bugün

yaşanmıştır:
-hocam kağıt alabilir miyim bir tane daha?
+ohhooo! bir de maliye öğrencisi olacaksınız. biraz idareli kullanın canım!
-?!
Kopya verme özrü olan güzide arkadaşlarımızdandır.(tabi hala Öyleyse)
yer: uludağ üniversitesi, Uluslararası ilişkiler bölümü
Ders: Siyaset Tarihi

Hoca 5 soru sormuştur. toplasanız 5 sorunun cevabı da yarım sayfa etmeyecektir.

Sınıfın çalışkanı: Hocam! ikinci kağıdı alabilir miyim?
Hoca : Napıcan kızım ikinciyi ?
Sınıfın çalışkanı: yazıcaklarım var daha hocam!
(Hoca kağıda bir göz gezdirir ve bomba patlar)
Hoca: kızım ne yazıyorsun bu kadar feriştahın fantazileri gibi!
Sınıf kopar 10 dakika haybeye geçer.
tek kağıdı dolduramayanların tepkilerine maruz kalandır...
herkes 2. kağıdı isteyince özenip isteyen ama onu dolduramayacağını anlayınca geri iade eden öğrencidir. *
zekamın tek kağıda sığmamasından ötürü ancak kendimi kasarak bilgilerimi 2-3 sayfada özetleyebildiğim için her sınav ben ve benim gibi üstün zekaların sürekli her sınavda başlarına gelen hadise...
şahsımdır. hala saklamaktayım o kağıdı.
sınav kağıdına çizilen resim karikatür v.s. disiplin suçudur geyiğinden tırsarak zamanı değerlendirmek isteyen öğrencidir.
ezberlediği herşeyi büyük bir hırsla kağıda döküp, sınıfın geri kalanından daha iyi bi kağıt vererek hocanın gözüne girme düşüncesindedir. kendisinden özgün düşünceleriyle bişeyler yazması istenildiğinde 3-5 cümleyi bir araya getiremez.
(bkz: ezberci eğitimin zararları)
onu doldurmaktır önemli olan yeğen.
diferansiyel sınavıysa az bile istemiş öğrencidir.
yazısı büyüktür onun.
kalbi kırılası ,'ulan yeter be moral bırakmadın len' diye bağırılası,bidahaki sınavda yanına yanaşılası öğrencidir,ki genelde bayan öğrencidir.
tek kağıt sınavı hocalarına saygı sonsuzluğuma bir de sevgi sonsuzluğu eklenmesine neden olan öğrencidir.
siz tek kağıdı doldurmakta zorlanırken ikinci kağıdı isteyenlere uyuz olunur. geliştirdiğim taktik, kağıdın arkasını kullanmayarak ikinci kağıdın tek yüzünü de kullanmak olmuştur. belki hocalar kağıtları okumuyor sadece sayfa sayısına bakıyordur.
Bana altıncı bir kağıt daha gerekiyor, ne yapayım efendim yazım büyük ya..
iki lafı bir araya getiremeyen öğrenci ,
"2. kağıdı alabilir miyim?" diye seslenerek kafaların ona dönmesine ve vayy be adam 2. kağıda geçti dedirten öğrencidir.
hiçbir şey yapamayan öğrencidir. uuzn uzun yazmak değildir önemli olan. lakin o sınav anında bunu düşünmezsiniz.
-hönk obo kağıt istedi vay be!
özellikle kimsenin kalem oynatamadığı sınavlarda daha da göze batan inekoğlu inektir.

sen alev alev yanarken öndeki elemanın asistana işaret edip 2. kağıdı istemesi seni iyice olaydan soğutur.

sınav çıkışı diyalog:

+ abi nasıl geçti sınav ? ne oldu kötü mü geçti ?

- o ikinci kağıdı istemeyecektin mahmut
kırmızı kalem kullanabilir miyiz diyen tembel, hımbıl, boş konuşup oyalanma peşinde olan öğrenciden farklı olarak, sınava konsantre olmuş öğrencinin yapacağı iştir. genelde kız olurlar. hatta ben erkeğine rastlamadım öyle söyleyeyim. yahu o bu değil, hep kızlar çalışkan, hep kızlar dersi dinliyor, hep kızlar ödevleri yapıyor... ama başarılı insanlara bakıyoruz 20 erkek varsa 1 kadın var. o zaman başarılı erkekler abaza kalır! ay pardon konu saptı biraz. ha onu diyorduk bu kadınlar bu kadar çalışmaya niye hala bu kadar gerilerde? facebook dan bakıyorum, lisede en önü kapatıp 3 yıl boyunca nefes almadan hocayı dinleyen kızlara, ulan hepsi boktan boktan üniversitelerde. hatta hayret edersin en önde yan yana oturan 2 tipin 2 si de ebe olmuş. ulan her sınavdan 100 alıyordunuz, 95 alınca ağlıyor, toplu ders çalışma ayinleri yapıyordunuz? ne oldu? mal mıymışsınız? o size bol keseden not veren embesil hocaların da payı büyük bu "fiyasko"da. 3 sene boyunca hocanın t.şaklarına üfleye üfleye alıyorsunuz notları, hop sonra öss ye bir giriyorsunuz, o da ne? tabi lisede bol keseden gelen notların getirdiği okul puanları ve 5.00 diploma notu ne kadar mal olsanızda sizi zorla sokuyor bir yerlere. benim gibi alnının hakkıyla 3 sene boyunca sağ en arka köşede gelecek planları kuran yiğit delikanlılarda 2.22 diploma notuyla gidiyor aslanlar gibi 4 yıllık okul kazanıyor. hangimiz aptal? *

edit: imla
çan varsa müsrif öğrencidir.
3. kağıdıda isteyenlerin olduğu yerde normal bir öğrencidir ama önemli olan bizler gibi tek kurşun takılmaktır tek kağıt yaz okuluna giden yolun temelleridir.
Uyuz olduğum bir öğrenci profilidir.Cezası tez elden verilmelidir.
bazen de fütursuzca sallayan öğrenci olabilir bu kişi. cümlelerin kıçını bir türlü toplayamadığından da salladıkça sallar efendim sonuçta alacağı not yine sınıfı geçmesine yeterli olmayacaktır.