1. 1.
  Türk futbolunu yöneten kurum.
  Misyon:Eğitim ve tesisleşmeyi sağlayarak,uluslararası düzeyde rekabet edecek altyapıyı oluşturmak,spor kültürünü topluma benimsetmek,futbol ekonomisini büyüten güçlü finansal yapıya sahip bir organizasyon olmak.
  Vizyon:Çağdaş ve kurumsal bir yapıda futbola yaygınlık ve katılım kazandırmak,uluslararası organizasyonlarda sürekli var olmak.

  http://www.tff.org
  3 -1 ... italiano
 2. 1.
  (bkz: Turkiye Futbol Federasyonu)
  ... italiano
 3. 2.
  basında haluk ulusoy 'un bulundugu, torpilli yükselmelerin gerçekleştirildiği kurum. (bkz: cem deda)
  2 ... martyns
 4. 3.
  futbolu yönetmeye calısan ama hiçbir zaman bunu başaramamıs olan anti-demokratik ve yanlı kurum..
  2 ... clasura
 5. 4.
  türk futbolunu yöneten kurumdur. seçilmesinde kaoslar yaşanır.
  1 ... haznedaroğlu
 6. 5.
  artık bu federasyonun başındaki yamuk insanın gitme vakti gelmiştir.
  1 -1 ... alpiloji
 7. 6.
  aziz yıldırım'a bir yıl hak mahrumiyeti verirken ankaragüclü sedat'ın raporunu -ki hepimizin bildiği gibi bu takım haluk ulusoy'un ekürisi cemal aydın'ın çiftliğidir- sümen altı etmiş kuruluş. şimdi de paniklemişler ne yapacağız diye..

  http://www.superspor.com/...;kategori=29&go=44204

  http://www.milliyet.com.t...006/12/17/spor/spo06.html
  1 ... mmtyvs
 8. 7.
  aslında sadece adı federasyondur. bunun yanlı kararları ile ilgisi yoktur. türkiye'de sendika kanununa göre federasyon kurulamaz. dernek yahut konfederasyon kurulabilir. türkiye futbol federasyonu da aslında işleyiş olarak konfederasyondur ancak yalnızca ismi federasyon olarak geçmektedir.
  tahminimce uluslararası konularda sıkıntı yaşamaması için isminin bu şekilde olmasına izin verilmiştir. zaten türkiye'de başka bir federasyon ismi de yoktur.
  1 ... pokezat
 9. 8.
  Vedran runje ye verilen 1 maç ceza ile ne kadar tarafsız(!) olduğunu gösteren federasyondur. temiz lig diye millet kıçını yırtarken, böyle kararların alınması, zaten yerlerde olan olan türk futbolunu daha çok aşağı çekmekten başka bir işe yaramaz. biz birbirimizi yiyeduralım, elalemin ülkesi şampiyonlar ligi yarı finaline 3 tane takım çıkarsın*. haa bu arada, ben galatasaraylıyım.
  ... cemmm
 10. 9.
  başkanı ve yöneticileri her kim olursa olsun, hiçbir kritik maç veya derbi öncesinde saha kapatmaya yüreği yetmeyecek kuruluş*. adet yerini bulsun diye derbilerden sonraki maçlarda 1'er maç saha kapatmayla geçiştirmektedir. birgün 3 takımında sahasını korkmadan kapatabilmelerini umuyorum...
  ... metin oktay