkları belli. önemli olan bundan sonra ki süreç. devlet şeffaf bir şekilde olayı araştırıp, eğer ihmal ya da kasıt varsa cezalandırmalı ve köylüye de elini uzatmalıdır. yoksa şu saatten sonra terörö örgütünün ocağı olur o köy.
böyle bir şey de var.

http://vimeo.com/34363869
Rüzgar eken, fırtına biçer.
işiniz gücünüz içinizdeki pis duyguları haklı çıkarmaya çalışmak be. o tabutların üzerinde türk bayrakları olsa ne olacaktı sanki? ölen 35 insan için yüreğinizde büyüttüğünüz kinden, onlara ettiğiniz laflardan mı utanacaktınız? hayır. o zaman da: "şunlara bak bi de duygu sömürüsü olsun diye tabuta türk bayrağı sarmışlar" derdiniz ancak. bu nefret olduktan sonra sizde gerisi boş.
O kadr bölündük ki artık o tabutları başka türlü kaldırtmazlar o köylerde.Sıkıysa biri itiraz etsin,benim cenazeme dokunmayın diye,o köylüye ne olur düşünün.
Halk örgüt baskısından,parti baskısından inim inliyor..
Herkes zorla örgüte dahil oluyor demiyorum..Ancak öyle büyük ve sesszi bir baskı var ki,farklı davranmaya kalkan büyük yaptırımlarla karşılaşıyor..
O tabutların hepsine o kanlı sözde bayrağı aileler gönülden mi sardı sanıyorsunuz..
Terör bölgesinde yaşıyorum,3 gün yas ilan edildi çarşıda..Sıkıysa bir esnaf açsın o kepenkleri.Şimdi o esnafa da mı terörsit diyeceğiz..Hem de öyle kşe dibinde falan değil,kaymakamlık,hükümet binası,ilçe milli eğitimin,polis karakolunun dibindeki kepenkler kapalı..
Kürtlere yapılacak en büyük iyilik onları bu terör örgütü baskısından kurtarmaktır..
Şimdi daha da çok provakatör göreceğiz..
Ve böylece hem parti hem de pkk daha çok sahiplenecek herşeyi..
Aklı karışmış halkı bu söylemlerle iyice örgüt kucağına atmamak lazım..
Bu halk kullanılıyor ve ne acıdır ki bunu hala kendileri de göremiyor..
BDP çıkacak'işte ezilmeye devam ediyorsunuz' diyecek,el altından maşa gösterip 'aman görmeyeyim faklı beyanat verdiğni ' diyecek..Velev ki farklı ses çıktı şehir eşkiyaları evini dükkanını yerle bir edecek.
Buralarda hiçbirşey 2+2=4 gibi net değil..
Meydan vermemek lazım,sakin olup sakin konuşmak lazım..
(bkz: 29 aralık 2011 uluderede kaçakçıların bombalanması/#14102993)
sınırda oluyor, adamlar kaçakçı, petrol kaçırıyorlar, cenazelerine dtp bayrağı koyuyorlar, apo posterleri açıyorlar. sınırda kaçakçılık yapan birisi pkk a da deste verme olasılığı büyük diye düşündüm belki dtp li değildirler diye düşünmüştüm ama adamlar 35 kişi öldü diye mi bir anda dtp bayrağı sardı sanki. bunlar zaten pkk yandaşıydı. Gerbersinler çok da umurumda. Köyler basılıp küçücük çocuklar öldürülürken, günğörende bomba patlatılırken siz nerdeydiniz. Türk Silahlı kuvvetlerine helal olsun, iyi olmuş.
bi de şu kalabalığa atsalardı bomba ne şahane olurdu.
şimdi bazı gerçekleri görmek gerek, kör numarası yapmaya gerek yok. taliban nedir, hamas nedir, çeçenler ne iş yapar? devlet her halükarda vatandaşa tecavüz ediyorsa vatandaşa başka yol mu kalıyor? pkk'ya bizim baktığımız gözle bakmıyor o bölgenin insanı.
bez parçasına sarılı masum, zararsız(!) köylülerdir.
(bkz: onlar sadece masum birer kaçakçıydılar/(#14102986))
keske daga cikip sonra haburdan aslanlar gibi pisman degiliz diye girselerdi. Yazik olmustur efendim ama yuzde yetmisinin kafasinda yalan yanlis dusunceler olan ve kendilerini haklari yeniliyomus gibi takdim edip isyan cikaran kamu huzurunu bozan bu zayif kisilikteki; kürt olduklarini ilan edip T.C bayragi altinda yasayan arkadaslar gidin ve sinirdan gecerken olme tehlikesi altinda yasamayin. Sozde kurdistaniniz zaten bolgesel yonetim olarak irakta kurulmustur. Gidin sizin kaderinize hukmedenlerin sizin icin uygun gördükleri yerde yasayin.
başarılı bir istihbarat (heron ve mit) sayesinde hava kuvvetlerinin yapmış operasyon sonucu yok edilen pkk'l köylülerdir.. ordu pkkyı silkmeye devam ediyor.
ölmüş olanlara bir şey demeyeceğim ama oradaki yaşayanlar o tabutun üzerindeki pkk bayrağını ve arkada asılı duran domuz götüne benzeyen terörist başı bebek katili piçinin posterini götlerine soksunlar.sonra çıkarsınlar tekrar soksunlar.kendileri sokmazsa yakındır türk oğlu türklerin sokması.
kemal kılıçdaroğluna göre devletin özür dilemesi gereken köylülerdir.
hoş yalçın küçüğe de aydın demişti , bu sefer güldürmedi.
Masum kelimesinin anlamını değiştirebilecek güçte olan köylülerdir.

allah rah.. Pardon belasını versin.
hükümetin özür dilemesi de çok manidar bir olay. neden özür dileniyor ki.. o şerefsizler acımadan bizim askerlerimizi katletti hiç özür dilediler mi ?
(bkz: #14098590)
öncelikle masum olmayan köylülerdir zira masum kelimesi suçu, günahı olmayanı nitelendirir. yanlış biliyorsam biri beni uyarsın; ülkemizde gümrüksüz her türlü ürünü yasa dışı olarak yurda sokmak ve bu ürünleri satmak suç teşkil etmektedir bu nedenle masum sanılan köylülerin tamamı olaydan da anlaşılacağı üzere masul değil suçludur. Gelelim olayın diğer tarafına bugün ölen bu insanları masum köylülermiş gibi göstermeye çalışan bir takım kişi ve grupların ortak noktası her nedense bölücü terör örgütü yanlısı olmalırıdır. Ölenlerin cenazesinde sarıldıkları bayraklar ise temsil ettikleri zihniyeti anlamak bakımından oldukça manidardır. Bana göre ha katırla silah taşımış ha sigara, mazot kaçakcılığı yaparak yardım etmiş bunların birbirinden ayrılır bir tarafı yoktur.
pkk her turlu serefsizligi yapabilecek bir orguttur dolayisiyla o caputu her yere baglayabilirler propaganda icin.