bugün

O şehre yabancılar ise bir de, daha bi kötü olur bu sözlük yazarları için.
Metrobüste incirli durağındadır kimisi. Itü işletme fakültesine gidecektir. Nerde inecek bu yazar? Sonra neye binecek? Saat 10'daki sınavına yetişebilecek mi?
sınava yetişmiş, üstüne bir de 10 dakika çay-sigara keyfi yapmış yazardır.
zabaha kadar entri girmiş yazardır.
bizzat yaşamış olduğum hadiseyle içine girdiğim topluluk.şöyleki efem:

final 10.30'da, bendeniz 10.15'de uyanıyorum.hayatımın en hızlı giyinme eylemini yapıp ,görükleyi bilenler bilir, başak apartın arka kısımlarından yerleşimdeki minibüs durağına koşa koşa kanter içinde yetişiyorum .tıklım tıkış dolu minibüse küfürler eşliğinde biniyorum.herneyse efem 10.35 de sınıftayım . allahtan hoca insaflı çıktıda aldı sınava. allah razı olsun.sonunda ne mi oldu ? dersi verdik tabi *
hemen sağlık ocağına gidip bir rapor alması önemle rica olunur.
raporda dikkat edilecek ve dekanlığa iletilecek en önemli şey raporun numarasıdır.
2. sınıfın sınavlarının saati değiştiğinden gerçekleşen durumdur. başıma gelmiştir.

sınavdan bir gün evvel evde tam 5 kişiydik. 4 hukukçu bir matematikçi...ertesi günkü sınav saatini herkes birbirine soruyordu ve o kargaşa arasında bir dokuz buçuk sesi duyuldu. nedense herkesin inanası geldi ve bi daha konusu geçmedi. saatler 8e kuruldu yatıldı sabah 8de kalkıldı. ancak ilahi güç bizi durdurmaya daha doğrusu ders vermeye kararlıydı. saat 9da hazır olmamıza rağmen herkes daha erken diyerekten dokuzbuçukta okulda olmaya birbirini ikna etti ve okula dokuzbuçukta geldik. ve ananın gözü...ilk sınavdan dışarı çıkanlar görüldü ve tanıdıktı nasıldı la sınavınız sorusuyla altımıza sıçmıştık. terler boşalıyordu kalpler pır pır atıyordu.

velhasıl o sınavın vizesine girememiş olduk ancak maruz kaldığımız alayların haddi hesabı yoktu. ertesi gün bize sen sınava kaçta gelirsin bitince mi diye soran dingil elemanlar yüzünden ayaklara düştük. suratımızı kaldıramaz olduk ama finalde bu dersi verdik bir kişi hariç.
sevgili okulum o sınavı öğleden sonraya ertelemiştir. yarın gidip öpeceğim okulu, bak aklıma geldi yine.