bugün

soru: tümdengelim metodunu açıklayınız.
cevap: mesela bütün çocuklar dondurma sever. john da sever demek ki john çocuktur (?).(*)
sınav kağıdının altına çizgi çizilir ve dipnot verilir.
--------------------------------
(*)yazar burada cümlenin sonuna soru işareti koyarak aslında kendinden şüphe etmiştir. sadece dondurma seviyor diye john'a çocuk demek sıkıntılıdır. yazar burada john ve dondurma örneğini vermiştir ama aslında derste verilen elma örneğini kastetmektedir.

foundations of social research dersi vizesinde sınav kağıdımın bir kısmı. tabi sınav kağıdında hepsi ingilizceydi ve yarım yamalak ingilizceyle cevap daha saçma bir durumdaydı. öğrencinin kendine yazar demesi de tabi ayrı bir komiklik. neyse bu da böyle bir saçmalıktı.
2x2=5 yazıp bütün formülleri bilmeme rağmen sonucunu yanlış bulduğum cevaptır.

insanfsız hoca direkt 50 puan kırmıştı. o kadar yazmışım formülleri ezberlemişim bari 3-5 puan ver.
soru: fill the blanks. use a, an, the or no article.

bosluklarda yazan cevaplar:

1) use
2) use
3) use

ve boyle gider...
''ben bu soruyu bilmiyorum ama şunları yazabilirim.'' diyerek allah ne verdiyse döktürmek. sonuç? iyi denemeydi diyen bir hoca ve 0 puan.
Bizzat yaptığım şeylerdir ;

Lise 1 Tarih dersi :
Soru : Hititlerin kurucusu kimdir?
Cevabım : Hitler

Aynı sınavda da bilmediğm bir sorunun cevabına hocanın mailini yazıp sonuna 3152 eklemiştim. (abcdefg3152@coldmail.com) gibi.
igilizce sınavında öğrecinin true /false hangisinin doğru yanlış oldğunu hatırlayamayıp . hocam sizi sınıfta göremedim , gözetmene sordum oda bir şey demedi . özür dilerim bunu hatırlayamadım deyip . kendine göre şıkarı tektek çevirmiş üzerine bu böyle olmaz olur deyip yanlışı ve doğrusun kendisi bulmıştur. gelde puanla şimdi sözlük
- yukarıda anlatılan filozof kimdir?

- kuyt. * * * * *
ingilizce sınavında kompozisyon sorusu : ünlülerin hayatlarının televizyondaki programlarda ağırlıklı olarak gösterilmesi sizce uygun mudur?

soru ingilizce soruldu tabi ki ve ben de o zaman maalesef celebrity kelimesinin anlamını bilmiyorum. yanıt olarak tek cümle hayır uygun bulmuyorum diye cevap verdim ve 1 puan aldım 20 puan üzerinden.
lise 2 tarih sınavı...

soru: 1. kosova savaşı'nın sonuçları nelerdir?
cevap: zafer kazandığımız bir savaş olmuştur.

kazanmamış mıydık lan bari bikaç puan atsaydın.

edebiyat sınavındaysa, "kutadgu bilig'deki ölümü temsil eden karakter kimdir?" sorusuna "akıbet, ödl, insanın sonu" diye gevelemiştim. doğru cevap ödligmiş'ti herhalde, isme bak hele.
soru: there is a great song on the radio! listen to ........

bosluga yazılması gereken: it

öğrencinin cevabı: metro fm, power turk, joy turk, baba fm...
felsefe sınavındaki soru ;
buradaki sandalyenin var olmadığını kanıtla.
cevap;
Hocam anam avradım olsun, ekmek çarpsın sandalye yok orada.
soru: çimpe kalesinin osmanlı devleti için önemi nedir?
cevap: osmanlı devletinin ömrü boyunca gördüğü en kalın kale.
ders: felsefedir.
soru: J.P. Sartreın temsilcisi olduğu akım.
cevap: varoşçuluk.
ders: fiziktir.
soru: hacim nedir?
cevap: hacca gidip gelen kişilere hacım denir.
soru: göktürkler nerede yaşamıştır?
cevap: uzayda.
ilkçağ tarihi dersinde fenerbahçe-beşiktaş maçı anlatmamdı. pankuş meclisi pancu diye serbest çağrışım yapmış olmalı.* *
matematik:
soru: x+y=1 ise x2-y2= ? işleminin sonucu kaçtır.
cevap: x2-y2.

eskiden babamın sınav kağıtlarını okurdum muhtemelen böyle birşeydi. 10 nah puan la 0 aldı.
Ders: edebiyat.

Soru: bilmem ne bilmem neyle ilgili kompozisyon yazin.

Cevap: bes on satir sacmalandiktan sonra, hocam sacmaladigimin farkindayim ama hastaydim calisamadim sinaviniza.

Sinav notu: 85.

Sahsi fikrim: hakan hoca, adamin dibisin.
ders felsefedir.
soru: "kazara karşımıza tanrı çıksa ve bana "işte bir elimde gerçekler, bir elimde ise bunlara götüren araçlar var. seç birini" dese, ben "ey tanrım! gerçekler sende kalsın. bana doğruya götüren araçları ver." derdim." sözünü yorumlayınız. (20p)

cevap: hocam kazara ne demek?
-halk edebiyatının özelliklerini yazınız ?
cevap:zaten sen biliyorsunuz hocam bana niye yazdırıyorsun ki.
ders tarih.

soru: bereket tanrıçası kimdir?
cevap: komutan logar.

arkadaşımın verdiği bu yaratıcı cevabı kopya yoluyla sınıfın yarısı yazdığı için sorudan 0 puan almıştık. hocanın elinde olsa eksiye bile düşebilirdik o derece. işte o an iyi ki 0 var demiştik...
ders felsefedir.
soru: felsefe neden eski yunanda ortaya çıkmıştır açıklayınız?
(öğrenciler biraz kopya ister. öğretmen denize olan yakınlığından hatırlayın der.)

cevap: aylak adam hocam bunlar. deniz kenarında, rakı balık yapıp yapıp saçmalamışlar. ondan yunanda ortaya çıkmıştır felsefe.
ders: sosyolojidir.
soru: insanlar neden evlenirler? ailenin önemini anlatınız.
cevap: çünkü erkeklerde para vardır ve bunu nasıl kullanacaklarını bilmezler. (bir kız öğrenciye aittir.)
okyanus nedir? dünya üzerindeki okyanusların isimlerini yazınız.

okyanus denizin büyüğüdür, 3 tanedir: büyük okyanus, küçük okyanus, ortanca okyanus

edit: ilkokul 4 te bir yazılı idi, bu sorudan alınan puan: 0 (sıfır), en azından okyanus tanımını ve büyük okyanus u bildim, ama yine sıfır, benim çok bilmiş* hala kendisini saygıyla* andığım ilkokul öğtmenim kırmıştı hakkım olan puanımı, o yazılı kağıdından zayıf almıştım, velime(babama) gösterip imzalatmama gerekiyordu korkudan babamın imzasını taklit ettim ve göstermedim, imzanınsahte olduğunu anlamış ve ilk fırsatta babama gammazlamış ve evde yediğim zılgıtı bir ben bilirim bir de allah, eğer hakkım olan verilseydi orta derece bir not alıyordum, belki de bu kadar korkuyu ve travmayı yaşamayacaktım, seneler sonra hakkımı istiyorum ulaan...**
soru: türkiye'deki deltaları ve bunları oluşturan akarsuları yazınız.

cevap: deltalar akarsu aşındırması sonucu oluşur, delta harfine benzedikleri için bu ismi almışlardır.

15 puanlık sorudan 4 puan alınır, hocaya içten içe "adamsın" denir.