bugün

su götürmez bir gerçektir. herkes sınav öncesi silgisini getirir. sınav günü 1 kişi silgi getirmişse silgi getiren getirdiğine bin pişman olmuştur. çünkü silgi elden ele dolaşmaktadır.
Silgi isteme bahanesiyle arka sıraya dönüp arkadaşın kağıdını baştan aşağı fırıldak misali gözlerle taramaktır.
toplum içindeki yardımlaşma ve dayanaışma örneklerinden sadece birisidir.

(bkz: 0 5 ucu olmayan insan)
kopya çekildiğine kanıttır. silginin üstüne soru ve cevabı yazılır ve sınıfa dağıtılır, silgi kime gittiyse bir şeyler katar, ve ortaya imece usulü yapılmış bir test çıkar. **
Silgi isteme bahanesiyle arka sıraya dönüp arkadaşın kağıdını baştan aşağı fırıldak misali gözlerle taramaktır. Ayrıca battal boy silgiyse kullanılan, tarih kitabı bir bütün olarak üzerine kopya edilebilir.
genelde(hepsini katetmiyorum ama çoğu) bir silgi parasını(taş çatlasın en afilli silgi bugün 1 TL'dir, hadi biraz büyük, kokulu mokulu, süslü püslü birşey aldın 1,5 TL olsun) çok gören ama cebinde binlik(yani milyarlık) cep telefonu, en kalite sigarası(malboro, lm, parlaiment, vs.) olan öğrencilerin yaptığı davranıştır.

benim hep bir lafım var(bana özgüdür); bugün başkasının silgisi ile kendi yanlışını silen çocuklar, yarın başkasının parası ile de kendi borcunu silmeyi alışkanlık haline getirirler.
kopya çekmenin basit bi yoludur. şimdiki hocalar artık ona izin vermez, "herkes kendi silgisini kullansın" derler. *
üniversitede yanında kalem bile taşımayan arkadaşlarımızın sayesinde hayatın gerçeklerine karışmış bir olaydır. her sınavdan önce yeni silgi alınmasının sebebi 10 kişi silgiyi parçalaya parçalaya küçültmüşlerdir. canları sağolsundur.
grup silgi yapmaktır.
silgi sahibinin sinir olduğu eylemdir. silgiyi ister, kimse cevap vermeyince tepki gösterir. üstüne bi de hoca kopya muamelesi yapar.

not: silgi sahibi olmadım hiç. *
kopya çekmek için bir fırsattır. silginin üstünde soruların cevapları yazılıdır.
sağlam bir kopya organizasyonu olduğuna işarettir .
lise de her yazılıda karşılaştığım durumdur. sanırım sınıfça gruplaşıyoruz.
dişlerin arasında silgi parçacıklarının kalmasıyla başlayan eylemdir. silgi paylaştıkça güzel.
öğrenci zekası.
hijyenik olmayan durum.

(bkz: elden ele)

(bkz: ıyy iğrenç)