bugün

yıl 2008, ders ekonometri 2 dir. hiç çalışmamışsınızdır. sağdan soldan bir şeyler kapmak düşüncesiyle gözleriniz 180 derecelik açılarla sağı solu kesmektedir. sonra kafayı kaldırıp hocaya bakarsınız, göz göze gelirsiniz. işte elin çeneye giderek bir şeyler hatırlamaya çalışıyormuş gibi yapmak var ya.. off ki ne off.
Tavana bakmıyorsanız hocayı kandıramazsınız.

Tavan detayı önemlidir.
genelde kopya çekerken yapılandır. aslında soruyu değil kopyayı nasıl çıkaracağınızı düşünüyorsunuzdur.
genelde kopya çekerken asistanın sana göz atmasıyla alınan pozisyondur.
birde termodinamik sınavında gerek olmadığı halde tablo karıştırmak vardır. herkes bakıyor dur bende bakıyım belki bir şey vardır diye düşünüp çıkışta konuşunca herkesin aynı düşünce de olması ise kötüdür.
öpüşüyormuş gibi yapmaktan daha faydalı olmayacak eylem.
hocayla göz göze gelindiğinde yapılır. hocalarda anlar ama napsınlar .
eğer kopyayı aldığınızda ve farkedilmemek için yapılan harekettir. Biraz düşünceksin oldan sonra yapacaksın.
Hayır canım kopya çekmeyip çevreye bakıldığında hocayla göz göze geldiğinde yaşanıyor bu durum insan yine tedirgin oluyor. Nedenini bulamadım ama bulursam söylerim.
nasıl kopya çeksem lan diye düşünen bünyenin kamuflajıdır.
genellikle kopya çekerken uygulanan bir yanıltma yöntemidir. altında yatan anlam ise "bak hocaa, düşünüp düşünüp yazıyorum bende kopya yok dikkatini başka yöne kaydır"dır. böylelikle kopya işlemi daha bir heyecansız gerçekleştirilir.
dikkatleri kendi üzerinize toplayarak arkadaşlarınızın yardımlaşmasına yardım etmektir.
kopya çekerken farkedildiğinde hepimiz tarafından uygulanan hareket.
Aslında boku yediğinizin göstergesidir. yardım bulmaya çalışıyorsunuzdur , düşünce değil .
Yüksek lisans sınavında boş kağıda bakarak belki sınav sonunda cevapları verirler diye düşünmek...
hele ki o sınav matematikse düşünmekten başka bir şey yapamamam kaçınılmazdır.
yapabilecek bir şeyiniz olmadığında yapılması gerekendir.
vaktini bitirerek kaderine razı olmaktır..
hocanın nereye baktığını ve etrafta faydalanacak kimsenin olup olmadığını analiz etmek için yapılan bir roldür.
kopya çekmeye çalışıyor bu diyen öğrenmenle eş degerdir.
aslında bir bok biliyorum demenin farklı bir yoludur.
Kopma çekmeye çalışıldığının en net kanıtıdır.